20 Temmuz 2018, Cuma 22:41:40

Pegasus'ta pilotların zamlı maaşları belli oldu

Pegasus Havayolları'nda Ağustos ayından itibaren pilotların alacağı maaş oranları belli oldu.
  • ÇARE SUNEXPRESS
  • Kaptanlara dakka başı zam.kabine gelince sacma sacma bir prim sistemi.o da en fazla alacagımız yılda 3,000 tl ki bu rakama kimse ulaşamaz. Adaletin nerde dünya... Unutmamak lazım bu kaptanları darbe sonrası asgari ücretle ucuruyorlardı şimdi adam bulamıyorlar ve herkes kacıyor diye bu fiyatlara yükselttiler.Kabinde suanda bir dünya acemi adam var.Umarım kabin de acı cekersinizde biraz maaşlarımızı iyileştirirsiniz. Daha cok şey var yazıcakda işte...
  • Buda kokpiti sektörün en düşük maaşıyla uçuran şirkete kapak olur!
  • Maaşların aleni açıklanması bence yanlış.

Pegasus Havayolları'nda Ağustos ayından itibaren pilotların alacağı maaş oranları belli oldu.

Global olarak yaşanan deneyimli pilot krizi nedeniyle yerli ve yabancı birçok şirket, farklı ülkelerden pilot ihtiyacını karşılamak üzere pilotlarla görüşmeler gerçekleştiriyor. 

Son dönemde Qatar Airways, Emirates gibi körfezin en güçlü havayolları başta olmak üzere yabancı havayolu şirketleri aracı şirketler ile Türkiye'den pilot istihdam etmek için adeta birbirleri ile mücadele ediyorlar. 

Bununla birlikte Türk havayolu şirketleri de pilotların şartlarını iyileştirerek olası pilot kaybının önüne geçmek istiyor. THY'nin geçtiğimiz aylarda pilotlara yaptığı zamın ardından Pegasus Havayolları da pilot maaşlarına zam yaptı. 

Ağustos ayı itibariyle geçerli olan yeni pilot maaşlarına göre; en düşük First Officer maaşı 11 bin 825 TL'den 13 bin 650'ye yükseldi. En düşük kaptan pilot maaşı ise 34 bin 747 TL'den 40 bin 110 TL'ye yükselmiş oldu. 

İşte Pegasus'ta kademelerine göre pilot maaşları; ©AirportHaber ÖZEL

Pegasus'ta pilotların zamlı maaşları belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (172)

SXS ~ 11 gün önce
ÇARE SUNEXPRESS

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pgs kabın memuru ~ 27 gün önce
Kaptanlara dakka başı zam.kabine gelince sacma sacma bir prim sistemi.o da en fazla alacagımız yılda 3,000 tl ki bu rakama kimse ulaşamaz. Adaletin nerde dünya... Unutmamak lazım bu kaptanları darbe sonrası asgari ücretle ucuruyorlardı şimdi adam bulamıyorlar ve herkes kacıyor diye bu fiyatlara yükselttiler.Kabinde suanda bir dünya acemi adam var.Umarım kabin de acı cekersinizde biraz maaşlarımızı iyileştirirsiniz. Daha cok şey var yazıcakda işte...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pegasus yapar Türkiye uçar diğerleride anca bakar ~ 29 gün önce
Buda kokpiti sektörün en düşük maaşıyla uçuran şirkete kapak olur!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maaş açıklanması ~ 30 gün önce
Maaşların aleni açıklanması bence yanlış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet ~ 29 gün önce
Airporthaber size sesleniyorum Düzgün haber yapmak istiyorsanız türkiyedeki havacılık sektörüne bağlı bütün mesleklerin maaşını araştırın ve paylaşın. Sadece pegasusu paylaşmayın diğer şirketleri de koyun, kolaya kaçmayın..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000