03 Haziran 2010, Perşembe 09:12:17

PEGASUS'TA KOT DÖNEMİ BAŞLIYOR

Ali Sabancı'nın sahibi olduğu havayolu şirketi Pegasus'un, 1 Nisan'da başlayan kabin memuru üniforması tasarım yarışmasının sonuçları geçtiğimiz akşam Beyoğlu The Hall'da düzenlenen mini defileyle açıklandı.
  • Erzurum yorumcusunu tenzi ederim..) ama diğer yorumlara bakınca çoğu Pegasus'un uçucu ekipinden geldiği belli olan yorumlarda bir tane bile olumlu şey göremediğimize göre, sorun üniforma değil. Sorun insanların mutlu olmaması ve hak ettiğini alamaması. Pegasus gibi bir firma çok daha iyi yönetilebilir. Yönetim bence demode THY'nın işe yaramayan eskileri kendilerini duayen diye satıyor. O yüzden basit bir uniforma tanıtımı bile bu kadar tepki alabiliyor.Bence yönetim gençleşmeli. Mesela, Easyjet'in genel müdür kaç yaşında?
  • Sabiha Gökçene giderken ve dönerken özellikle uzak oturan uçucu personelin yolda geçirmek zorunda kaldığı 3 saat gidiş 3 saat dönüş toplam 6 saati hala DİNLENMEDEN SAYIYOR MUSUNUZ? Üniformayla alakası ne mi? Allahaşkına bu konu mu önemli yoksa üniformanın modeli mi?Elinizi vicdanınıza koyaraktan cevap veriniz.
  • Bu göz yorucu, görsel gösterişe yönelik üniforma "LOW COST" kavramına hiç uymadı Ali Bey.Sizce ?
  • HAKİKATEN ÜST DÜZEYLE ŞİRKETİ ASIL AYAKTA TUTAN BİZ ALT DÜZEY PERSONEL ARASINDAKİ MAAŞ MAKASINI DARALTMAK İÇİN ONLARDAN BİRAZ EKSİLTİP BİZE BİRAZ EKLESENİZ ADAM BAŞI KAÇ LİRA FARKEDER ACABA ? BU KONUDA BİR ÇALIŞMA YAPSANIZ ali bey OLMAZMI?BENCE SİZ DE MERAK ETTİNİİİİİİİİİZZZZ.SİZİ GİDİ SİZİ.

Defilede Pegasus'un kabin memurları podyuma çıktı. Şirketin, üniversitelerin moda tasarım bölümü öğrencileri arasına başlaattığı yarışmada ön elemeden sonra finale kalan 87 kıyafet arasından ilk 6'sı belirlendi. Ödül töreninde ilk üç üniformaya ödülleri Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı tarafından verildi. Bu alanda öncü oldukları için gururlu olduklarını söyleyen Sabancı, sektörde yeniliklerin imza atmaya devam edeceklerini ifade etti.

Yarışmada birinci olan Gökçe Ece, 7.500 TL ve Paris'e iki kişilik gidiş dönüş bileti, ikinci olan Gülşen Karaboz 5.000 TL ve Londra'ya gidiş dönüş bileti, üçüncü olan Zehra Betül İpek ise 2.500 TL ve Bodrum'a gidiş dönüş uçak bileti kazandı. Yarışmada birinci olan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Gökçe Ece, "Tasarımımda denim kumaş kullandım. Denim kumaşı yeraltında gökyüzüne çıkarmayı hedefledim" dedi.

Ali Sabancı'nın sahibi olduğu havayolu şirketi Pegasus'un,gecesine spor kıyafet ile gelince şirketinin müdürlerindeki gıravatları kendi elleri ile cıkardı rahatlayın burada biz bizeyiz bu iş bizim işimiz ve şirket'de değiliz diyerekde espiriler yaptı. Ali Sabancı konuşma tarzı ve mimikleri ile Rahmetli Sakıp Sabancı'yı aratmadı.
 

PEGASUS'TA KOT DÖNEMİ BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 8 yıl önce
Erzurum yorumcusunu tenzi ederim..) ama diğer yorumlara bakınca çoğu Pegasus'un uçucu ekipinden geldiği belli olan yorumlarda bir tane bile olumlu şey göremediğimize göre, sorun üniforma değil. Sorun insanların mutlu olmaması ve hak ettiğini alamaması. Pegasus gibi bir firma çok daha iyi yönetilebilir. Yönetim bence demode THY'nın işe yaramayan eskileri kendilerini duayen diye satıyor. O yüzden basit bir uniforma tanıtımı bile bu kadar tepki alabiliyor.Bence yönetim gençleşmeli. Mesela, Easyjet'in genel müdür kaç yaşında?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sabiha Gökçene giderken ve dönerken özellikle uzak oturan uçucu personelin yolda geçirmek zorunda kaldığı 3 saat gidiş 3 saat dönüş toplam 6 saati hala DİNLENMEDEN SAYIYOR MUSUNUZ? Üniformayla alakası ne mi? Allahaşkına bu konu mu önemli yoksa üniformanın modeli mi?Elinizi vicdanınıza koyaraktan cevap veriniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu göz yorucu, görsel gösterişe yönelik üniforma "LOW COST" kavramına hiç uymadı Ali Bey.Sizce ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
HAKİKATEN ÜST DÜZEYLE ŞİRKETİ ASIL AYAKTA TUTAN BİZ ALT DÜZEY PERSONEL ARASINDAKİ MAAŞ MAKASINI DARALTMAK İÇİN ONLARDAN BİRAZ EKSİLTİP BİZE BİRAZ EKLESENİZ ADAM BAŞI KAÇ LİRA FARKEDER ACABA ? BU KONUDA BİR ÇALIŞMA YAPSANIZ ali bey OLMAZMI?BENCE SİZ DE MERAK ETTİNİİİİİİİİİZZZZ.SİZİ GİDİ SİZİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000