22 Ocak 2011, Cumartesi 14:32:33

PEGASUS'A "ÜCRETLİ BAŞVURU" TEPKİSİ!

İş başvurusunda bulunan işsiz adaylar Tüketici Platformu'na yaptıkları şikayetlerle Pegasus Hava Taşımacılığı'nın "Ücretli Başvuru" sistemini eleştirdiler.
  • rahmetli sakıp ağanın kemikleri sızlıyordur mezarında.o insanları yolunacak kaz olarak görmezdi.insanlara aş verdikçe iş verdikçe mutlu olurdu.ali sabancı ise sinekten yağ çıkarma peşinde.
  • DOSTUM TABİİ Kİ O PARA TAMAMEN GİTMİYOR.O DEVEDE KULAK.ASIL ALİ SABANCI NIN PEGASUS AİLESİ ADINA YAPTIĞI YARDIMDIR.DİYECEĞİM O TOPLANAN PARALARDA BUNA İLAVE EDİLİYOR.SANIRIM DAHA İYİ BİR AÇIKLAMA OLDU.AMA ASLA SABANCI BU TİP YAPTIKLARININ AÇIKLANMASINI İSTEMİYOR.SANIRIM ANLADIN SEN BENİ...
  • Gereksiz başvuruyu engellemek amacıyla yapılan çok güzel bir uygulama bu.. Aranan şartlara uyan ve uygun pozisyona başvuran bir adayın işe alınmama ihtimali Pegasus'ta yok denecek kadar azdır.. Bilip bilmeden konuşmak ve yorumlar yazmak çok saçma.. Türkiye'de özel havayolları arasında en başarılı ve en kurumsal şirketin Pegasus olduğunu düşünüyorum.. Aksini düşünen varsa buyursun...
  • kendi iptal ettikleri Kharkiv seferinden dolayı bilet paramızı iade istedik iki ikişi için 337 TL para kestiler. SHGM ve IATA'ya şikayet ettim. Bedava bilet verseler uçmam bi daha, çünkü Uçağa binip inene kadar en az 100-150 TL para veririz.

"Pegasus'un iş başvurusu için neden kredi kartından 15 TL istediğini anlamıyoruz" diyen yurttaşlar, tepkilere neden olan 15 TL'lik iş başvurusu için tepkilerini şöyle dile getirdiler:

"Pegasus Havayollarının internet sitesinde İnsan Kaynakları Bölümü'nden açık iş ilanına başvuru yapmak istedim. Gerekli olan bilgiler için cv isteniyor. Cv'niz hazırsa dahi iş başvurusu yapamıyorsunuz. Havayolu'nun kendi internet sitesinden iki tane iş bulma sitesine yönlendiriliyorsunuz. O sitelerden birini tercih edip başvuruyu tamamlamak istiyorsunuz. Tam da başvurunuzu tamamladığınızı düşünürken karşınıza aniden bir kutucuk çıkıyor. Kredi kartı numaranız isteniyor. Ardından bu iş başvurunuz için kredi kartınızdan 15 TL kesileceği belirtiliyor. Ben iş başvurusu yapacağımı sanırken Pegasus'un benden 15 TL istediğini öğrenince neye uğradığımı şaşırdım. Bu iş ilanlarına binlerce insan başvurmak ister. İşe alınmayan binlerce vatandaşın paraları ne olacak."

15 TL iade edilmiyor

Pegasus'un "Ücretli Başvuru" olarak tanımladığı uygulamada diğer bir dikkat çeken nokta ise iş başvurusu için ödenen 15 TL'nin sadece bir sene için geçerli olması. Pegasus'un internet sitesinde yer alan başvuru ilanında ücret uygulaması hakkında şu bilgilere yer veriliyor:

"Alınan başvurular sistemimize ulaştığında başvurunuzun alındığına dair bilgilendirme mesajı gönderilmektedir ve başvurular değerlendirilerek ilgili pozisyon ya da uygun olan diğer açık pozisyonlarımız için olumlu bulunduğunda sizinle iletişime geçilecektir. Başvuru ücreti, birden fazla ilana başvurulsa bile bir defa ödenmekte ve bir yıl süre ile geçerli olmaktadır. Kişisel bilgilerinizin güvenliği Başvurunuzun Pegasus tarafından alınması, İnsan Kaynakları bölümü tarafından değerlendirilmesi ve geri bildirim süreci için 15 TL hizmet bedeli, aşağıda tamamlayacağınız süreçte, kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Bu hizmet bedeli hiç bir şekilde tarafınıza iade edilmeyecektir. Ayrıca 1 yıl boyunca yapacağınız diğer başvurulardan ücret talep edilmeyecektir." (Cumhuriyet)

PEGASUS'A "ÜCRETLİ BAŞVURU" TEPKİSİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Misafir ~ 7 yıl önce
rahmetli sakıp ağanın kemikleri sızlıyordur mezarında.o insanları yolunacak kaz olarak görmezdi.insanlara aş verdikçe iş verdikçe mutlu olurdu.ali sabancı ise sinekten yağ çıkarma peşinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
DOSTUM TABİİ Kİ O PARA TAMAMEN GİTMİYOR.O DEVEDE KULAK.ASIL ALİ SABANCI NIN PEGASUS AİLESİ ADINA YAPTIĞI YARDIMDIR.DİYECEĞİM O TOPLANAN PARALARDA BUNA İLAVE EDİLİYOR.SANIRIM DAHA İYİ BİR AÇIKLAMA OLDU.AMA ASLA SABANCI BU TİP YAPTIKLARININ AÇIKLANMASINI İSTEMİYOR.SANIRIM ANLADIN SEN BENİ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Gereksiz başvuruyu engellemek amacıyla yapılan çok güzel bir uygulama bu.. Aranan şartlara uyan ve uygun pozisyona başvuran bir adayın işe alınmama ihtimali Pegasus'ta yok denecek kadar azdır.. Bilip bilmeden konuşmak ve yorumlar yazmak çok saçma.. Türkiye'de özel havayolları arasında en başarılı ve en kurumsal şirketin Pegasus olduğunu düşünüyorum.. Aksini düşünen varsa buyursun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kendi iptal ettikleri Kharkiv seferinden dolayı bilet paramızı iade istedik iki ikişi için 337 TL para kestiler. SHGM ve IATA'ya şikayet ettim. Bedava bilet verseler uçmam bi daha, çünkü Uçağa binip inene kadar en az 100-150 TL para veririz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000