11 Ağustos 2008, Pazartesi 11:09:00

PEGASUS’TA İSTİFA FURYASI

Pegasus Havayolları çok sayıda pilotun istifası ile sarsılıyor. Peki, pilotlar neden istifa ediyor? İstifa eden pilotlar hangi şirketleri neden tercih ediyorlar? İşte Pegasus Havayollarını sarsan istifa olaylarının perde arkası.
  • BEN İZMİRDE OTURUYORUM ÇINARLI TL 10/B SINIFINDA OKUYORUM BENDE UÇAK ELEKTRONIK TEKNISYENİ OLMAK İSTİYORUM ACABA OLABİLİRMYIM DİYORUM AMA KENDİME İNANIYORUM OLCAM
  • son 3 senede istifa edenlerin haddi hesabı yok.ve gidenler öyle böyle insanlar değiller.aralarında 10 seneden fazla emeğini vermiş çok tecrübeli kaptanlar , amirler , eğitimciler ve teknisyenler var.bir çoğu sadece havacılığa devam etmek ve aşkı içlerinde söndürmemek için ayrıldı.daha az maaş sadece huzurlu bir yaşam için ayrıldılar.yaşanan çirkinlikleri burda sıralamıcam zaten bir çok kişi laikiyle yazmış.ama şunu belirtmek istiyorum 1- havacılıkta tercübe çok ama çok önemlidir.ne yapacağını bilmeyen bir personel felakete sürükler.2-bu duyarsız zihniyetinle gökberkler ve kavurlar yetiştiremeyeceğinden hiç bir zaman profosyelliğe ulaşamıyacaksın.3-ismini değiştir ve bırak pegasus hatıralarda güzel kalsın.4- ve en son sözüm sivil havacılığa neden bu kadar insanın ve tecrübeli havacıların istifa ettiğini araştırmıyosunuz. nerdesiniz?????? ali ve maa ailesi sizidemi susturdu...
  • "ARKADAŞLAR NIYE POLEMIGE GIRIYORSUNUZ.HERKES PILOT OLABILIR AMA UÇAK TEKNISYENI OLMAK BEYIN ISTER KAFA ISTER YETENEK ISTER INSIYATIF KULLANMAK ISTER.HERKES UCAK TEKNISYENI OLAMAZ" Bu yorumu yapan sanırım ki bir teknisyen arkadaşımız.Ben de sizler gibi havacılık camiasındanım.Bu yaşıma kadar kimseyi bu şekilde küçük görmedim.Bakın size genel olarak buraya yazan herkes için bir yorum yapayım. Her insan gayret ettiği, çalıştığı, çabaladığı, emek verdiği sürece her mesleği yapabilir, kendini yetiştirebilir, eğitebilir. Ancak bunu gerçekten farkedene ve anlayana kadar hiçbirşey olamaz.Lutfen bu konularda insanları küçük görmeyiniz, kendinizi de çok büyütmeyiniz. Hayatın takip edilmesi gereken esas çizgisi "denge"dir.Yorumlarınızda, eleştirilerinizde, iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda bunu yakalamanız dileğiyle.Konunun dışına çıktığım ve alanı meşgul ettiğim için özür dilerim.Rahatsızlığımı belirtmek, tepkisiz kalmamak amacıyla yazdım. Güvenli uçuşlar..
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Pegasus Havayolları’nda çalışan yaklaşık 15 pilot istifa etti. Low-cost sitemi ile çalışan Pegasus Havayolları’nın pilotlarının istifa etmelerinin asıl nedeninin ağır çalışma koşulları olduğu ifade ediliyor. Şirketten ilk etapta 7 pilot istifa etti. Ardından 5 pilot daha istifa etti. Çok geçmeden 4 pilot daha istifa ederek Pegasus Havayolları ile yollarını ayırdı.

 

Ayrılan pilotların çoğunun business uçaklarda göreve başladıkları belirtilirken bazı pilotların da SAGA Havayollarında göreve başladıkları ifade ediliyor. Pegasus’tan istifa eden pilotlardan bir kaçının da Sunexpress Havayolları'nda göreve başladıkları belirtiliyor. Pilotların istifa gerekçeleri arasında çalışma şartlarının ağır olması, dinlenmeye fırsat bulamama gibi nedenler olduğu ileri sürülüyor.

 

Şirketten istifa eden pilotların daha az maaş almayı göze alarak bu yolu tercih ettikleri belirtilirken, “Yeter ki dinlenmeye fırsat bulalım” dedikleri iddia ediliyor.

 

Pilotların “Şoförler, teknisyenler kadar istirahat edemiyoruz” dedikleri de iddialar arasında.

 

©AirportHaber.com

PEGASUS’TA İSTİFA FURYASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

ÖZKAN ~ 10 yıl önce
BEN İZMİRDE OTURUYORUM ÇINARLI TL 10/B SINIFINDA OKUYORUM BENDE UÇAK ELEKTRONIK TEKNISYENİ OLMAK İSTİYORUM ACABA OLABİLİRMYIM DİYORUM AMA KENDİME İNANIYORUM OLCAM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nerde sivil havacılık ~ 10 yıl önce
son 3 senede istifa edenlerin haddi hesabı yok.ve gidenler öyle böyle insanlar değiller.aralarında 10 seneden fazla emeğini vermiş çok tecrübeli kaptanlar , amirler , eğitimciler ve teknisyenler var.bir çoğu sadece havacılığa devam etmek ve aşkı içlerinde söndürmemek için ayrıldı.daha az maaş sadece huzurlu bir yaşam için ayrıldılar.yaşanan çirkinlikleri burda sıralamıcam zaten bir çok kişi laikiyle yazmış.ama şunu belirtmek istiyorum 1- havacılıkta tercübe çok ama çok önemlidir.ne yapacağını bilmeyen bir personel felakete sürükler.2-bu duyarsız zihniyetinle gökberkler ve kavurlar yetiştiremeyeceğinden hiç bir zaman profosyelliğe ulaşamıyacaksın.3-ismini değiştir ve bırak pegasus hatıralarda güzel kalsın.4- ve en son sözüm sivil havacılığa neden bu kadar insanın ve tecrübeli havacıların istifa ettiğini araştırmıyosunuz. nerdesiniz?????? ali ve maa ailesi sizidemi susturdu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sizlerden biri ~ 10 yıl önce
"ARKADAŞLAR NIYE POLEMIGE GIRIYORSUNUZ.HERKES PILOT OLABILIR AMA UÇAK TEKNISYENI OLMAK BEYIN ISTER KAFA ISTER YETENEK ISTER INSIYATIF KULLANMAK ISTER.HERKES UCAK TEKNISYENI OLAMAZ" Bu yorumu yapan sanırım ki bir teknisyen arkadaşımız.Ben de sizler gibi havacılık camiasındanım.Bu yaşıma kadar kimseyi bu şekilde küçük görmedim.Bakın size genel olarak buraya yazan herkes için bir yorum yapayım. Her insan gayret ettiği, çalıştığı, çabaladığı, emek verdiği sürece her mesleği yapabilir, kendini yetiştirebilir, eğitebilir. Ancak bunu gerçekten farkedene ve anlayana kadar hiçbirşey olamaz.Lutfen bu konularda insanları küçük görmeyiniz, kendinizi de çok büyütmeyiniz. Hayatın takip edilmesi gereken esas çizgisi "denge"dir.Yorumlarınızda, eleştirilerinizde, iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda bunu yakalamanız dileğiyle.Konunun dışına çıktığım ve alanı meşgul ettiğim için özür dilerim.Rahatsızlığımı belirtmek, tepkisiz kalmamak amacıyla yazdım. Güvenli uçuşlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 10 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000