13 Ocak 2015, Salı 19:06:57

PEGASUS YOLCUSUNUN İSYANI: "5 SAAT AÇ, SUSUZ UÇAKTA BEKLEDİK"

Son günlerde olumsuz hava koşulları hava trafiğinde de aksamalara sebep olurken, en çok şikayet edilen firma ise Pegasus Havayolları oldu. Dün sabah İstanbul-Ankara seferi 11 saat rötarlı gerçekleşti. Yolcular polisi aradı ve 11 saatlik rötarla uçuş gerçekleşti.
  • Bu rezillige artik mudehale edilmesi gerekli
  • Su an sabiha gokcendeyim 10/01/2016..fransadan ankaraya gitmek istiyorum evden cikali 20 saat oldu sabahin 6 si ve hala bekliyorum uykusuz.burdaki insanlarin rezilligi hat safhada.yabanci turistlerin ettigi hakaretleri duymak dahi istemezssiniz.herkes yerlerde yatiyor.2000 yakin yolcu var 3 personel otellere yerlestirmeye calisiyor.24 saatte bi defa yemek verebiliriz diyorlar.sadece diyorumki Allah belani versin pegasus
  • 01.08.2016 tarihinde eşim şabiha gökçenden bükreşe gidecekti. ancak kamu personelleri yurtdışına çıkış yasağı geldi. ve pegasus firmasına ücret iadesi başvuru yaptık. yazılı başvurumuza bir türlü geri dönüş yapmadılar. Ücretli Müşteri hizmetlerini defalarca aramamıza rağmen her seferinde farklı farklı bilgiler verdiler. 11 gündür ücret iadesini bekliyoruz. ve herhangi bir bilgi yok. pegasus ile uçanlara bol sabır diliyorum.
  • selam ben eşimi kırkızistana gönderdim kumanya yok allahın bir bardak suyu bil yok denmiş bu ne rezalet benim uçakla yurt içi ve yurt dışı seyatimin sayısını bilmiyorum bunu benim telefonla aradı bunu söyledi türkiye kırkızistan rası tam 6 saat yolculuk böyle bir saçmalık ben yeni f-duydum yeni rasladım ben geliş biletimide almıştım ama çok pişman oldum birdaha pegasusla bir uçmakmı nasip etmesin kendimde kendim ise 08 27 2015 bende kırkızistana gidiyorum eşim bana yeni telefonla soyledi gerçekten çok yanlış bir zihniyet ilginize teşekkür ederim cevabını beklerim

Son dönemde yurtta etkisi gösteren kötü hava muhalefeti hava trafiğini de etkiledi. Türk havayolu şirketleri olası iptaller ve rötarlar için yolcularını önceden uyarmaya başladı ve yüzlerce sefer iptal edilmek zorunda kaldı.

Sosyal medyada ise en çok şikayet edilen şirket, Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli Pegasus Havayolları oldu. 

Pegasus'un dün sabah 10.45'de gerçekleştireceği PC104 sefer sayılı Sabiha Gökçen-Ankara seferi, 11 saatlik rötarın ardından Esenboğa Havalimanı'na indi. 

Uçaktaki yolculardan Dr. Cem Turhan ise yaşananları sosyal medya hesabından paylaşarak Pegasus yolcularını uyardı.

İşte olaylı uçuşta yaşananlar;

12/01/2015 PC104 Pegasus S. Gökçen - Ankara uçuşu saat 10.45 de havalanması gerekiyor. Ancak 21.30’da 11 saat rötar ile havalandı. Kış koşullar gerçekten kötü idi. Önce tüm uçuşlara 1 saat gecikme geldi. Sürenin sonunda Konya, Kayseri, Erzurum, Kars, Diyarbakır ve niceleri havalandı. Diğer hava yolları hiç etkilenmedi. Bizim gecikmemiz önce 2 saate, daha sonra 3 saat 50 dakikaya çıktı. Yolcular toplanıp PGS yönetimine gittiler. Sorumlu kişi, sorumluluğu kaldıracak yapıda değildi ve hat da sorundan haberdar da görünmüyordu. Bu arada yolcuların büyük kısmının daha ucuz olduğu halde geç kalmamak için bilet almadıkları 13 uçağı <PC106> ardından bakakaldı.

Tartışma uzayınca pistin en uzağındaki bir uçağa bindirdiler. Rezalet burada şekil değiştirdi. Uçuş ekibinin mesaisinin bitmesine 3 saat vardı ve tura başlarsa mesaileri sarkacaktı. Kaptan pilot < adını açıklamadı> buz çözmede 35. ( her bir uçak 10 dakika sürse 350 dakika, 6 saat yani) sırada olduğunu söyledi ve uçak kapılarını kapamadı. Kabin amiri olduğunu sandığımız bıçkın delikanlı ben yalan söylemem diye diye bizleri uyuttu. Bu arada PGS ve diğer firmalar yanımızdaki pistten kalkmaya devam ettiler. Derken mesai doldu yeni ekip geldi. Belli ki onların da bir sıkıntısı vardı. 2 saat kadar da onlar bekletti. Yolcuların 155’i araması ile uçağa gelen polislerden sonra hareket edebildik. 5 saat uçakta aç susuz kaldığımız halde su bile verilmedi. Nihayet İstanbul - Ankara yoğculuğunu 22.30’da tamamladık. Ha bu arada buz çözme falan da yapılmadan havalandık.

PGS yolculuklarında yanınızda olması gerekenler;
1. En az 12 saat yetecek miktarda kuru gıda
2. 5 litre su
3. Tablet bilgisayar
4. Cep telefonu ve yedek şarj ünitesi.
5. Battaniye ( öyle rötar yaptık otele falan götürelim yok bunlarda. kar kış alanda sandalye üzerinde yatmak gerekebilir)
6 . Kask ( kötü bakışlı kabin amiri için )

 

PEGASUS YOLCUSUNUN İSYANI: "5 SAAT AÇ, SUSUZ UÇAKTA BEKLEDİK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (114)

Kadir ~ 1 yıl önce
Bu rezillige artik mudehale edilmesi gerekli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadir dogan ~ 1 yıl önce
Su an sabiha gokcendeyim 10/01/2016..fransadan ankaraya gitmek istiyorum evden cikali 20 saat oldu sabahin 6 si ve hala bekliyorum uykusuz.burdaki insanlarin rezilligi hat safhada.yabanci turistlerin ettigi hakaretleri duymak dahi istemezssiniz.herkes yerlerde yatiyor.2000 yakin yolcu var 3 personel otellere yerlestirmeye calisiyor.24 saatte bi defa yemek verebiliriz diyorlar.sadece diyorumki Allah belani versin pegasus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cihan keskin ~ 2 yıl önce
01.08.2016 tarihinde eşim şabiha gökçenden bükreşe gidecekti. ancak kamu personelleri yurtdışına çıkış yasağı geldi. ve pegasus firmasına ücret iadesi başvuru yaptık. yazılı başvurumuza bir türlü geri dönüş yapmadılar. Ücretli Müşteri hizmetlerini defalarca aramamıza rağmen her seferinde farklı farklı bilgiler verdiler. 11 gündür ücret iadesini bekliyoruz. ve herhangi bir bilgi yok. pegasus ile uçanlara bol sabır diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bahattin taşkıran ~ 3 yıl önce
selam ben eşimi kırkızistana gönderdim kumanya yok allahın bir bardak suyu bil yok denmiş bu ne rezalet benim uçakla yurt içi ve yurt dışı seyatimin sayısını bilmiyorum bunu benim telefonla aradı bunu söyledi türkiye kırkızistan rası tam 6 saat yolculuk böyle bir saçmalık ben yeni f-duydum yeni rasladım ben geliş biletimide almıştım ama çok pişman oldum birdaha pegasusla bir uçmakmı nasip etmesin kendimde kendim ise 08 27 2015 bende kırkızistana gidiyorum eşim bana yeni telefonla soyledi gerçekten çok yanlış bir zihniyet ilginize teşekkür ederim cevabını beklerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000