07 Ekim 2016, Cuma 15:11:48

Pegasus yolcusu uçakta kalp krizi geçirdi

Pegasus Havayolları'nın dün gerçekleştirdiği Londra-İstanbul seferinde bir yolcu kalp krizi geçirdi. İlk müdahaleyi kabin ekibinin yaptığı yolcu kurtarıldı.
  • Nerede kriz geçirdi biliyor musunuz ya? Belki Bulgaristan'da geçirdi, Sabiha Gökçen en yakındı?
  • kalp masajı yapılmış hasta kendine gelmiş sefer devam etmiş. şaka mı bu? tıp litaratürüne geçtiniz tebrikler...
  • Çok değerli arkadaşlar zaten tehlikeli olsa yolcu kesin en yakın havalimanina inmek zorunda doktor olması iyi olmuş geçmiş olsun genel olarak kuralları biraz okumanizi rica ediyorum birbirimizi kırmadan
  • Bilip bilmeden yorum yapanlar o ucakta görevli biri olarak gerekenler yapıldı ve doktor karariyla ucusa devam edildi. Kaptanımız doktor ne derse yapariz dedi. Bos laf kuru kalabalik yapmayin. O an yaşananları ben biliyorum yaptıklarımızı yaşananları bilemezsiniz. Herşey saniyelik bir olay..o kadını mosmor görmek ürkütücü ama aldığımız egitimler sayesinde profesyonellik cercevesinde işimizi başarılı bir şekilde gerceklestirdik..

Pegasus Havayolları'nın İngiltere'nin başkenti Londra'daki Stansted Havalimanı'ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'a düzenlediği seferde bir yolcu kalp krizi geçirdi.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; Stansted Havalimanı'ndan kalkış yapan TC-CPA kuyruk tescilli Boeing B737-800 tipi Pegasus Havayolları uçağı İstanbul'a gelmek için hareket etti.

Uçakta aynı zamanda kocasının cenazesi taşınan Pegasus yolcusu uçuş sırasında kalp krizi geçirdi. Yolcuya ilk müdahale Pegasus kabin ekibi tarafından yapıldı. Bilinci kapalı olan yolcuya daha sonra uçakta bulunan yolcular arasındaki bir doktor da yolcuya müdahalede bulundu. 

Kalp masajı yapılan yolcu kurtarıldı. Yolcunun kendine gelmesiyle birlikte uçak normal seferine devam etti.

©AirportHaber

Pegasus yolcusu uçakta kalp krizi geçirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Ali ~ 2 yıl önce
Nerede kriz geçirdi biliyor musunuz ya? Belki Bulgaristan'da geçirdi, Sabiha Gökçen en yakındı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şaka mı ~ 2 yıl önce
kalp masajı yapılmış hasta kendine gelmiş sefer devam etmiş. şaka mı bu? tıp litaratürüne geçtiniz tebrikler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yanlis ~ 2 yıl önce
haber tumuyle yanlis ya da arrest olmamisti ve/veya kalp krizi degildi, zira kalp masajla calistirilsa bile yogun bakim gerektirir ucak yola devam edemez bilgi kirliligi var, eger kalp arrest olmus ve eger masajla calistirilmissa ki cogu kez masaj degil belki defibrilasyon (eletrosok) ise yarayabilir o da yararsa mutlaka cok acil yogun bakim unitesi lazim hic bir doktor devam demez geciniz bu palavrayi
Şaka mı, sen hangi literatüre geçtin belli değil. ~ 2 yıl önce
Sen şakasın. Hiçbir havayolu, hiçbir uçuş ekibi kuralların aksine hareket edemez. Havacılık şaka değildir. Sen şaka olabilirsin ama havacılık olmaz. Doktor var. Doktor kaptanın işine karışamadığı gibi kaptan da doktora karışamaz. Doktor müdahale sonucu inelim dese kaptan hayır devam edelim diyebilir mi? Doktor müdahalesini yapmış teşhisini koymuş. Sen nereden biliyorsun kalp krizi olduğunu. Haber çarpıtılamaz mı? Kriz geçirse, doktor devam diyerek o sorumluluğa girer mi? Ulen hadi uçuştan anlıyorsunuz bilgisayar sayesinde anladıkta, tıptan da mı anlıyorsunuz be birader. Tıp alanında da mı fx çıkarttılar yoksa :)
hahaha ~ 2 yıl önce
birader sen rahat ol ben zaten doktorum. bilmediğin konu hakkında yorum yapma istersen. ben nasıl ki bu sitede sadece takip yapıyor konuşmuyorsam sen de bir zahmet konuşma. kalp masajı gören hasta öyle kalkıp da yürüyemez. hemen kendine gelemez. ah ah...
Hahaha ya ~ 2 yıl önce
Doktorum bak kendin söylüyorsun. Kalp krizi geçiren öyle kendine gelmez, yürüyemez diye. Demek ki hasta kalp krizi geçirmemiş :) Ya bir de bu dünyada bir tek sen mi doktorsun?
? ~ 2 yıl önce
Sen gercekten sakasin galiba. Haber demiski kalp masaji yapilan yolcu kendine geldi sefere devam edildi. Ben dedim ki bu haberi yapan tip litaraturune gecti boyle birsey mumkun degil sen de bunun ustune yazdiklarini bir oku istersen!!! Kalp krizi oldugunu soyleyen ben degilim. Bunun sacmaligini soyleyen benim. Hayır sen ne diyorsun acaba?
Seyfiddin ~ 2 yıl önce
Çok değerli arkadaşlar zaten tehlikeli olsa yolcu kesin en yakın havalimanina inmek zorunda doktor olması iyi olmuş geçmiş olsun genel olarak kuralları biraz okumanizi rica ediyorum birbirimizi kırmadan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cabin c ~ 2 yıl önce
Bilip bilmeden yorum yapanlar o ucakta görevli biri olarak gerekenler yapıldı ve doktor karariyla ucusa devam edildi. Kaptanımız doktor ne derse yapariz dedi. Bos laf kuru kalabalik yapmayin. O an yaşananları ben biliyorum yaptıklarımızı yaşananları bilemezsiniz. Herşey saniyelik bir olay..o kadını mosmor görmek ürkütücü ama aldığımız egitimler sayesinde profesyonellik cercevesinde işimizi başarılı bir şekilde gerceklestirdik..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000