18 Ağustos 2014, Pazartesi 11:29:42

PEGASUS YOLCULARININ ÇİLELİ UÇUŞU!

Pegasus Havayolları’nın geçtiğimiz gün İstanbul-Gazipaşa seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, yaşanan olaylar nedeniyle saatlerce Sabiha Gökçen Havalimanı apronunda bekledi. Yolcular isyan etti. Uçak, ekibi değiştirildikten sonra havalanabildi.
  • Low cost or low quality..?
  • Paraya kıyın "insan gibi" ulasin sevdiklerinize.. tek care thy
  • Pastirma yiyecekseniz thy ye ucun yok ben sosis yiyecegim diyorsaniz pegasus ucun okadar basit
  • Yazik olan hep kabin ekibine oluyor .Neler cekmislerdir 14 saatlik mesaide

Pegasus Havayolları’nın geçtiğimiz Cumartesi günü tarifeli olarak 20:10’da İstanbul-Gazipaşa seferini gerçekleştirmesi planlanan yolcu uçağı yaşanan olumsuzluklar nedeniyle uzun süre içerisindeki yolcularla birlikte apronda beklemek zorunda kaldı. Gerilen yolcularla uçuş ekipleri tartışma yaşadı.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre olay şu şekilde gerçekleşti:

PC4226 sefer sayılı uçuşla İstanbul’dan Gazipaşa’ya gitmek üzere Pegasus uçağına binen yolculara ilk olarak “operasyonel nedenlerden dolayı” 40 dakikalık gecikme yaşandığı belirtildi. Normal şartlarda tarifeli olarak 20:10’da havalanması planlanan uçak 20:50 sularında yolcuların uçağa alınmasından sonra kapılarını kapattı. Daha sonra pilotun kalkış için 7. sırada olduklarını anons etmesiyle birlikte yolcuların bekleyişi devam etti. Bekleme sırasında havalandırmaların açık olmadığını belirten yolculardan biri kendini iyi hissetmediğini belirtti. Uçak içerisinde yapılan anonsla yolcular arasında doktor olup olmadığı soruldu. Anonsun arından uçak içerisinde bulunan iki doktor rahatsızlanan yolcuya müdahale etti.

Vakaya müdahale eden doktorlar, yolcunun tansiyonunu kontrol etti ve havasız ortam nedeniyle nefes darlığı çektiğini ancak durumunun kritik olmadığını belirtti. Doktorlar, yolcuyu sakinleştirerek yerlerine oturdu. Ancak kokpit ekibi doktorların müdahalesi sırasında ambulans talebinde bulunduğu için yolcu kendini iyi hissettiğini söylemesine rağmen uçaktan indirilerek tekrardan ambulansta sağlık kontrolünden geçirildi. 

YOLCULAR SAATLERCE UÇAK İÇERİSİNDE BEKLEDİ

Yaşanan olay sırasında uçuştan vazgeçtiğini belirten bazı yolcular uçaktan inmek istedi. Bunun üzerine uçuştan vazgeçen yolcuların bagajları uçaktan indirilirken, sivil havacılık kuralları gereği diğer yolcuların da bagajları tekrardan kontrolden geçirilmek üzere uçaktan indirildi. Bu sırada uçak içerisinde bekleyen yolcularla uçuş ekibi arasında tartışma yaşandı. Uçuş ekibinde su talebinde bulunan yolculara “uçak içerisinde yeteri kadar su olmadığı” gerekçe gösterilerek bu talepleri reddedildi ve terminal binasından su getirilmesi beklendi.

Olaylar üzerine iyice gerilen ortamda, ambulans doktorunun rahatsızlanan yolcunun uçuşa engel bir durumu olmadığını belirtmesine rağmen görev sürelerinin dolduğunu belirten uçuş ekibi uçmama kararı aldı. Yolculardan yerlerine oturmaları talep edilerek uçuş ekibi değiştirildi ve yeni uçuş ekibinin uçağa gelmesinden sonra tarifeli olarak 20:10’da yapılması gereken uçuş, yaklaşık 3 saatlik gecikmeyle 23:12’de gerçekleştirildi.

PC4226 sefer sayılı uçuşu gerçekleştiren uçak, yaşanan olayların ardından saat 00:10 sularında Gazipaşa Havalimanı’na iniş yapabildi.

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

PEGASUS YOLCULARININ ÇİLELİ UÇUŞU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Low cost or low quality..?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Paraya kıyın "insan gibi" ulasin sevdiklerinize.. tek care thy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Pastirma yiyecekseniz thy ye ucun yok ben sosis yiyecegim diyorsaniz pegasus ucun okadar basit

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yazik olan hep kabin ekibine oluyor .Neler cekmislerdir 14 saatlik mesaide

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000