20 Mart 2015, Cuma 11:35:01

PEGASUS YOLCULARI PERİŞAN. PİLOT TUTUKLANDI MI?

Pegasus Havayolları’nın Stansted-Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapacak olan uçağında bir yolcunun kalp krizi geçirmesi üzerine Frankfurt Havalimanı’na acil iniş yapıldı.
  • Neden bazı şeyleri atlıyoruzki , evet Pegasus cimri ama ucuz değilmi THY biraz daha pahalı ama aradaki farkla Pegasus'ta birşeyler alabilirsiniz . Sonuçta bunlar bizim ülkemizin hava yolları ve rekabetleri birbirini büyütecektir , ayrıca pilot acil iniş yapmış buda insana verilen değeri gösterir ve yolcusu ölüncede moral bozukluğuyla polislere dalaşmış yolcusunu sahiplenmiş bence . Bu olayın yani başka bir havaalanına acil iniş yapan bir uçağın maliyetini düşünsenize bir kere o bir bardak suyun lafı edilmezdi bence
  • Yahu yolculara su bile vermemiş kampetleri reva görmüş Pegasus ile yolcularını en küçük aksaklıkta otele yatıran öğünlerini sektirmeyen THY nin kıyaslanması bile münasebetsizlik. "Haddini bil densiz!" diyorya Galata Kadısı: hah öyle işte..
  • Bir Pegasus klasiği denecek bir şey yok. Pegasus yolcularına Allah sabır varsın...
  • Kesesini düşünen tabiki Pegasus ile uçar. Bu olay milyonda bir yaşanır. yolcular kıyaslamayı iyi yapar merak etme TK

Pegasus Havayolları’nın Stansted-Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapacak olan uçağında bir yolcunun kalp krizi geçirmesi üzerine Frankfurt Havalimanı’na acil iniş yapıldı. KKTC vatandaşı Erdinç Mehmet adındaki yolcu hayatını kaybederken, pilotun polis tarafından gözaltına alındığı iddia edildi. 

Pegasus Havayolları’na ait bir yolcu uçağı dün gece yerel saat ile İngiltere’nin Stansted Havalimanı’nda yolcu aldıktan sonra İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelmek üzere havalandı. Uçuş sırasında Almanya hava sahasına girildiği sırada erkek bir yolcu aniden fenalaştı. Kalp krizi geçirdiği düşünülen yolcuya müdahale edilmesi için Frankfurt Havalimanı’na acil iniş izni istedi.

Uçakta yolcuya kalp masajı yapılırken, Franfurt Havalimanı’nda da sağlık ekipleri hazır bekletildi. Acil iniş gerçekleşmeden 69 yaşındaki Erdinç Mehmet adındaki yolcu hayatını kaybetti.

Frankfurt Havalimanı polisi pilotun ifadesini almak istedi. İlk gelen bilgilere göre pilotun ifade vermek istememesi üzerine polis ile kaptan pilot arasında arbede yaşandı. Airporthaber’e gelen bilgilere göre pilotun gözaltına alınarak polis merkezine götürüldüğü kaydediliyor.

Öte yandan yolculara herhangi bir destek sağlanmadığı kaydediliyor. Franfurt Havalimanı’nda perişan halde geceyi geçiren yolculara yemek ikramı da yapılmadığı, herhangi bir yetkilinin de olmadığı iddia ediliyor.

Pegasus Havayolları kaynakları ise acil iniş yapılan meydanda yolcuların bekletilmesine gerekçe olarak pilotların uçuş saatinin dolmasından dolayı pilotların otelde dinlendiği kaydedildi. Frankfurt Havalimanı’nın kapalı olmasından dolayı da yeni ekip gönderilemediği ifade edildi.

Öte yandan pilotlar otelde dinlendirilirken yolculara yer yatakları getirilerek dinlenmeleri istendi.

Ayrıntıları paylaşmaya devam edeceğiz.

İşte Pegasus'un PC520 sefer sayılı uçuşunun izlediği rota:©Airporthaber.comPEGASUS YOLCULARI PERİŞAN. PİLOT TUTUKLANDI MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (71)

Kaan ~ 3 yıl önce
Neden bazı şeyleri atlıyoruzki , evet Pegasus cimri ama ucuz değilmi THY biraz daha pahalı ama aradaki farkla Pegasus'ta birşeyler alabilirsiniz . Sonuçta bunlar bizim ülkemizin hava yolları ve rekabetleri birbirini büyütecektir , ayrıca pilot acil iniş yapmış buda insana verilen değeri gösterir ve yolcusu ölüncede moral bozukluğuyla polislere dalaşmış yolcusunu sahiplenmiş bence . Bu olayın yani başka bir havaalanına acil iniş yapan bir uçağın maliyetini düşünsenize bir kere o bir bardak suyun lafı edilmezdi bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet kategori farkı ~ 3 yıl önce
Yahu yolculara su bile vermemiş kampetleri reva görmüş Pegasus ile yolcularını en küçük aksaklıkta otele yatıran öğünlerini sektirmeyen THY nin kıyaslanması bile münasebetsizlik. "Haddini bil densiz!" diyorya Galata Kadısı: hah öyle işte..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pgt ~ 3 yıl önce
Bir Pegasus klasiği denecek bir şey yok. Pegasus yolcularına Allah sabır varsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
34 ~ 3 yıl önce
Kesesini düşünen tabiki Pegasus ile uçar. Bu olay milyonda bir yaşanır. yolcular kıyaslamayı iyi yapar merak etme TK

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000