30 Ocak 2012, Pazartesi 18:40:52

PEGASUS VE SUNEXPRESS UÇAĞI PİSTİ PAS GEÇTİ...

Sabiha Gökçen Havalimanı hava muhalefeti nedeniyle yarım saatliğine kapatıldı, uçaklar divert etti...
  • arkadaslar bu kelime türkcemiz ailesine yenimi katildi.hayirli olsun.
  • 30 ocak akşamı Sunexpress Berlin-Tegel-İstanbul uçağında yolcuydum.Havada 25 dk turladık.Fakat Pistte 20 dk lık bir çalışma olacağı bildirilmiş.Kaptan yeterli yakıtının olmadığını söyleyip riske giröeyerek İzmir'e iniş yaptı. İzmirde yakıt ikmali yapıldıktan sonra yine sabiha gökçen için havalandık.Bu sefer yeterli yakıtımız olduğu için ekstradan 30 dk kadar istanbulu turladık.
  • okdar cok baskı yapıorlarki ucsa ucak allah korusun havada bişey olsa way efendim madem kar wardı neden uctu olur sabırsız insanlarız aslında bagırıp cagıranları bindirceksin havada 2 tur attırcan biraz sallıcan ucagı geri indirceksin bak bakım sesleri cıkıo mu :D
  • Yurdum insanı işte.. her zaman verilenle yetinip.. allah razı olsun der.. daha ne diyeyim? .. hata olmayacak tabii.. hata olduğunda da .....
İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı pistinde frenleme ve temizlik çalışması yapılıyor. Yaklaşık yarım saatlik bir çalışma yapılması nedeniyle pist uçuşa kapatılırken, iniş yapacak olan uçaklar da diğer havalimanlarına yönlendiriliyor.

Pegasus'un Münih-İstanbul seferini yapan TC-ANP, Stuttgart-İstanbul seferini yapan TC-AAY ve Sunexpress'in Viyana-İstanbul seferini yapan TC-SNP tescilli Boeing 737-800 tipindeki uçakları Ankara ve İzmir'e divert etti.
 
Pistteki çalışmaların ardından pistin uçuşlara açılacağı ve uçakların Sabiha Gökçen Havalimanı'na inebileceği öğrenildi.

Bu arada Pegasus'un PGT304 sefer sayılı Ankara-İstanbul, PGT802 sefer sayılı Brüksel-İstanbul ve PGT751 Kharkov-İstanbul ile Sunexpress'in SXS9164 sefer sayılı uçaklarının da divert ettiği ancak Pegasus'un Brüksel uçağı ile Sunexpress'in SXS9164 sefer sayılı uçaklarının pisti pas geçtikten sonra divert ettiği öğrenildi.

©AirportHaber
PEGASUS VE SUNEXPRESS UÇAĞI PİSTİ PAS GEÇTİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 6 yıl önce
arkadaslar bu kelime türkcemiz ailesine yenimi katildi.hayirli olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
30 ocak akşamı Sunexpress Berlin-Tegel-İstanbul uçağında yolcuydum.Havada 25 dk turladık.Fakat Pistte 20 dk lık bir çalışma olacağı bildirilmiş.Kaptan yeterli yakıtının olmadığını söyleyip riske giröeyerek İzmir'e iniş yaptı. İzmirde yakıt ikmali yapıldıktan sonra yine sabiha gökçen için havalandık.Bu sefer yeterli yakıtımız olduğu için ekstradan 30 dk kadar istanbulu turladık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
okdar cok baskı yapıorlarki ucsa ucak allah korusun havada bişey olsa way efendim madem kar wardı neden uctu olur sabırsız insanlarız aslında bagırıp cagıranları bindirceksin havada 2 tur attırcan biraz sallıcan ucagı geri indirceksin bak bakım sesleri cıkıo mu :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yurdum insanı işte.. her zaman verilenle yetinip.. allah razı olsun der.. daha ne diyeyim? .. hata olmayacak tabii.. hata olduğunda da .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000