03 Ekim 2016, Pazartesi 22:27:23

Pegasus uçaklarını kiralamak için müşteri arıyor

Havayolları açısından kabus gibi bir yıl devam ederken filosunda 77 uçak bulunduran Pegasus Havayolları, ilanla uçaklarına müşteri arayışına başladı.
  • Bu krizde isi en zor olan sirket sirayla pc,bora,atlas dir ..tk ve Sunex devlet destegiyle yirtar.
  • 74 ucagın uzun donem kıralanmaya konu olması halka acık bır sırket olan pegasus ıcın spk teblıgı kapsamında onemli nitelıklı ıslemlerden sayılır ,bu ucaklar sırketın maddi duran varlıgında yer almakta olup 74 ucagı ben kıralamaya karar verdım dıyerek kıralama ıslemıne baslayamaz ,3,5 belkı 10 ucak ıcın bır zorunluluk yok ama sen 74 ucagını kıralamaya konu edıyorsan bunu genel kurulda onaylatman lazım ,cin ali bunu bile ogrenememıs.
  • Biletler cok pahali
  • Bu durumun asil sorumlusu abartilip sisirilen Bos balon Haybat brother dir ...

Havayolları açısından kabus gibi bir yıl devam ederken filosunda 77 uçak bulunduran Pegasus Havayolları, ilanla uçaklarına müşteri arayışına başladı.

Özellikle dış hat uçuşlarında yolcu sayısının sert düşüş göstermesi Türk havayolu şirketlerini zora soktu. Havayolu şirketleri çeşitli tasarruf tedbirlerini uygulamaya koyarken krizden en çok etkilenen şirketlerin başında THY'den sonra en büyük filoya sahip olan Pegasus Havayolları oldu.

Çeşitli birimlerde çok sayıda çalışanla ekonomik krizi gerekçe göstererek yollarını ayıran Pegasus Havayolları, Ağustos ayı başında iki uçağını da wetlease (ekibiyle birlikte) olarak FlyNas Havayolları'na kiralamıştı.

Halen bünyesinde  8'i İZair'de, 3'ü de Air Manas'ta olmak üzere toplamda 77 uçağa sahip olan Pegasus, yurtdışı merkezli broker sitelere ilanlar vererek wetlease operasyonlar için işbirliği yapacak havayolu aramaya başladı.

İlanda Pegasus Havayolları filosunda Airbus ve Boeing tipi uçaklar olduğu vurgulanırken uçaklara ait sertifika bilgilerine de yer verildi.

İşte o ilan:

Pegasus uçaklarını kiralamak için müşteri arıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (140)

IL ~ 2 yıl önce
Bu krizde isi en zor olan sirket sirayla pc,bora,atlas dir ..tk ve Sunex devlet destegiyle yirtar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakan ~ 2 yıl önce
74 ucagın uzun donem kıralanmaya konu olması halka acık bır sırket olan pegasus ıcın spk teblıgı kapsamında onemli nitelıklı ıslemlerden sayılır ,bu ucaklar sırketın maddi duran varlıgında yer almakta olup 74 ucagı ben kıralamaya karar verdım dıyerek kıralama ıslemıne baslayamaz ,3,5 belkı 10 ucak ıcın bır zorunluluk yok ama sen 74 ucagını kıralamaya konu edıyorsan bunu genel kurulda onaylatman lazım ,cin ali bunu bile ogrenememıs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 2 yıl önce
74 uçağın kiralandığı nerede yazıyor link verebilirmisiniz merak ettim.
M barhan ~ 2 yıl önce
Biletler cok pahali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zarar ~ 2 yıl önce
Pgs un zararı çok büyük.
Getti ~ 2 yıl önce
Getti altınlar.Getti hedge fonları...
Pega Haybat ~ 2 yıl önce
Bu durumun asil sorumlusu abartilip sisirilen Bos balon Haybat brother dir ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cin Ali ~ 2 yıl önce
Cin olmadan adam adam çarpmaya kalkarsa sonu böyle olur.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000