14 Ağustos 2008, Perşembe 11:09:34

Pegasus uçak satmaya başladı

Türkiye’nin Low Cost Carrier (LCC) havayolu şirketlerinden Pegasus Havayolları, Boeing 737-800 tipi yolcu uçağını Brezilyalı havayolu şirketi Gol Airlines’a sattı.
  • Her konuda olduğu gibi bilen, bilmeyen yazıyor. Uçak leasing firmaları uçakları öyle 1-2 yıllığına kiraya vermezler. En az 4, bazen de 6 yıl kiralama ve bunun ilk 6 ayını peşin isterler. Pegasus' a b.k atanlar birazcık medyadan takip ediyor olsalar Pegasus' un her yıl Boeing den 2 uçak alacağını ve bu ay sonuna doğru biri, Kasım ayında da diğerinin geleceğini, dolayısıyla gelecek yıl bu zamanlarda elinde şimdikinden 4 fazla uçak olacağını anlarlar ve abuk subuk şeyler yazmazlardı. 1 yıl geçiş dönemi için siz olsanız 4 veya 6 yıllığına bir uçağı mı bağlarsınız yoksa bunun yerine kira sözleşmeleri dolan uçakları gönderip yerine 1 yıllığına Corendon ve Saga' dan uçak mı kiralardınız? Öyle bilip bilmeden her kes karnından konuşmasın lütfen. Bu arada yeni uçak planlandığı gibi Ağustos sonlarına doğru geliyor, ilave olarak gelecek yıl için sürpriz alımlar bile olabilir.
  • Bizler bir elimiz duvadaydıki pegasus KARS'a uçuşunu başlatsın.ama bakıyoruzki pegasus filosunu küçültüyor. duvamız budur allah yardımcınız olsun. bir ülkede alterletif hava yolu yoksa zulumle uçarız.inşallah KARSADA uçarsınız.tüm karslılar adına.
  • senior officer????? olmuşsun ama adam olamamışsın, patronuna nickinide vermişsindir yakında yaptığının karşılığını (kelimeyi söylemeyim) alrsın...
  • bu habere en doğru yorumu sn. skyworker en başta yapmış. işin aslı aynen skyworker ın yazdığı gibi. haber de yanlış , dolayısıyla yapılan yorumlar da yanlış. komik duruma düşmeyin bence.

Türkiye’nin LCC şirketlerinden Pegasus Airlines, filosunda bulunan 12 adet Boeing 737-800 tipi yolcu uçağından birini Brezilyalı Gol Havayolları’na sattı.

Geçtiğimiz hafta Brezilyalı havayolu şirketi Gol Airlines tarafından filoya katılan B737-800’ün yeni renklerine boyanmasının ardından üzerindeki TC-APM kuyruk tescilinin silinmemiş olması satışın ardından Atatürk Havalimanı’nda uçağı görenlerce ilginç karşılandı.

Pegasus Havayolları’nın filosundaki uçak sayısı satılan B737-800’ün ardından 16’ya düştü. Satış sonrası Pegasus’un filosunda 11 adet B737-800, 2 adet B737-400, 3 adet B737-500 bulunuyor.

İşte Pegasus’un Gol Havayolları’na sattığı o uçak:

Gol Airlines

Pegasus Airlines

©AirportHaber.com

Pegasus uçak satmaya başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Rumuz ~ 10 yıl önce
Her konuda olduğu gibi bilen, bilmeyen yazıyor. Uçak leasing firmaları uçakları öyle 1-2 yıllığına kiraya vermezler. En az 4, bazen de 6 yıl kiralama ve bunun ilk 6 ayını peşin isterler. Pegasus' a b.k atanlar birazcık medyadan takip ediyor olsalar Pegasus' un her yıl Boeing den 2 uçak alacağını ve bu ay sonuna doğru biri, Kasım ayında da diğerinin geleceğini, dolayısıyla gelecek yıl bu zamanlarda elinde şimdikinden 4 fazla uçak olacağını anlarlar ve abuk subuk şeyler yazmazlardı. 1 yıl geçiş dönemi için siz olsanız 4 veya 6 yıllığına bir uçağı mı bağlarsınız yoksa bunun yerine kira sözleşmeleri dolan uçakları gönderip yerine 1 yıllığına Corendon ve Saga' dan uçak mı kiralardınız? Öyle bilip bilmeden her kes karnından konuşmasın lütfen. Bu arada yeni uçak planlandığı gibi Ağustos sonlarına doğru geliyor, ilave olarak gelecek yıl için sürpriz alımlar bile olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karslı ~ 10 yıl önce
Bizler bir elimiz duvadaydıki pegasus KARS'a uçuşunu başlatsın.ama bakıyoruzki pegasus filosunu küçültüyor. duvamız budur allah yardımcınız olsun. bir ülkede alterletif hava yolu yoksa zulumle uçarız.inşallah KARSADA uçarsınız.tüm karslılar adına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sinirli ~ 10 yıl önce
senior officer????? olmuşsun ama adam olamamışsın, patronuna nickinide vermişsindir yakında yaptığının karşılığını (kelimeyi söylemeyim) alrsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir bilen ~ 10 yıl önce
bu habere en doğru yorumu sn. skyworker en başta yapmış. işin aslı aynen skyworker ın yazdığı gibi. haber de yanlış , dolayısıyla yapılan yorumlar da yanlış. komik duruma düşmeyin bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000