21 Haziran 2012, Perşembe 14:47:03

PEGASUS UÇAĞINDA KORKU!

Pegasus Havayolları’nın TC-AAR tescilli Boeing 737-800 uçağında oksijen maskeleri açılınca uçak kalkış yaptığı Amsterdam Havalimanı’na geri döndü...
  • sandöviçi az gelmiş kaptanın. aaaa pardon sandöviççi kaptanlar thy'de idi unuttum.
  • yaaa arkadaş şu rötar muhabbetine bişey demek istiyorum yok işte oldu sizde rötar gibilerinden yazılar okudumda abe arkadaşlarım siz hadi üniversiteyi geçtimde liseyedemi gitmediniz. bu kalkış orani aritmetik oramalama denilen denklemlerle hesaplanınyo bi uçak gecikti diye yani bütün filomuz yerdemi etmeyin eylemeyin ( ayrıca ordaki 10 saatlik rötarı biz diğer uçuşları 5 dakika önce kalkar gene kapatırız merak etmeyin ;) )
  • her uçakta her turlu problem yaşanabilir....Ölümlü kazalar olabılır...Sonuç ta ınsanlar var oldu birşekilde yok olacak....Amma velakin THY olunca konu k....i... gibi saldıranlar PGS. olunca neden olabilir diyor....Aslında bu işin thy si pgs si yok tedbir alıp dunya çapında söz sahibi olacak şirket kurmalıyız THY gibi...PGS ninde THY gibi büyük olması aş demek iş demek... THY saldırmadan PGS veya diyer havayolu şirketlerini buyutmenın hesabını yapmalıyız... THY göz nurumuz PGS neden kuzum olmasın ....Ama lütfen pervasızca THY ye de saldırmayalımmm....
  • arkadaşlar lütfen yorum yazarken eğer konuyla ilgili bilginiz varsa birşeyler katın ama bilgi sahibi değilseniz sadece çamur atmak kaydıyla yorum atarak birbirimizi karalamayalım.sonuçta hepimiz bu camiadan ekmek yiyen insanlarız.gereksiz yere cahilce yazılar yazarak yolcuyu panikletmenin bir mantığı yok.gelelim maske dökülmesine,bu olağan bir arızadır ancak elbetteki çok sık vuku bulan bir arızada değildir tabiki.uçaktaki kabin basıncının düşmesi sonucu maskeler otomatik olrak dökülür ve yolcunun hayatını idame ettirmesi için oksijen solumasına imkan verir.burada önemli olan bu durumda ekibin yaptığıdır ki oda doğru karar vererek tekrar dönmesidir.elbetteki arızalar olacak ama önemlisi can kaybı olmamasıdır.sonuçta birbirimizi karalamanın sen thylisin ben pegasusluyum yok sen atlaslısın sizinki şöyle bizimki böyle diyerek çamur atmanın mantığı yok.önemli olan bir hatalarımızı gördüğümüzde daha mantıklı olarak kapatmayı bilmemizdir diye düşünüyorum.

Pegasus Havayolları’na ait PC 284 sefer sayılı TC-AAR kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçak Antalya’ya gitmek üzere dün Amsterdam Havalimanı’ndan kalktı.

189 yolcunun bulunduğu uçak tırmanışını sürdürürken bir anda oksijen maskeleri açıldı. Olağandışı bir durum olduğunu düşünen yolcular korku yaşadı. Uçağın kaptan pilotu Amsterdam Havalimanı’na dönme kararı aldı.

Uçak kısa süre sonra Amsterdam Havalimanı’na inişini gerçekleştirdi., uçak teknik kontrollerden geçirildi.

Amsterdam-Antalya uçağı yaklaşık 10 saat gecikmeli olarak seferini gerçekleştirdi.

©Airporthaber.com

PEGASUS UÇAĞINDA KORKU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

sandöviççi kaptanlar ~ 6 yıl önce
sandöviçi az gelmiş kaptanın. aaaa pardon sandöviççi kaptanlar thy'de idi unuttum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
think ~ 6 yıl önce
yaaa arkadaş şu rötar muhabbetine bişey demek istiyorum yok işte oldu sizde rötar gibilerinden yazılar okudumda abe arkadaşlarım siz hadi üniversiteyi geçtimde liseyedemi gitmediniz. bu kalkış orani aritmetik oramalama denilen denklemlerle hesaplanınyo bi uçak gecikti diye yani bütün filomuz yerdemi etmeyin eylemeyin ( ayrıca ordaki 10 saatlik rötarı biz diğer uçuşları 5 dakika önce kalkar gene kapatırız merak etmeyin ;) )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taraf ~ 6 yıl önce
her uçakta her turlu problem yaşanabilir....Ölümlü kazalar olabılır...Sonuç ta ınsanlar var oldu birşekilde yok olacak....Amma velakin THY olunca konu k....i... gibi saldıranlar PGS. olunca neden olabilir diyor....Aslında bu işin thy si pgs si yok tedbir alıp dunya çapında söz sahibi olacak şirket kurmalıyız THY gibi...PGS ninde THY gibi büyük olması aş demek iş demek... THY saldırmadan PGS veya diyer havayolu şirketlerini buyutmenın hesabını yapmalıyız... THY göz nurumuz PGS neden kuzum olmasın ....Ama lütfen pervasızca THY ye de saldırmayalımmm....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 6 yıl önce
arkadaşlar lütfen yorum yazarken eğer konuyla ilgili bilginiz varsa birşeyler katın ama bilgi sahibi değilseniz sadece çamur atmak kaydıyla yorum atarak birbirimizi karalamayalım.sonuçta hepimiz bu camiadan ekmek yiyen insanlarız.gereksiz yere cahilce yazılar yazarak yolcuyu panikletmenin bir mantığı yok.gelelim maske dökülmesine,bu olağan bir arızadır ancak elbetteki çok sık vuku bulan bir arızada değildir tabiki.uçaktaki kabin basıncının düşmesi sonucu maskeler otomatik olrak dökülür ve yolcunun hayatını idame ettirmesi için oksijen solumasına imkan verir.burada önemli olan bu durumda ekibin yaptığıdır ki oda doğru karar vererek tekrar dönmesidir.elbetteki arızalar olacak ama önemlisi can kaybı olmamasıdır.sonuçta birbirimizi karalamanın sen thylisin ben pegasusluyum yok sen atlaslısın sizinki şöyle bizimki böyle diyerek çamur atmanın mantığı yok.önemli olan bir hatalarımızı gördüğümüzde daha mantıklı olarak kapatmayı bilmemizdir diye düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000