02 Ağustos 2010, Pazartesi 08:38:44

PEGASUS UÇAĞINDA ARIZA

Elazığ''dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na gidecek olan Pegasus Havayolları'na ait uçağın İstanbul'da teknik arıza yapması nedeniyle, yolcular beklemek zorunda kaldı.
  • 2 gün önceki Sabiha Gökçenden yapılan uçusumuzu hayırlısıyla yaptık ama benim anlamadıgım o hosteslerde ki suratsızlık o kendini bişey sanmalık nedir allahaşkına yaa! günaydın demekten aciz insanları da kabin ekibi diye oraya koymuslar ya helal olsun!
  • yahu uçak yolcuyu boşalttıktan 5 dakika sonra yolcu alınıyor, uçak da temizlenemiyor demiş bir yorumcu. güzel kardeşim/ağabeyim sen uçağı temiz bırakırsan 5 dakika sonra gelen yolcu da temiz bulur. 3 kuruş para veriyorsunuz diye ayağınıza kırmızı halı serilmesini beklemediğiniz kaldı sadece! 39,99'a uçtum, uçağın her yerini kirletebilirim diye düşünüyorsan diyecek lafım yok Allah akıl fikir versin diyebilirim sadece. Keza biletinizi alırken uçuştan şu kadar dakika önce limanda olun deniliyorsa o saatte limanda olacak şekilde çıkın evinizden, işinizden. çok mu zor bunları yapmak?
  • 27 haziranda gaziantepe pegasusla gittim 2 saat rötar bugun 08:25 uçusu için 07:30 da meydana geldim saat 11:30 da kalktı 1 saatlik yol 3 saat rötar ve yesilköyden aktarma uçağımı kaçırdım pagasusla thy arasında gidiş gelişte 75 tl fark vardı ucuz diye aldım ama daha pahalıya geldi birdaha pegasusmu tövbeler tövbesi thy nin kılı olamaz bunlar alanda ise işler dahada karışıktı pegasusun nerdeyse tum ucuslarında rotar vardı
  • tamamda rötari sirket keyfi yapmiyor bir cok nedeni var.. lütfen bir su sikayet sayfalarina gir ve gösterilen mazeretlere bak. ayrica rötar sirkete cok agir maddi zararlar veriyor. benim demek istedigim sirket rötar durumunda yolcu haklarinin yerine getirlmesini saglamali..ki bu avrupa da otomatikmen yapiliyor. ama yolcuda ucak yolculugunu dolmus veya otobüsle karistirmamali.. prosedürler cok farkli :-))

Elazığ Havaalanı'nda bekleyen yolcular uçaklarının saat 13.20'de kalkması gerektiğini ve havaalanına gelirken cep telefonlarına ilk önce uçağın rötar yaptığını ve saat 15.00'da kalkacağı mesajının geldiğini, bu mesajdan sonra bir mesaj daha aldıklarını ve onda da uçağın saat 24.00'da kalkacağının belirtildiğini söylediler.

Yolculardan Mustafa Asaraf, havaalanında gazetecilere yaptığı açıklamada, Tunceli'den geldiklerini ve saat 13.20'de uçmaları gerektiğini belirterek, ''Bize uçağın rötarlı kalkacağına dair üç tane mesaj geldi. Ondan sonra da son bir bilgi geldi, uçak iptal edilmiş'' diye konuştu

Öte yandan yolcular kendi aralarında tutanak tutup, imza attıklarını ve ilgili firmayı mahkemeye vereceklerini bildirdiler.

Firma yetkilisi ise, uçağın İstanbul'dan teknik bir arıza nedeniyle kalkamadığını, rötarın bundan dolayı olduğunu belirterek, ''Uçağımızın saat 24.00'da burada olması bekleniyor. Şu anda seferin iptali söz konusu değil. Ancak arızanın giderilememesi sonucunda, sefer iptal edilebilir'' diye konuştu.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Elazığ'a gelecek olan yolcuların da aynı nedenden dolayı beklemek zorunda kaldıkları ifade edildi.

Pegasus Havayolları yetkilileri ise, İstanbul'dan Elazığ'a gidecek uçakta teknik bir arıza olduğunu, yoğunluktan dolayı başka bir uçağı sefere koyamadıklarını, arızanın giderilmesine çalışıldığını, uçağın 23'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkmasını beklediklerini söylediler.

Yetkililer, genel bir uygulama olarak, havayolu şirketinden kaynaklanan 3 saati aşan bir gecikme yaşanması durumunda, yolcuların gideceği yere ücretsiz olarak uçurulduğunu, ayrıca bir iç hat biletinin de kendilerine hediye edildiğini kaydettiler. 
 
(Zaman)
 

PEGASUS UÇAĞINDA ARIZA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
2 gün önceki Sabiha Gökçenden yapılan uçusumuzu hayırlısıyla yaptık ama benim anlamadıgım o hosteslerde ki suratsızlık o kendini bişey sanmalık nedir allahaşkına yaa! günaydın demekten aciz insanları da kabin ekibi diye oraya koymuslar ya helal olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yahu uçak yolcuyu boşalttıktan 5 dakika sonra yolcu alınıyor, uçak da temizlenemiyor demiş bir yorumcu. güzel kardeşim/ağabeyim sen uçağı temiz bırakırsan 5 dakika sonra gelen yolcu da temiz bulur. 3 kuruş para veriyorsunuz diye ayağınıza kırmızı halı serilmesini beklemediğiniz kaldı sadece! 39,99'a uçtum, uçağın her yerini kirletebilirim diye düşünüyorsan diyecek lafım yok Allah akıl fikir versin diyebilirim sadece. Keza biletinizi alırken uçuştan şu kadar dakika önce limanda olun deniliyorsa o saatte limanda olacak şekilde çıkın evinizden, işinizden. çok mu zor bunları yapmak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
27 haziranda gaziantepe pegasusla gittim 2 saat rötar bugun 08:25 uçusu için 07:30 da meydana geldim saat 11:30 da kalktı 1 saatlik yol 3 saat rötar ve yesilköyden aktarma uçağımı kaçırdım pagasusla thy arasında gidiş gelişte 75 tl fark vardı ucuz diye aldım ama daha pahalıya geldi birdaha pegasusmu tövbeler tövbesi thy nin kılı olamaz bunlar alanda ise işler dahada karışıktı pegasusun nerdeyse tum ucuslarında rotar vardı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tamamda rötari sirket keyfi yapmiyor bir cok nedeni var.. lütfen bir su sikayet sayfalarina gir ve gösterilen mazeretlere bak. ayrica rötar sirkete cok agir maddi zararlar veriyor. benim demek istedigim sirket rötar durumunda yolcu haklarinin yerine getirlmesini saglamali..ki bu avrupa da otomatikmen yapiliyor. ama yolcuda ucak yolculugunu dolmus veya otobüsle karistirmamali.. prosedürler cok farkli :-))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000