02 Şubat 2014, Pazar 12:49:04

PEGASUS UÇAĞI PİSTTEN KAYDI

Pegasus Havayolları'nın Tiflis-İstanbul seferini yapan uçağında meydana gelen teknik bir arıza nedeniyle, uçak pistten kaydı. Uçuş 9 saat gecikmeli olarak gerçekleşti.
  • Cümleten geçmiş olsun arkadaşlara Allah korumuş, şimdi sebebini araştırıp çözüm bulma zamanı , herkesin başına gelebilir özellikle ıslak ve buzlu yüzeylerde ......Havacılıkta kimseyi acımazsa eleştirmemek gerek GEÇEN 20 Yılda bunu öğrendim...........
  • Yahu, sanki burada ahkam kesenlerin hiçbirisi pistten çıkmayacak.Asla temenni etmem,birgün başınıza gelir,pistten çıkar sinek gibi terminale bile yapışırsınız.O yüzden yaptığınız yorumlara dikkat edin.Hiçbirşeyin garantisi yok.Biz ortada sebep yokken bile kuyruğu sürten arkadaşlarımızı da gördük ! İyi uçuşlar !
  • konuyla alakasız ama tbs pisti tarla gibi mübarek
  • Kamil koç havayolları

Pegasus Havayolları'nın Tiflis-İstanbul seferini yapan uçağında meydana gelen teknik bir arıza nedeniyle, uçak pistten hafif bir şekilde kayarak pist dışına çıktı. Uçuş 9 saat gecikmeli olarak gerçekleşti.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; Pegasus Havayolları'nın dün sabah PC-463 sefer sayılı, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'ten İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelecek uçağında teknik bir arıza meydana geldi.

Yaşanan arıza sebebiyle uçak kalkış için hazırlandığı sırada hafif bir şekilde pistten kaymaya başladı. Bunun üzerine kalkış iptal edildi ve TC-ARP tescilli B737-800 tipi uçak bakıma alındı. 

Yaklaşık 9 saatlik bir gecikmenin ardından 15:00'da Pegasus Havayolları'na ait uçak, Tiflis'ten İstanbul'a hareket etti ve TSİ 15.25'de Sabiha Gökçen Havalimanı'na sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi.

©AirportHaber ÖZEL

PEGASUS UÇAĞI PİSTTEN KAYDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Cümleten geçmiş olsun arkadaşlara Allah korumuş, şimdi sebebini araştırıp çözüm bulma zamanı , herkesin başına gelebilir özellikle ıslak ve buzlu yüzeylerde ......Havacılıkta kimseyi acımazsa eleştirmemek gerek GEÇEN 20 Yılda bunu öğrendim...........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Apollon ~ 4 yıl önce
Yahu, sanki burada ahkam kesenlerin hiçbirisi pistten çıkmayacak.Asla temenni etmem,birgün başınıza gelir,pistten çıkar sinek gibi terminale bile yapışırsınız.O yüzden yaptığınız yorumlara dikkat edin.Hiçbirşeyin garantisi yok.Biz ortada sebep yokken bile kuyruğu sürten arkadaşlarımızı da gördük ! İyi uçuşlar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 ~ 4 yıl önce
konuyla alakasız ama tbs pisti tarla gibi mübarek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kamil koç havayolları

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000