24 Ocak 2018, Çarşamba 11:08:10

Pegasus uçağı için karar verildi

Trabzon Havalimanı'nda 13 Ocak akşamı iniş sırasında pistten çıkan Pegasus Havayolları uçağının hizmet dışı olmasına karar verildi.
  • Niçin pistten çıkmış? Hala olay çözülemedi mi?
  • yine 1001 kişiyi işten atar bunlar
  • Ne çok işsiz güçsüz boş boş gezen, yorum ürettiğini sanan varmış. Batılı akranlarınız kütüphanede, laboratuarda zaman geçirirken, siz burada zekasızlıkta ne kadar ileri gidilir yarışındasınız. Alın elinize kitap okuyun biraz.
  • Gıttımı şimdı 90 milyon dolar ? Sigortada vermez parayı !! Napıcan bu neyle obzorve edıcen ? Kimleri işten çıkartıcaksın ? Yoksa suya zammı var ?

Trabzon Havalimanı'nda 13 Ocak akşamı iniş sırasında pistten çıkan Pegasus Havayolları uçağının hizmet dışı olmasına karar verildi.

Pegasus Hava Yolları’na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi TC-CPF tescilli Ankara-Trabzon uçağı 13 Ocak akşamı Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıkmıştı. 24 dakikada gibi bir süre içerisinde uçaktaki 162 yolcu, 2 pilot ve 4 kabin görevlisi uçaktan tahliye edilirken, olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştı. Uçak ise kazadan 5 gün sonra 18 Ocak günü 20 saatlik bir operasyonla 2 vinç yardımı ile bulunduğu yerden çıkartılıp aprondaki güvenli bölgeye çekilmişti. Kurtarma çalışmalarının tamamlandığı ilk andan itibaren uçakta başlatılan inceleme tamamlanırken, Boeing 737-800 tipi TC-CPF tescilli uçağın
gerek bakım maliyetlerinin yüksek olması, gerekse Trabzon Havalimanı'nda bu çaplı bir bakım için gerekli hangarın olmaması nedeniyle uçağın hizmet dışı olmasına karar verildiği öğrenildi.

Hizmet dışı olmasına karar verilen uçağın parçalarının sökümünün ardından hurdaya ayrılacağı veya eğitimlerde kullanılacağı belirtildi.

Pegasus uçağı için karar verildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (71)

pgs ~ 6 ay önce
Niçin pistten çıkmış? Hala olay çözülemedi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
geçmiş olsun ~ 7 ay önce
yine 1001 kişiyi işten atar bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşsiz ~ 7 ay önce
Ne çok işsiz güçsüz boş boş gezen, yorum ürettiğini sanan varmış. Batılı akranlarınız kütüphanede, laboratuarda zaman geçirirken, siz burada zekasızlıkta ne kadar ileri gidilir yarışındasınız. Alın elinize kitap okuyun biraz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayın sabancı ~ 7 ay önce
Gıttımı şimdı 90 milyon dolar ? Sigortada vermez parayı !! Napıcan bu neyle obzorve edıcen ? Kimleri işten çıkartıcaksın ? Yoksa suya zammı var ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayın Sabancı'ya ~ 7 ay önce
Hemşerim uçak operasyonel leasing idi. Yani senin annnıyacaan ev kiralamak, Rent a car gibi!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000