19 Ekim 2009, Pazartesi 18:11:04

PEGASUS UÇAĞI HAVADA ARIZALANDI

Ercan-Ankara seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait uçak kabin basıncındaki arıza nedeniyle Ankara Esenboğa Havalimanı'na teknik iniş yaptı.
  • Boeing Amerikalılar için yerli marka. B737-200'ün parçasını kolaylıkla ve ekonomik fiyata bulabiliyorlardır. Bizim içinse bütün uçaklar ithal, arızalandıklarında yurtiçinde parça bulması zor taa Amerika'dan getirtmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yaşı küçük arıza çıkartma olasılığı nispeten düşük uçaklar daha çok tercih edilir. 1995 (Tam hatırlamıyorum 1996 da olabilir) Albatros havayolları B737-200'ünün bir motorunu değiştirmek için uğraşırken iflas etti. Uçak AHL'de motorsuz bir vaziyette kaldı.
  • ne pegasusu yazana 1 aydan kaptan kimdir yaaaa 2 skymııı onlamı kıyaslıyosun ozaman sen valla havacılıktan anlamıyosun tk nın her yıl uçağı düşüyo biz sadece geçmiş olsun diyoruz olması gerektiği gibi ama sen belliki sky havayolu çalışanısın yazık sana yazııııkkkkkkk ama lütfen orda kal.
  • Bilen bilmeyen yorum yapmış. kim demiş 400 lerde gps yok diye. 400 lerde gps var. 400 uçakları artık yerlerini 800 uçaklarına bırakamalı.400 eski bir uçak olmasına rağmen bakıldığı taktidirde verimli uçaklar.Kabin basıncı problemi nadir olarak görülür.sebebini bilmek lazım tabi...
  • 4199 ne olduğunu bile anlamadan emniyetle inmişsin daha ne?? ne pegasusu diyen arkadaş, pegasustan ne kuyruk acın var söyle de bilelim.
KKTC'deki Ercan Havaalanı'ndan kalkan Pegasus Havayolları'na ait Boeing 737-400 tipi uçak kabin basıncında arıza meydana gelince Ankara Esenboğa Havalimanı'na teknik iniş yaptı.

Acil iniş öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda tedbir alındı. Ambulans ve itfaiye apronda hazır tutuldu. Ercan-Ankara seferini yapan uçak saat 17:29'da Esenboğa Havalimanı'na inişini gerçekleştirdi. Uçakta bulunan 112 yolcu terminale alınırken Pegasus Havayolları uçağı teknik ekipler tarafından incelenmeye alındı. AirportHaber.com

PEGASUS UÇAĞI HAVADA ARIZALANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 9 yıl önce
Boeing Amerikalılar için yerli marka. B737-200'ün parçasını kolaylıkla ve ekonomik fiyata bulabiliyorlardır. Bizim içinse bütün uçaklar ithal, arızalandıklarında yurtiçinde parça bulması zor taa Amerika'dan getirtmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yaşı küçük arıza çıkartma olasılığı nispeten düşük uçaklar daha çok tercih edilir. 1995 (Tam hatırlamıyorum 1996 da olabilir) Albatros havayolları B737-200'ünün bir motorunu değiştirmek için uğraşırken iflas etti. Uçak AHL'de motorsuz bir vaziyette kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ne pegasusu yazana 1 aydan kaptan kimdir yaaaa 2 skymııı onlamı kıyaslıyosun ozaman sen valla havacılıktan anlamıyosun tk nın her yıl uçağı düşüyo biz sadece geçmiş olsun diyoruz olması gerektiği gibi ama sen belliki sky havayolu çalışanısın yazık sana yazııııkkkkkkk ama lütfen orda kal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bilen bilmeyen yorum yapmış. kim demiş 400 lerde gps yok diye. 400 lerde gps var. 400 uçakları artık yerlerini 800 uçaklarına bırakamalı.400 eski bir uçak olmasına rağmen bakıldığı taktidirde verimli uçaklar.Kabin basıncı problemi nadir olarak görülür.sebebini bilmek lazım tabi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
4199 ne olduğunu bile anlamadan emniyetle inmişsin daha ne?? ne pegasusu diyen arkadaş, pegasustan ne kuyruk acın var söyle de bilelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000