16 Ocak 2018, Salı 16:37:02

Pegasus uçağı çıkarılıyor

Ankara-Trabzon seferini yaparken 13 Ocak akşamı Trabzon Havaalanı’na inişte pistten çıkan Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağının bulunduğu yerden çıkarılması için çalışmalar sürüyor.
  • TUM PEGASOS CAMİYSİNA GECMİS OLSUN DİLEKLERİMLE YOLCULARİMİZADA GECMİS OLSUN. ALLAH KURBAN OLUYUM ULKEMİZİ UCAKLARİMİZİ VE YOLCULARİMİZİ KORUDU COK SUKURLER OLSUN
  • Bir kez daha can kaybi olmadigi icin sukurler olsun. Buyuk ihtimal bu ucak KAL edilir. Katmandu'da kirim yasayan THY ucaginda da motor ve govde alti inis takimlari hasar maliyeti yuksek oldugu icin filodan cikartilmisti. Bu 737'ye baktigimizda sag motor hasarli ve ucaktan kopmus vaziyette. Inis takimlarindaki hasar, kanatlardaki hasar, govde alti hasar, acilan acil cikis kapilari slide'ler.. tabi gene son soz yetkili birimlerde. Bizimkiler sadece tahmin dusunce. Allah kazadan beladan korusun.
  • AARF teknikteki kaynakçıların da bu hakları olsun mu? Doktorlar, itfaiyeciler, Hemşireler, Dişçiler... saçmalamayın lütfen.... meslek bu tabii ki riskleri olacak
  • O degilde bu ucak tadilata girecekmi veya tadilattan sonra kullanilabilecekmi

Ankara-Trabzon seferini yaparken 13 Ocak akşamı Trabzon Havaalanı’na inişte pistten çıkan Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağının bulunduğu yerden çıkarılması için çalışmalar sürüyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 15 iş makinesi ve 20 personelle bölgede ‘kurtarma vinçleri’nin kurulacağı alanda zemin iyileştirmesi çalışması yapıyor. İki gün sürmesi planlanan bu çalışmasının ardından alana kurulacak vinçlerle uçak bulunduğu noktadan çıkartılacak.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un büyük bir faciadan döndüğüne dikkat çekti. Gümrükçüoğlu, “Uçaktaki hemşehrilerimiz ve mürettebata bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şükürler olsun ki bu kazada can kaybı yaşanmamış ve yaralanma vakası olmamıştır. Kazanın meydana geldiği ilk andan itibaren seferber olduk. İtfaiyemiz olaya hemen müdahale etti. Bölgeye kamyonlarla mıcır serdik. Uçağın bulunduğu alandan çıkarılması için de çalışmalara başlanmış olup birkaç gün içinde bu çalışmalar neticelendirilecektir” diye konuştu.

Pegasus uçağı çıkarılıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

GAZİ TOPCU ~ 7 ay önce
TUM PEGASOS CAMİYSİNA GECMİS OLSUN DİLEKLERİMLE YOLCULARİMİZADA GECMİS OLSUN. ALLAH KURBAN OLUYUM ULKEMİZİ UCAKLARİMİZİ VE YOLCULARİMİZİ KORUDU COK SUKURLER OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B737 ~ 7 ay önce
Bir kez daha can kaybi olmadigi icin sukurler olsun. Buyuk ihtimal bu ucak KAL edilir. Katmandu'da kirim yasayan THY ucaginda da motor ve govde alti inis takimlari hasar maliyeti yuksek oldugu icin filodan cikartilmisti. Bu 737'ye baktigimizda sag motor hasarli ve ucaktan kopmus vaziyette. Inis takimlarindaki hasar, kanatlardaki hasar, govde alti hasar, acilan acil cikis kapilari slide'ler.. tabi gene son soz yetkili birimlerde. Bizimkiler sadece tahmin dusunce. Allah kazadan beladan korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Barandan ~ 7 ay önce
AARF teknikteki kaynakçıların da bu hakları olsun mu? Doktorlar, itfaiyeciler, Hemşireler, Dişçiler... saçmalamayın lütfen.... meslek bu tabii ki riskleri olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???????? ~ 7 ay önce
O degilde bu ucak tadilata girecekmi veya tadilattan sonra kullanilabilecekmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000