22 Aralık 2008, Pazartesi 09:05:20

Pegasus uçağı acil iniş yaptı

Pegasus Havayolları'na ait Boeing 737 tipi uçağın Antalya seferi için havalanmasından yaklaşık 10 dakika sonra Köln Havaalanı'na geri döndüğü açıklandı.
  • valla sadece sirkete büyük bi zarar bu olay...
  • sabancının o işler uğraşacak vakti tabiiki yoktur daha fazla işleri vardır onun ekipleri 20 gün yatıya göndermek limitleri istirahat saatlerini aşmak ve sivil havacılığa bunları yutturmak ekip planlama ve uçuş işletme başkanının görevidir birde sanırım sizin karnızız tok sırtınız pekki sabancıyı sağlam destekliyorsunuz eee nede olsa kaptan sıkıntısı var memlekette biri olmazsa biri olur şirketlerden sizin ben uçmuyorum demek gibi bir şansınız var ya kabinin ?
  • Oncelikle gecmis olsun. Emniyet birinci onceliktir, dogru yolun izlendigini dusunuyorum.
  • OLAYI YAKINDAN BİLEN BİRİSİ OLARAK GÖREV SÜRESİNİN VE UYGULAMANIN KURALLARA UYGUN OLDUĞUNU BİLİYORUM. BUNDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.PEGASUSTA EMNİYET ÖNCELİKLİDİR.EĞER KAPTAN ÖYLE DEVAM ETSEYDİ (KUYRUK KISMINI KONTROL ETTİRMEDEN) UÇUŞ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ BUNU KESİNLİKLE KARŞILIKSIZ BIRAKMAZDI.BİZLER;YANİ KURALLARA HİÇ UYMAYAN AMA KURALCI GEÇİNENLER (ÇOĞU KURALCI GEÇİNENLERİ EN BASİTİNDEN TRAFİKTE İZLESEK KAÇ TANE YANLIŞ YAPTIĞINI DEĞİL KAÇ TANE DOĞRU YAPTIĞINI SAYARIZ EMİNİM.) GİBİ DÜŞÜNEN BİR PİLOT İÇİN UÇAKTA TAZYİKLEME NORMALSE KOLAY OLAN DEVAM ETMEKTİR. ZOR OLAN GERİ DÖNÜP SEBEBİNİN BULUNMASIDIR. ÇÜNKÜ BU HAREKET OLAYI ÇOK DAHA BÜYÜTECEK DALLANDIRACAKTIR ŞİMDİ OLDUĞU GİBİ VE O KİŞİNİN BAŞINI AĞRITACAKTIR.BU İŞLE UĞRAŞAN TÜM HAVACILAR BİLİRLERKİ KURAL GERİ DÖNÜP KONTROL YAPTIRMAYI GEREKTİRİR.YAPILAN UYGULAMA NORMALDİR.AYRICA UÇAĞIN KUYRUK KISMINDAKİ BU TAMPON GİBİ DÜŞÜNEBİLECEĞİNİZ KISIM SADECE BU RİSK ÇOK YÜKSEK OLDUĞUNDAN UÇAĞA TAKILMIŞTIR.YOKSA BU KADAR YAKIT PAHALILIĞINDA HANGİ ŞİRKET BOŞUNA BU EKSTRA PARÇAYI KENDİNE HER UÇUŞTA YÜK ETSİN.HERKESİN YENİ YILI KUTLU OLSUN DUYACAĞIMIZ EN ÜZÜCÜ OLAY BÖYLE OLSUN...EMNİYETLİ KAZASIZ BİR YIL DİLEĞİYLE ..SAYGI VE SEVGİLER..

CNNTürk'ün haberine göre; Köln Havaalanı sözcüsü Walter Römer, pilotun uçağı kalkış anında erken havalandırmasından dolayı uçağın kuyruk kısmının zarar gördüğünü ve bu nedenle alana dönerek iniş yaptığını ifade etti.

Havayolu şirketinden açıklama yapılmadı.

Yolculardan Ayşe Bayram, kalkış anında bir gürültü duyduklarını, ancak bunun normal olduğunu sandıklarını anlattı.

Bayram, kaptan pilotun kalkıştan 10 dakika sonra yaptığı anonsta teknik problemden dolayı Köln'e geri dönmek zorunda kaldıklarını söylediğini belirtti.

Kontrolleri yapılan uçağın 5 saat gecikmeli olarak Antalya'ya hareket ettiği ifade edildi.

Pegasus uçağı acil iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

cpt ~ 9 yıl önce
valla sadece sirkete büyük bi zarar bu olay...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
b727-200 ~ 9 yıl önce
sabancının o işler uğraşacak vakti tabiiki yoktur daha fazla işleri vardır onun ekipleri 20 gün yatıya göndermek limitleri istirahat saatlerini aşmak ve sivil havacılığa bunları yutturmak ekip planlama ve uçuş işletme başkanının görevidir birde sanırım sizin karnızız tok sırtınız pekki sabancıyı sağlam destekliyorsunuz eee nede olsa kaptan sıkıntısı var memlekette biri olmazsa biri olur şirketlerden sizin ben uçmuyorum demek gibi bir şansınız var ya kabinin ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airbus Boeing Elele ~ 9 yıl önce
Oncelikle gecmis olsun. Emniyet birinci onceliktir, dogru yolun izlendigini dusunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAPTAN ~ 9 yıl önce
OLAYI YAKINDAN BİLEN BİRİSİ OLARAK GÖREV SÜRESİNİN VE UYGULAMANIN KURALLARA UYGUN OLDUĞUNU BİLİYORUM. BUNDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.PEGASUSTA EMNİYET ÖNCELİKLİDİR.EĞER KAPTAN ÖYLE DEVAM ETSEYDİ (KUYRUK KISMINI KONTROL ETTİRMEDEN) UÇUŞ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ BUNU KESİNLİKLE KARŞILIKSIZ BIRAKMAZDI.BİZLER;YANİ KURALLARA HİÇ UYMAYAN AMA KURALCI GEÇİNENLER (ÇOĞU KURALCI GEÇİNENLERİ EN BASİTİNDEN TRAFİKTE İZLESEK KAÇ TANE YANLIŞ YAPTIĞINI DEĞİL KAÇ TANE DOĞRU YAPTIĞINI SAYARIZ EMİNİM.) GİBİ DÜŞÜNEN BİR PİLOT İÇİN UÇAKTA TAZYİKLEME NORMALSE KOLAY OLAN DEVAM ETMEKTİR. ZOR OLAN GERİ DÖNÜP SEBEBİNİN BULUNMASIDIR. ÇÜNKÜ BU HAREKET OLAYI ÇOK DAHA BÜYÜTECEK DALLANDIRACAKTIR ŞİMDİ OLDUĞU GİBİ VE O KİŞİNİN BAŞINI AĞRITACAKTIR.BU İŞLE UĞRAŞAN TÜM HAVACILAR BİLİRLERKİ KURAL GERİ DÖNÜP KONTROL YAPTIRMAYI GEREKTİRİR.YAPILAN UYGULAMA NORMALDİR.AYRICA UÇAĞIN KUYRUK KISMINDAKİ BU TAMPON GİBİ DÜŞÜNEBİLECEĞİNİZ KISIM SADECE BU RİSK ÇOK YÜKSEK OLDUĞUNDAN UÇAĞA TAKILMIŞTIR.YOKSA BU KADAR YAKIT PAHALILIĞINDA HANGİ ŞİRKET BOŞUNA BU EKSTRA PARÇAYI KENDİNE HER UÇUŞTA YÜK ETSİN.HERKESİN YENİ YILI KUTLU OLSUN DUYACAĞIMIZ EN ÜZÜCÜ OLAY BÖYLE OLSUN...EMNİYETLİ KAZASIZ BİR YIL DİLEĞİYLE ..SAYGI VE SEVGİLER..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000