06 Haziran 2011, Pazartesi 10:42:52

PEGASUS, SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NI KIZDIRDI…

Pegasus Havayolları hayat verdiği Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kızdırdı. Pegasus’la aynı platformda bulunmak istemeyen Sabiha Gökçen Havalimanı TÖSHİD’den ayrıldı.
  • Öncelikle pegasus olmazsa Saw kapanır diyen boş beleş zihniyete soruyorum. pegasus sawın sadece %42 sine hitap ediyor bu 1.. Saw a izmit havalimanı diye boş beleş zihniyete soruyorum.. İstanbulda trafik sorunu çekmeden tek ulaşabileceğiniz havalimanı Saw dır. Beğenmiyosan 3 saat önce evden çıkıp merter trafiğinde AHL ye git sen.. 35 dk x ray sırası bekle AHL de size o layık zaten.. Bebek puset poşetine bile 10 TL alan ve sanıldığının aksine low cost olmayan bir havayoludur pegasus. Acentalara yapılanları da daha unutmadık.. Kendi hosteslerinin üniformarlarını bile kendi personeline satan bir firmadan bahsediyoruz.. Geçiniz...
  • Eğer Pegasus olmasaydı SAW çürüyordu.Bunu herkes biliyor.SAW ın bu hale gelmek için ilk yanında ilk Pegasus oldu.Tabi müşteri çoğalınca klasik olarak mantık nasıl olsa geliyorlar kazıklayalım,başka seçenekleri yok gelecekler.3. havalimanından sonra SAW ı görürüz.2. mi kalcak 3. mü olacak.Bu kafayla hep sonda kalır.
  • aynen devam !?
  • Ben Pegasusun yerinde olsam bu bir işe yaramayan izmit havalimanını bırakıp Çorlu havalimanını özel pegasus terminali yaparım. Bakalım SAW o zaman ne yapacak ? Dükkanı kapatıp gidecek mi ?
Sabiha Gökçen Havalimanı yolcu geçiş ücretlerini 15 Euro’ya yükseltince kıyamet koptu. Yolcu geçiş ücretlerinin 15 euro olması bilet fiyatlarına yansıyacak olması Pegasus Havayolları’nı rahatsız etti. Bu rahatsızlığı SAW yöneticileri nezdinde dile getiren Pegasus’un indirim talebi kabul edilmedi.

Yolcu geçiş ücretlerinin Ulaştırma Bakanlığı tarafından onaylandığını belirten Sabiha Gökçen Havalimanı diğer meydanların 15 euroluk yolcu geçiş ücretlerini de örnek gösterdi.

Ancak bu durumdan memnun olmayan Pegasus Havayolları çareyi mahkemeye gitmekte buldu. TÖSHİD nezdinde yapılan başvuru ile mahkemeye gidilmesi Sabiha Gökçen Havalimanı yöneticilerini kızdırdı. TÖSHİD üyesi bir işletmecinin TÖSHİD önderliğinde mahkemeye verilmesi Sabiha Gökçen Havalimanı’nın TÖSHİD’ten ayrılmasına neden oldu.

©AirportHaber.com Özel
PEGASUS, SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NI KIZDIRDI…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 7 yıl önce
Öncelikle pegasus olmazsa Saw kapanır diyen boş beleş zihniyete soruyorum. pegasus sawın sadece %42 sine hitap ediyor bu 1.. Saw a izmit havalimanı diye boş beleş zihniyete soruyorum.. İstanbulda trafik sorunu çekmeden tek ulaşabileceğiniz havalimanı Saw dır. Beğenmiyosan 3 saat önce evden çıkıp merter trafiğinde AHL ye git sen.. 35 dk x ray sırası bekle AHL de size o layık zaten.. Bebek puset poşetine bile 10 TL alan ve sanıldığının aksine low cost olmayan bir havayoludur pegasus. Acentalara yapılanları da daha unutmadık.. Kendi hosteslerinin üniformarlarını bile kendi personeline satan bir firmadan bahsediyoruz.. Geçiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Eğer Pegasus olmasaydı SAW çürüyordu.Bunu herkes biliyor.SAW ın bu hale gelmek için ilk yanında ilk Pegasus oldu.Tabi müşteri çoğalınca klasik olarak mantık nasıl olsa geliyorlar kazıklayalım,başka seçenekleri yok gelecekler.3. havalimanından sonra SAW ı görürüz.2. mi kalcak 3. mü olacak.Bu kafayla hep sonda kalır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
aynen devam !?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben Pegasusun yerinde olsam bu bir işe yaramayan izmit havalimanını bırakıp Çorlu havalimanını özel pegasus terminali yaparım. Bakalım SAW o zaman ne yapacak ? Dükkanı kapatıp gidecek mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000