04 Ağustos 2014, Pazartesi 10:39:53

PEGASUS RAKAMLARI AÇIKLADI

Pegasus Hava Yolları, 2014 yılı Ocak-Haziran dönemi trafik sonuçlarını yayınladı.
  • Evet bizde de pegasustan atılan iki kaptan işe başlamış. Demekki bizde büyük şirketmişiz.
  • Çatlayın da patlayın inşallaahhhhh :)))))
  • Olsun yine thy tercih ederim
  • tabii bunda valiz basi 350 gram fazlalik ücreti ve usulsüzce fazladan aldigi pegasus plus puanlari vardir. Nasil olsa ne kadar puanin varsa hepsini kesiyor. normaldir

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirilen rakamlara göre Pegasus, 2014’ün ilk yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22,4 artışla toplam 9,2 milyon misafir uçurdu. Pegasus’un geçen yılın aynı dönemine göre iç hatlardaki toplam misafir sayısı yüzde 21,5 büyüme ile 5,7 milyona; dış hatlardaki toplam misafir sayısı yüzde 24 büyüme ile 3,5 milyona yükseldi.  Pegasus, böylelikle iç hatlarda pazarın 1,4 dış hatlarda pazarın 1,7 katı büyümüş oldu.

Türkiye’nin öncü düşük maliyetli havayolu şirketi Pegasus Hava Yolları, 2014 yılı Ocak-Haziran dönemi trafik verilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı. Pegasus’un Ocak-Haziran dönemi trafik verilerine göre; 2013 yılının ilk 6 ayında 7,5 milyon olan iç ve dış hat toplam misafir sayısı yüzde 22,4 büyüme göstererek 9,2 milyona ulaştı. Aynı dönemde toplam koltuk büyümesi yüzde 22,3 olarak gerçekleşti. Böylelikle Pegasus büyüyen bir pazarda kapasitesini artırarak taşıdığı yolcu sayısını büyütmeyi başardı.

Türkiye’deki havacılık sektörü rakamlarına bakıldığında ise Pegasus, yılın ilk altı ayında iç hatlarda pazarın 1,4, dış hatlarda pazarın 1,7 katı büyüdü. Aynı dönemde doluluk oranı iç hatlarda yüzde 82’ye ulaştı; dış hatlarda ise yüzde 75.4 olarak gerçekleşti. Pegasus, 2014 Ocak- Haziran döneminde iç hat pazar payını yüzde 26,7’den yüzde 28’e, dış hat pazar payını yüzde 9.1’den yüzde 9.8’e çıkarttı.

Pegasus Hava Yolları, 2014 yılının ilk yarısında da misafirlerini Türkiye’de ve dünyada birçok yeni uçuş noktası ile buluşturmaya devam etti. Uçuş ağına, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yurt içinde 2 ve yurt dışında 11 olmak üzere toplam 13 yeni uçuş noktası ekleyen Pegasus, bugün toplam 35 ülkede 84 noktaya uçuşlarını gerçekleştiriyor.

Pegasus, her sene olduğu gibi bu sene de genç filosunu genişletti. Geçen yılın aynı dönemine oranla filosunu yüzde 23 büyüten Pegasus’un 2014 Haziran ayı sonunda filosunda bulunan uçak sayısı 53 ‘e ulaştı.  Pegasus, yılın ilk yarısında da filosunu etkin ve verimli kullanmaya devam ederek uçakların kullanım oranı blok saat bazında günlük 12,1 saat olarak gerçekleşti.

Türkiye'yi düşük maliyetli havayolu (low cost) modeli ile tanıştıran Pegasus Hava Yolları’nın Genel Müdürü Sertaç Haybat, “2014 yılında geçmiş yıllarda olduğu gibi hava taşımacılığında yoğun bir dönem geçirdik. Devlet Hava Meydanları İşletmeleri’nin (DHMİ) açıkladığı verileri baz aldığımızda bu yılın ilk yarısında Türkiye’de hava yolu ile seyahat eden misafir sayısı, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 13,7 artış gösterdi. Pegasus olarak biz bu oranın üzerinde bir büyüme göstererek geçen yılın aynı dönemine göre toplam misafir sayımızı yüzde 22,4 artırarak 9,2 milyon misafire ulaştık. Yılın ilk yarısında uçuş ağımıza kattığımız yeni noktalarımızla ve büyüyen filomuzla elde ettiğimiz bu başarımızı yılın geri kalanında da artırarak sürdürmeyi planlamaktayız.” dedi. 

PEGASUS RAKAMLARI AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Evet bizde de pegasustan atılan iki kaptan işe başlamış. Demekki bizde büyük şirketmişiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Çatlayın da patlayın inşallaahhhhh :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Olsun yine thy tercih ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 4 yıl önce
Tüh tühhhh. Şimdi sen uçmadın ya, Pegasus batar.
kazıkücretler ~ 4 yıl önce
olsun ben kazık yemeyi seviyorum diyorsun yani. :)
o bilir ~ 4 yıl önce
tabii bunda valiz basi 350 gram fazlalik ücreti ve usulsüzce fazladan aldigi pegasus plus puanlari vardir. Nasil olsa ne kadar puanin varsa hepsini kesiyor. normaldir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000