25 Aralık 2017, Pazartesi 13:19:42

Pegasus operasyonlarını dijitalleştiriyor

Pegasus Hava Yolları, uçuşlarının büyük kısmını gerçekleştirdiği İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile operasyonel süreçlerini dijitalleştirilmede önemli bir entegrasyona imza attı.
  • Blockchain ile bagaj, kapi bilgileri komik olmus. Millet aya gidiyor, bizde blochain ile kapi bilgisi veriliyor.
  • Blockchain'i bilmesek bizi kandıracaklar.
  • İşten çıkırılanların tazminatlarını öde!
  • Pegasus havayolları gerçekten muhteşem IT ekibi ile ülkemizde farklı ve yenilikçi entegrasyonlara imza atıyor gerçekten tebrik edilecek ve alkışlanacak bir adım

Pegasus Hava Yolları, uçuşlarının büyük kısmını gerçekleştirdiği İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile operasyonel süreçlerini dijitalleştirilmede önemli bir entegrasyona imza attı. 2017 yılının önemli teknoloji trendlerinden biri olan “BlockChain” alt yapısı üzerinden hizmet verecek bu entegrasyon çalışması sayesinde, Pegasus’un Uçuş Kontrol Sistemi üzerinden yapılan uçuş tanımları ve güncellemeleri anında İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Operasyon Kontrol Merkezi (OCC) departmanı çalışanlarının ekranlarına düşecek. Yine aynı BlockChain alt yapısı üzerinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı sistemlerinde oluşturulan uçuşa ait kapı, bagaj bandı, körük kullanımı vb. operasyonel bilgiler de anlık olarak Pegasus sistemlerine aktarılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pegasus Hava Yolları Bilgi Teknolojileri Direktörü Barış Fındık, “Uçuşlarımızın büyük kısmını gerçekleştirdiğimiz İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminal işletmecisi İSG şirketi ile ortak bir çalışma yaparak operasyonel süreçlerimizin dijitalleştirilmesinde önemli bir adım attık. Kendi kurumsal ara yazılım sistemimiz kullanılarak gerçekleştirilen entegrasyon projemiz kapsamında uçuş operasyonumuz dijitalize edilmiş olacak, daha garanti ve doğru veri aktarımlarıyla birlikte personel eforlarında da kazanç sağlayacağız. Sektörümüzdeki ilk ‘BlockChain’ uygulamalarından birisini, iş ortağımız İSG ile hayata geçirmiş olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Pegasus operasyonlarını dijitalleştiriyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Gecelim Bunlari ~ 27 gün önce
Blockchain ile bagaj, kapi bilgileri komik olmus. Millet aya gidiyor, bizde blochain ile kapi bilgisi veriliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kripto ~ 28 gün önce
Blockchain'i bilmesek bizi kandıracaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pegasus Allahtan kork! ~ 29 gün önce
İşten çıkırılanların tazminatlarını öde!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumist ~ 29 gün önce
Pegasus havayolları gerçekten muhteşem IT ekibi ile ülkemizde farklı ve yenilikçi entegrasyonlara imza atıyor gerçekten tebrik edilecek ve alkışlanacak bir adım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000