26 Ağustos 2016, Cuma 10:46:06

Pegasus notunu yine yükseltti

Pegasus Hava Yolları, kurumların hissedar haklarına verdikleri önem, kamuyu aydınlatma faaliyetleri, menfaat sahipleriyle ilişkileri ve yönetim kurulunun genel kredibilitesini ölçen kurumsal yönetim derecelendirme notunu geçen yıla göre yüzde 2 artırarak bu yıl 10 üzerinden 9,17 aldı.
  • Isdedigi kadar yukseldsinler isterlerse yildizli pekiyi vesinler. Pegasuz bildigimis Pegasuz
  • buyuksun pegasus her sekikde adindan soz ettiriyorsun millet ucuza ucuyorsa bunu sana borclu iyiki varsin
  • Müthiş, iyi ki varsın Pegasus...
  • Sakadan da ote utanmazlik... Yaw dunyanin en kotu 3.havayolu secilmissiniz, kaybolun ortadan. Ulkeyi de rezil ettiniz

Pegasus Hava Yolları, kurumların hissedar haklarına verdikleri önem, kamuyu aydınlatma faaliyetleri, menfaat sahipleriyle ilişkileri ve yönetim kurulunun genel kredibilitesini ölçen kurumsal yönetim derecelendirme notunu geçen yıla göre yüzde 2 artırarak bu yıl 10 üzerinden 9,17 aldı. Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş tarafından değerlendirilen Pegasus, halka açık kurumların özellikle hissedarlarına ve genel anlamda kamuoyuna karşı şeffaflığını ölçen bu not ile Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim İlkelerine büyük ölçüde uyum sağlayarak yatırımcılarına güven vermeye devam etti.

“İşimizi doğru yapmanın karşılığını alıyoruz”

Pegasus Genel Müdürü Mehmet T. Nane alınan notla ilgili olarak, “Hali hazırda yüzde 34,51’i halka açık olan Pegasus’ta hissedarlarımıza ve kamuoyuna yönelik önemli görevlerimiz var. Kamuyu zamanında ve şeffaflıkla bilgilendirmek, yatırımcılarımızla tutarlı ve sürdürülebilir bir iletişim kurmak çok önemsediğimiz alanlar içinde yer alıyor. Kurumsal yönetim derecelendirme notumuzun 10 üzerinden 9,17 olarak açıklanması, işimizi doğru yaptığımızın en güzel kanıtı. Pegasus kurumsal yönetim ilkelerine yatırım yapmaya devam edecek” dedi.

Kurumsal yönetim derecelendirme alan Türkiye’deki tek havayolu

Mehmet T. Nane sözlerine şunları ekledi; “Pegasus, halka arz edildiği yıl kurumsal yönetim derecelendirme alan ilk şirket olmuştur. Ayrıca halen kurumsal yönetim derecelendirme alan Türkiye’deki tek havayoluyuz. Bu 2 konu yatırımcılarımıza ve kamuya yönelik şeffaflık ilkesini ne kadar ciddiye aldığımızı gösteriyor. Bu alandaki örnek başarılarımıza devam edebildiğimiz için çok mutluyuz zira 3 yıl gibi kısa bir sürede derecelendirildiğimiz 4 bölümden de 10 üzerinden 9’un üzerinde not aldık. 3 yılda notumuzu her yıl ve toplamda yüzde 13 artırdık.

Pegasus’un hisseleri halka arzdan 6 ay gibi kısa bir süre sonra Borsa İstanbul’un Premier Lig’i BIST 30’da işlem görmeye başlamıştı. Yine halka arzımızdan 8 ay sonra bir ilke daha imza atarak Türkiye’de halka arzından hemen sonra kurumsal yönetim derecelendirme notunu açıklayan ilk şirket olduk. İyi bir kurumsal yönetim ülkeler ve şirketler için ekonomik ve sosyal büyümenin temelidir ve bizlere yatırım yapan hissedar ve paydaşlarımız için en az finansal ve operasyonel performansımız kadar önemlidir. Pegasus olarak, başarılarımızın devamı için istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.”

Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu, şirketlerin sağladığı ve bağımsız analistlerin farklı kaynaklardan elde ettiği bilgiler ışığında veriliyor. Kurumların genel kurul raporları, kamuya açık bilgi ve belgeleri, yönetim kurulu tutanakları, dava dosyaları vb kaynakların incelendiği not, genel anlamda kurumların hissedarları karşısındaki şeffaflığını derecelendiriyor.

Pegasus notunu yine yükseltti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

istedigi kadar ~ 2 yıl önce
Isdedigi kadar yukseldsinler isterlerse yildizli pekiyi vesinler. Pegasuz bildigimis Pegasuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kibris ~ 2 yıl önce
buyuksun pegasus her sekikde adindan soz ettiriyorsun millet ucuza ucuyorsa bunu sana borclu iyiki varsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elem ~ 2 yıl önce
Müthiş, iyi ki varsın Pegasus...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ugur timsah ~ 2 yıl önce
Sakadan da ote utanmazlik... Yaw dunyanin en kotu 3.havayolu secilmissiniz, kaybolun ortadan. Ulkeyi de rezil ettiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000