28 Ağustos 2009, Cuma 11:17:58

Pegasus 'Merve'sine kavuştu

Pegasus Havayolları, sipariş ettiği 24 adet Boeing 737-800 yeni nesil uçağının altıncısını teslim aldı...
  • merve güzel isim,benim de bir pgt çalışanı arkadaşım var,güzel isim hayırlı olsun. bob marley
  • PEGASUS MARDİNE Mİ UÇSUN ? O ARKADAŞ SANIRIM HASTA OLMALI ...PGS MARDİNE GELSE KİM İŞLETECEK...? NE DÜZGÜN Bİ ACENTE NEDE Bİ İŞLETEN VAR MARDİNİ...ÖNCE İYİ Bİ OLUŞUM OLMALI ORDA.:.GSA DİYARBAKIRDAN YÖNETİYOR..MARDİNE DE Bİ UFAK ÇOCUK KOYMUŞLAR İLGİLİ DİYE...BİDE MAR-İZM UÇAĞI KALDIRILIYOR..ÖNCE İYİ BİR İŞLETME SONRA UÇUŞ....GERÇİ MARDİNİN TÜM ACENTELERİNİ TOPLASAN BU İŞİ YAPACAK BİRİ ÇIKMAZDA NEYSE...ÇÜNKÜ İŞİN ERBABI DEĞİLLER ...AMAÇ ÖNCE HİZMET DEĞİL...AMAÇ PARA....!
  • HER PGS HABERİNDE ÇIKAR DALGA EDERDİN.BAK ŞİMDİ BAŞARI HABERİ VAR ORTADA YOKSUN LİMONCUM ...
  • A319 dunyanin bugune kadar kaza yapmamis iki ucagindan biridir.Bir sefer kotu bir ucus gerceklestiren nedense havayoluna kusuyor.Bir daha THy ile ucmam, Bir daha Pegasus ile ucmam gibi.Yuruyunuz efendim :))

Pegasus Havayolları, sipariş ettiği 24 adet Boeing 737-800 yeni nesil uçağının altıncısını teslim aldı. Uçağa Pegasus Teknik  Bakım Müdürlüğü’nde uçak teknisyeni olarak çalışan Şadi Yumurtacı’nın kızı Merve'nin adı verildi.

Pegasus Havayolları, siparişini 2008 yılında 12'den 24'e yükselttiği Boeing 737-800 yeni nesil uçaklarından altıncısını 28 Ağustos’ta teslim aldı. 189 kişi kapasiteli yeni Boeing 737-800'ün katılmasıyla Pegasus filosu 2009 yaz dönemi itibari ile İZair ile beraber toplam 24'e çıktı. 24 adet uçaktan oluşan filonun 19 adeti Pegasus, 5 adeti ise İZair uçaklarından oluşuyor.

İlk uçuşunu 1 Eylül, Salı günü İstanbul’dan Zürih’e yapacak olan ‘Merve’ ile Pegasus filosu hızla büyümesine devam ediyor. Uçağa Pegasus Teknik Bakım Müdürlüğü’nde uçak teknisyeni olarak çalışan Şadi Yumurtacı’nın kızı Merve'nin adı verildi. Çalışanlarının yeni doğan kız çocuklarının isminin yeni teslim alınan uçaklara verilmesi Pegasus dünyasında artık bir gelenek haline geldi. Yalnız kız bebeğin uçak teslim tarihine en yakın tarihte doğmuş olması şartı aranıyor.

Tek tip filo anlayışıyla güvenlik ve bakım konularında gösterdiği özenin altını çizen Pegasus Havayolları, filosuna eklediği yeni uçaklarla sefer ağını da genişletti. 737'lerin servis performansı, ekonomikliği ve Boeing'in kalite destek takımından çok memnun olduklarını belirten Pegasus Havayolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, "Pegasus Ailesi olarak Boeing'ten sipariş ettiğimiz 24 uçağımızdan altıncısını teslim almanın heyecanını yaşıyoruz. Misafirlerimiz Boeing 737'lerin sağlamış olduğu konfordan çok memnunlar. 2015 yılına kadar ise uçak sayımız 43'e yükselecek" diye konuştu.

Pegasus Kasım 2007’de Hayırlı’yı, Ocak 2008’de Hanım’ı,  Ağustos 2008’de Gülce’yi, Şubat 2009’da Ece’yi, Haziran 2009’da Selin’i ve son olarak Ağustos 2009’da Merve’yi filosuna katarak toplamda 24 uçağa ulaştı.

Pegasus 'Merve'sine kavuştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 9 yıl önce
merve güzel isim,benim de bir pgt çalışanı arkadaşım var,güzel isim hayırlı olsun. bob marley

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
PEGASUS MARDİNE Mİ UÇSUN ? O ARKADAŞ SANIRIM HASTA OLMALI ...PGS MARDİNE GELSE KİM İŞLETECEK...? NE DÜZGÜN Bİ ACENTE NEDE Bİ İŞLETEN VAR MARDİNİ...ÖNCE İYİ Bİ OLUŞUM OLMALI ORDA.:.GSA DİYARBAKIRDAN YÖNETİYOR..MARDİNE DE Bİ UFAK ÇOCUK KOYMUŞLAR İLGİLİ DİYE...BİDE MAR-İZM UÇAĞI KALDIRILIYOR..ÖNCE İYİ BİR İŞLETME SONRA UÇUŞ....GERÇİ MARDİNİN TÜM ACENTELERİNİ TOPLASAN BU İŞİ YAPACAK BİRİ ÇIKMAZDA NEYSE...ÇÜNKÜ İŞİN ERBABI DEĞİLLER ...AMAÇ ÖNCE HİZMET DEĞİL...AMAÇ PARA....!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
HER PGS HABERİNDE ÇIKAR DALGA EDERDİN.BAK ŞİMDİ BAŞARI HABERİ VAR ORTADA YOKSUN LİMONCUM ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
A319 dunyanin bugune kadar kaza yapmamis iki ucagindan biridir.Bir sefer kotu bir ucus gerceklestiren nedense havayoluna kusuyor.Bir daha THy ile ucmam, Bir daha Pegasus ile ucmam gibi.Yuruyunuz efendim :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000