01 Kasım 2011, Salı 11:01:38

PEGASUS KRASNODAR’A İNEMEDİ

Pegasus Havayolları’nın İstanbul-Krasnodar seferini yapan uçağı dün gece inişine kısa bir süre kala hava muhalefeti engeline takılınca İstanbul’a geri döndü...
  • Bir insana boşuna kaptan denmez.. Adam uygun görmemiş ve inmemiş o kadar basit bu işler. Kaptanlar bu tip durumlarda ''Defter'' ne derse onu yapar.. Helal Olsun.. Bu arada yolcu hakları konusunda hassas olan yolcuları IATA ve STAR .A yada SKY TEAM gibi birliklere üye olan havayolları ile uçmaya devat ediyorum.Ucuz etin yahnisi bu kadar olur. Sen 29 liraya bilet almak için kendini 29 paralık edercesine perişan edersen, Gecikme olduğunda yada uçak iptali olduğunda paralı otomatlardan su alırsın, bagajın kaybolduğunda herkes aynı anda topukları arkalarına vura vura kaçar. Sektörde çalışan biri olarak; Lütfen bırakın hava taşımacılığının bir değeri olsun, parasını veren uçsun ve herkes rahat etsin.
  • ülkemize en fazla doviz bırakan ruslara ne zaman hakettikleri değeri vericeğiz peki?Uçak 02:00 civarı geri dönüyor ve 09:00 civarı gidiyor.Dönüş yolunuda eklersek 10 saat eder nerdeyse.Bu yolculara ufak bir ikram yada 1 şişe su verilmişmi peki?Açıp bakalım yasa ve kurallara:)Bunu kim denetliyor acaba çok merak ediyorum.Bir gün haklarını bilen bir yolcu ile karşılaşmanız dileklerimle!
  • Kardesim sen kesin THYde ucuyorsun ve olaylardan bihaber salliyorsun...sizin 2kisi ile gittiginiz meydanlari da biliyoruz..Adamlar devletin parasiyla teyyare ucurmuyorlar thy gibi.. Sen merak etme Ali baba senden daha iyi biliyor cogu seyi ve herseyden haberdar... Senin oturdugun yerden salladigin seylerin (yakit, kalacak yer,transfer, ucak durumu ki thy gibi yuzlerce ucak olup yedek ucak tutulamaz) hepsi Ali babanin haramileri tarafindan hesaplanir ona gore karar verilir... Kaptanlarin hepsi de karar verirken onaylamadigi seyi sizdeki gibi zoraki uygulamaz kafasina yatmazsa...ve hepsi de bilir ki yapacaklari zarar kendi ceplerinden de cikacak... Sizin gibi 3dk nin hesabini yapmazlar...
  • Sen bu kafayla uçuşlara gidiyorsan yazık.. Yazılanları anlamaktan acizken işini nasıl yapıyorsun acaba ?? Kimin kimi sattığı satmadığı değil konu aslan kardeşim.. Herkes işini yapar.. Şirket sana alternate olarak İstanbul a in derse gider oraya inersin bu kadar basit... Yok oraya inse daha iyi olmazmıymış vs vs kafa ütülemeye gerek yok..
Pegasus Havayolları’na ait PC 4776 sefer sayılı Mina adlı Boeing 737-800 tipi uçak dün gece 22.45’te İstanbul-Krasnodar seferini yapmak üzere havalandı.

Uçağın inişine kısa bir süre kala havaalanı limitleri iniş için elverişsiz hale gelince uçağın kaptan pilotu inişten vazgeçti. İnişe sadece birkaç dakika kaldığı sırada pilotun, "İnişten vazgeçtik" anonsu ve İstanbul’a dönme kararı ile yolcular arasında kısa süreli panik yaşandı.
 
İnişten vazgeçen uçağın kaptan pilotu rotayı yeniden İstanbul’a çevirdi. Uçak gece geç saatlerde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na indi. Yolcular terminale alınırken yetkililerden, "Krasnodar Pashkovskiy Havalimanı kapalı o yüzden seferimizi gerçekleştiremedik" açıklaması yapıldı. Uçak bu sabah saat 09.30’da Krasnodar seferini gerçekleştirdi.

AYNI VAKA 
 
Bu arada Pegasus Havayolları’nın aynı olayı bir gün önce de yaşadığı ortaya çıktı. Önceki günkü İstanbul-Krasnodar seferinin de benzer gerekçe ile yapılamadığı öğrenildi.

©AirportHaber Özel
PEGASUS KRASNODAR’A İNEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bir insana boşuna kaptan denmez.. Adam uygun görmemiş ve inmemiş o kadar basit bu işler. Kaptanlar bu tip durumlarda ''Defter'' ne derse onu yapar.. Helal Olsun.. Bu arada yolcu hakları konusunda hassas olan yolcuları IATA ve STAR .A yada SKY TEAM gibi birliklere üye olan havayolları ile uçmaya devat ediyorum.Ucuz etin yahnisi bu kadar olur. Sen 29 liraya bilet almak için kendini 29 paralık edercesine perişan edersen, Gecikme olduğunda yada uçak iptali olduğunda paralı otomatlardan su alırsın, bagajın kaybolduğunda herkes aynı anda topukları arkalarına vura vura kaçar. Sektörde çalışan biri olarak; Lütfen bırakın hava taşımacılığının bir değeri olsun, parasını veren uçsun ve herkes rahat etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ülkemize en fazla doviz bırakan ruslara ne zaman hakettikleri değeri vericeğiz peki?Uçak 02:00 civarı geri dönüyor ve 09:00 civarı gidiyor.Dönüş yolunuda eklersek 10 saat eder nerdeyse.Bu yolculara ufak bir ikram yada 1 şişe su verilmişmi peki?Açıp bakalım yasa ve kurallara:)Bunu kim denetliyor acaba çok merak ediyorum.Bir gün haklarını bilen bir yolcu ile karşılaşmanız dileklerimle!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kardesim sen kesin THYde ucuyorsun ve olaylardan bihaber salliyorsun...sizin 2kisi ile gittiginiz meydanlari da biliyoruz..Adamlar devletin parasiyla teyyare ucurmuyorlar thy gibi.. Sen merak etme Ali baba senden daha iyi biliyor cogu seyi ve herseyden haberdar... Senin oturdugun yerden salladigin seylerin (yakit, kalacak yer,transfer, ucak durumu ki thy gibi yuzlerce ucak olup yedek ucak tutulamaz) hepsi Ali babanin haramileri tarafindan hesaplanir ona gore karar verilir... Kaptanlarin hepsi de karar verirken onaylamadigi seyi sizdeki gibi zoraki uygulamaz kafasina yatmazsa...ve hepsi de bilir ki yapacaklari zarar kendi ceplerinden de cikacak... Sizin gibi 3dk nin hesabini yapmazlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sen bu kafayla uçuşlara gidiyorsan yazık.. Yazılanları anlamaktan acizken işini nasıl yapıyorsun acaba ?? Kimin kimi sattığı satmadığı değil konu aslan kardeşim.. Herkes işini yapar.. Şirket sana alternate olarak İstanbul a in derse gider oraya inersin bu kadar basit... Yok oraya inse daha iyi olmazmıymış vs vs kafa ütülemeye gerek yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000