19 Ocak 2017, Perşembe 14:05:45

Pegasus kokpitte kan kaybediyor

Pegasus Havayolları’ndan 20 pilot istifa ederek Sunexpress Havayolları’na geçti.
  • Uçak altida kan kaybediyor
  • başka şirketteyim ama şurada yazılanları okuyunca üzüldüm halimize. birincisi pegasus gibi ülke havacılığının önemli bir değeri bu gidişle nereye varacak diye düşünüyorum. adam "aldığım paranın yarısından fazlası tip taksidine gidiyor" yazmış. e bu adam kokpitte nasıl mental sağlığını koruyarak görev yapacak, umarım sorunlar aşılır da kötüye gidiş geçici olur. ikincisi de bizim insanımızın -özellikle havacılıkta- maalesef her ortamda ve her vesileyle birbirine nefret ve anlayışsızlık sergilemekten geri kalmaması, bırakın dayanışmayı, halden bile anlamaması, hatta bazısının "oh olsun" tarzında konuşması cidden çok moral bozucu. ne diyeyim, umarım daha "iyi" olmayı beceririz...
  • Pegasus'ta şu an yüzlerce F/O kaptanlığa yükseltilmek için bekliyor. Pegasus 2015 yazında başka şirketlerde uçuş saatini doldurmuş olan foların "6 ay içinde kaptan yapılmak için" söz verip çağırdı. folar başka şirketlerdeki işlerini bırakıp geldiler hala bekliyorlar yarısıda antalya based bekliyor. yani kaptan sıkıntısı yok pegasusun olsa olsa tecrübe sıkıntısı olabilir en fazla. Ayrıca her kaptanın en az 2 çocuğu var şu an pilotaj okuyan ve onlarada yer açılacak. Atlasglobalde f/o maaşı 4000 tl'ye düşmüş durumda. Erah durmadan yeni dönem açıyor sürekli yeni uçuş okulları açılıyor, Ortam eskisi kadar boş değil haberiniz olsun.
  • Yıllarca bu şirketten,AYRILIYORUZ,BÜTÜN PİLOTLARLAR KAÇIYOR,diye yaygara yaparlar.Oysa buradan SUNEXe ordan pegasus a yeni kaptan sirkülasyonu olur,haklarını alırlar.Piyasalarını kontrol altında tutarlar,istemediklerini simülatörde bırakırlar,kendi çocuklarını şirkete pilot alırlar,ellerini güçlü tutarlar.Yurtdışındada iş bulabilmeleri ellerini ayrıca güçlü yapar.Diğer teknik,kabin,yer hizmetleri bunları yapamadığından patronun,müdürünün iki dudağının arasındadır geleceği.Belkide doğrusunu yapıyorlar adamlar.

Pegasus Havayolları’nda pilotların huzursuzluğu istifaları da beraberinde getirdi. Bir süredir pilotlara yönelik uygulamalardan şikayetçi olan pilotlar, şirketle yollarını ayırma kararı aldı.

Uçuş yoğunluğunun yanı sıra ücret politikasını da beğenmeyen pilotlar, yönetimle ters düşünce soluğu bir başka şirkette aldı. Pegasus Havayolları’ndan kısa süre önce ayrılan 20 civarında pilotun Sunexpress Havayolları’na başvuruları onaylandı. Sunexpress’e alınan 20 pilotun dışında başka pilotların da başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Ayrıca, Sunexpress Havayolları dışında bazı Pegasus pilotlarının da Katar’da uçmak için şirketle yollarını ayırdığı belirtildi.

Bu arada Sunexpress Havayolları’na diğer özel havayolu şirketlerinden de çok pilot başvurusu bulunduğu kaydedildi.

©AirportHaber

Pegasus kokpitte kan kaybediyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (212)

Mustafa alskan ~ 2 yıl önce
Uçak altida kan kaybediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airman ~ 2 yıl önce
başka şirketteyim ama şurada yazılanları okuyunca üzüldüm halimize. birincisi pegasus gibi ülke havacılığının önemli bir değeri bu gidişle nereye varacak diye düşünüyorum. adam "aldığım paranın yarısından fazlası tip taksidine gidiyor" yazmış. e bu adam kokpitte nasıl mental sağlığını koruyarak görev yapacak, umarım sorunlar aşılır da kötüye gidiş geçici olur. ikincisi de bizim insanımızın -özellikle havacılıkta- maalesef her ortamda ve her vesileyle birbirine nefret ve anlayışsızlık sergilemekten geri kalmaması, bırakın dayanışmayı, halden bile anlamaması, hatta bazısının "oh olsun" tarzında konuşması cidden çok moral bozucu. ne diyeyim, umarım daha "iyi" olmayı beceririz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airman'a ~ 2 yıl önce
çok güzel bir yazı, teşekkürler kardeşim
instagram efosu ~ 2 yıl önce
Pegasus'ta şu an yüzlerce F/O kaptanlığa yükseltilmek için bekliyor. Pegasus 2015 yazında başka şirketlerde uçuş saatini doldurmuş olan foların "6 ay içinde kaptan yapılmak için" söz verip çağırdı. folar başka şirketlerdeki işlerini bırakıp geldiler hala bekliyorlar yarısıda antalya based bekliyor. yani kaptan sıkıntısı yok pegasusun olsa olsa tecrübe sıkıntısı olabilir en fazla. Ayrıca her kaptanın en az 2 çocuğu var şu an pilotaj okuyan ve onlarada yer açılacak. Atlasglobalde f/o maaşı 4000 tl'ye düşmüş durumda. Erah durmadan yeni dönem açıyor sürekli yeni uçuş okulları açılıyor, Ortam eskisi kadar boş değil haberiniz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bunu hep yaparlar ~ 2 yıl önce
Yıllarca bu şirketten,AYRILIYORUZ,BÜTÜN PİLOTLARLAR KAÇIYOR,diye yaygara yaparlar.Oysa buradan SUNEXe ordan pegasus a yeni kaptan sirkülasyonu olur,haklarını alırlar.Piyasalarını kontrol altında tutarlar,istemediklerini simülatörde bırakırlar,kendi çocuklarını şirkete pilot alırlar,ellerini güçlü tutarlar.Yurtdışındada iş bulabilmeleri ellerini ayrıca güçlü yapar.Diğer teknik,kabin,yer hizmetleri bunları yapamadığından patronun,müdürünün iki dudağının arasındadır geleceği.Belkide doğrusunu yapıyorlar adamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000