11 Eylül 2013, Çarşamba 10:33:50

PEGASUS ‘KARBON GAZI’NA BOĞACAK!

Pegasus Havayolları, Avrupa ülkelerine yaptığı uçuşlarda henüz uygulanmıyor olmasına rağmen yolculardan aldığı haksız karbon emisyon ücretine bir de zam yaptı.
  • Hayatinda ilk defa ucaga binmis gibi yapan arkadaslara sesleniyorum siz yorum yapmayin.yok bilet fiyatiymis,yok koltuk araligiymis,yok 1 tl zam yapmis sizi bedava da ucursa yaranamaz.surekli ucan arkadaslar biliyor kiminle ucacagini neyle neyi kiyaslayacagini biletlerden biri 2 ay once alinmis biri 2saat once alinmis.kimse kimseyi zorla bondirmiyor arkadasim internet elinizin altinda arastir isine hangi firma gelirse onunla seyahat et.laf olsyn diye yorumlar yapmayin.
  • Pegasus'a sitem etmeye gerek yok! Pegasus silah zoruyla seni uçağa bindirmiyor. Beğenmiyorsan BİNME!
  • Tapu ve kadastro daire başkanlığı müdahale eder artık.. (Anlayana)
  • Boşuna CİN ALİ dememişler:)) Yeni uçak siparişleri var,kolay değil tabii , borsa, emisyon ve check-in (hava paraları ve haksız kazanç) ücretleri cukkkaaa:))) Sonra personelin sigorta primini asgariden yatırmaya devam, helal olsun.

Pegasus Havayolları, ilk olarak AirportHaber yazarı Murat Herdem’in "ALİ SABANCI HER YIL BİR UÇAĞIN PARASINI VATANDAŞA ÖDETİYOR!" gündeme getirdiği karbon emisyon ücreti  kesintisiyle ilgili önemli bir karar aldı. Avrupa’ya yapılan uçuşlarda bilet fiyatlarına yansıtılan 2 TL’lik karbon emisyon bedeli 3 TL’ye çıkarıldı.

Henüz Avrupa’da karbon emisyon bedeli alınma uygulaması yürürlüğe girmemesine rağmen aylardır yolcularından bu ad altında para tahsil eden Pegasus, gelen tepkiler sonrası uygulamadan vazgeçmek yerine zam yapma kararı aldı.
Amsterdam, Atina, Basel, Bologna, Brüksel, Bükreş, Köln, Kopenhag ve Milano gibi Avrupa’nın birçok noktasına yaptığı uçuşlarda 3 TL’lik karbon emisyon ücreti alan Pegasus Havayolları’nın, haksız yere yolcudan tahsil ettiği bu  bedele bir de zam yapmasının nasıl karşılık bulacağı merak konusu oldu.

Bilindiği gibi Avrupa ülkeleri, AB ülkelerine yapılacak havayolu seferlerinde şirketlerden karbon emisyon bedeli alınmasını istemiş ancak başta ABD ve Çin olmak üzere bazı ülkelerin şiddetli itirazları nedeniyle karbon emisyon bedeli alınması uygulanması kararından vazgeçilmişti. Buna  rağmen Pegasus Havayolları, bir süredir yolcularından karbon emisyon bedeli adı altında para alıyor.

AirportHaber yazarı Murat Herdem, bir süre önce Pegasus Havayolları’nın, karbon emisyon bedeli başta olmak üzere farklı isimler altında yolculardan haksız kazanç elde ettiğini iddia etmişti.


 

PEGASUS ‘KARBON GAZI’NA BOĞACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Hayatinda ilk defa ucaga binmis gibi yapan arkadaslara sesleniyorum siz yorum yapmayin.yok bilet fiyatiymis,yok koltuk araligiymis,yok 1 tl zam yapmis sizi bedava da ucursa yaranamaz.surekli ucan arkadaslar biliyor kiminle ucacagini neyle neyi kiyaslayacagini biletlerden biri 2 ay once alinmis biri 2saat once alinmis.kimse kimseyi zorla bondirmiyor arkadasim internet elinizin altinda arastir isine hangi firma gelirse onunla seyahat et.laf olsyn diye yorumlar yapmayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pegasus ~ 5 yıl önce
Pegasus'a sitem etmeye gerek yok! Pegasus silah zoruyla seni uçağa bindirmiyor. Beğenmiyorsan BİNME!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 5 yıl önce
Tapu ve kadastro daire başkanlığı müdahale eder artık.. (Anlayana)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Back5rhytme ~ 5 yıl önce
Boşuna CİN ALİ dememişler:)) Yeni uçak siparişleri var,kolay değil tabii , borsa, emisyon ve check-in (hava paraları ve haksız kazanç) ücretleri cukkkaaa:))) Sonra personelin sigorta primini asgariden yatırmaya devam, helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000