15 Ağustos 2016, Pazartesi 20:37:59

Pegasus ikinci dönemde 203 milyon zarar açıkladı

Pegasus Havayolları ikinci dönem mali rakamlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada bildirdi. Pegasus, ikinci dönemde 203 milyon zarar açıkladı.
  • Kaptanlar yapılan zammın sonuçları işte. İnşallah bunun bedelini yerde çalışan kabinde çalışan insanlar ödemez. Kahvaltı var deyip lokmayı insanların boğazına dizmezler. Ali sabancı çok zeki bir işadamı. Şirketin üç beş kaptandan ibaret olmadığını anlamalı artık
  • Uçan Beygir ve Cin Ali 40 kusur Uçakla 200 kusur Milyon Zarar yazdı ise THY 330 Uçakla 3 Milyar zarar Yazması DOĞALDIR! İşi güçü olmayan goygoycular Troller Yüklenin THY'ye !
  • Kimse bu zararın altındaki nedenleri kalem kalem yazmıyor. Birileri de çıkıp şu Sabiha Gökçen Meydanının niye bu hale getirildiğini sormuyor. Sürekli rötar, sürekli rezil ve yönetilemeyen bir slot uygulaması var. Üstelik slotun arkasından da İstanbul hava sahasında her uçuşta 500 ila 1000 kilogram yakıt harcanmasından kimse bahsetmiyor. Yerde kalkış için beklerken yakıt harcanıyor. İstanbul' a varışta bekleme yapılıp yakıt harcanıyor. İstanbul için kalkmadan önce uçak yerde kalkış izni gelsin diye beklerken yakıt harcıyor. Bu uygulama ile muhatap olan hangi şirket zarar etmez. Hesap edin. 100 uçuşunız olsa her birinde 1 ton yakıtı fazladan yaktırsalar, ayda 3,6 milyon lira zararınız olur. 6 ayda 21,6 milyon lira. Bu sadece Hava Trafiğinin YÖNETİLEMEMSİNDEN oluşan kayıp. Bir de bu nedenle oluşan diğer maliyetleri de hesaplayın. Bu ülkede yatırımcı olmanın akla mantığa sığmayan riskleri var. Kaşıkla toplayıp kepçeyle dağıttırıyorlar. Herkes bencil, herkes umursamaz, herkes acemi.
  • Ankara uçuşları başlasın da Anadolujet esaretinden kurtarın bu Başkentlileri.

Pegasus Havayolları, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada 2016 yılı ikinci dönem rakamlarını açıkladı.

Pegasus, 2016 yılının ikinci çeyreğinde 13,6 milyon TL kayıp yaşadı. Öte yandan Pegasus, 2016 yılının ikinci Ocak-Haziran döneminde ise toplamda 203 milyon TL zarar etti.

Geçen yılın bu dönemde Pegasus Havayolları 123.8 milyon TL kar açıklamıştı.

İşte Pegasus'un açıklaması;

Pegasus ikinci dönemde 203 milyon zarar açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

pegasus çalışanı ~ 2 yıl önce
Kaptanlar yapılan zammın sonuçları işte. İnşallah bunun bedelini yerde çalışan kabinde çalışan insanlar ödemez. Kahvaltı var deyip lokmayı insanların boğazına dizmezler. Ali sabancı çok zeki bir işadamı. Şirketin üç beş kaptandan ibaret olmadığını anlamalı artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cehalet ~ 2 yıl önce
Cehalet de ayrı bir sanat. Sen hangi bölümdesin haset efendi?
Gözlemci20 ~ 2 yıl önce
Uçan Beygir ve Cin Ali 40 kusur Uçakla 200 kusur Milyon Zarar yazdı ise THY 330 Uçakla 3 Milyar zarar Yazması DOĞALDIR! İşi güçü olmayan goygoycular Troller Yüklenin THY'ye !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
araştır ~ 2 yıl önce
60'tan fazla uçağı var pgs nin
Rötar ~ 2 yıl önce
Kimse bu zararın altındaki nedenleri kalem kalem yazmıyor. Birileri de çıkıp şu Sabiha Gökçen Meydanının niye bu hale getirildiğini sormuyor. Sürekli rötar, sürekli rezil ve yönetilemeyen bir slot uygulaması var. Üstelik slotun arkasından da İstanbul hava sahasında her uçuşta 500 ila 1000 kilogram yakıt harcanmasından kimse bahsetmiyor. Yerde kalkış için beklerken yakıt harcanıyor. İstanbul' a varışta bekleme yapılıp yakıt harcanıyor. İstanbul için kalkmadan önce uçak yerde kalkış izni gelsin diye beklerken yakıt harcıyor. Bu uygulama ile muhatap olan hangi şirket zarar etmez. Hesap edin. 100 uçuşunız olsa her birinde 1 ton yakıtı fazladan yaktırsalar, ayda 3,6 milyon lira zararınız olur. 6 ayda 21,6 milyon lira. Bu sadece Hava Trafiğinin YÖNETİLEMEMSİNDEN oluşan kayıp. Bir de bu nedenle oluşan diğer maliyetleri de hesaplayın. Bu ülkede yatırımcı olmanın akla mantığa sığmayan riskleri var. Kaşıkla toplayıp kepçeyle dağıttırıyorlar. Herkes bencil, herkes umursamaz, herkes acemi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PGT ~ 2 yıl önce
Ankara uçuşları başlasın da Anadolujet esaretinden kurtarın bu Başkentlileri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000