22 Nisan 2013, Pazartesi 10:28:17

PEGASUS HAVAYOLLARI'NIN FİYATI BELLİ OLDU

Halka arz için 18-19 Nisan tarihlerinde talep toplayan Pegasus Havayolları'nın halka arz birim fiyatı belli oldu.
  • Katiliyorum, artik neredeyse butun sirketler bu mantikla yuruyor. Benim malim iyi kazandiriyorsa neden ben " onla, bunla" ortak olayimki? Insanlarin birde zekasini test/asagilarmis gibi birde 1000 tane 320 alacaklarmis, bu reklam kampanyasida zaten tuzu biberi oldu hahaha.... (bin diyelimde duz hesap olsun).
  • ne olursa olsun.. adamlara arzın iki katı talep gelmiş.burada yorum yapan profesyonel (!) ekonomi uzmanı arkadaşları çok iyi biliyorlar ama talebin %70 ni oluşturan uluslararası yatırımcılar dahil kimse bir şey bilmiyor zaten )) arzın iki katı talep geliyorsa bir şirkete bu şirket te bir şeyler görülüyorki bu fiyatlama ve talep oluşuyor demektir.
  • aman dikat pegasus gibileri yurt disindaki paravan sirketler araciligiyla fiyati sisirirler sakin gaz gelmeyin bir yorumcu 5 TL olunca alirim demis benim fiyatim 6 TL bir kurus fazla etmez
  • Aman dikkatli olun kimliği açıklanmayan alıcılar olan satışa temkinli yaklaşın , çünkü kendi kendilerine satış yaparlar sizin paranız arada çerez olur.

 İşte Pegasus'tan KAP'a yapılan o açıklama:

"18-19 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. paylarının halka arzında birim fiyat 18,40 TL olarak belirlenmiştir.

Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen ek satış dahil 35.294.000 TL nominal değerli payların tamamı satılmıştır. 

Halka arz fiyatı üzerinden gelen talep, halka arz tahsisatı ve dağıtım tutarları yatırımcı grubu bazında ekteki tabloda sunulmaktadır."

Pegasus Havayolları'nın halka arzına yabancılar büyük ilgi gösterdi. 68 milyon 178 hissenin yüzde 65'ine denk gelen kısmını yabancı yatırımcılar satın aldı. Yurtiçi bireysel yatırımcıların talebi ise 14.9 milyon hisse ile yüzde 22'lik bölümü oluşturdu.

PEGASUS HAVAYOLLARI'NIN FİYATI BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Pump and dump'a ~ 5 yıl önce
Katiliyorum, artik neredeyse butun sirketler bu mantikla yuruyor. Benim malim iyi kazandiriyorsa neden ben " onla, bunla" ortak olayimki? Insanlarin birde zekasini test/asagilarmis gibi birde 1000 tane 320 alacaklarmis, bu reklam kampanyasida zaten tuzu biberi oldu hahaha.... (bin diyelimde duz hesap olsun).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kıskanmamak lazım ~ 5 yıl önce
ne olursa olsun.. adamlara arzın iki katı talep gelmiş.burada yorum yapan profesyonel (!) ekonomi uzmanı arkadaşları çok iyi biliyorlar ama talebin %70 ni oluşturan uluslararası yatırımcılar dahil kimse bir şey bilmiyor zaten )) arzın iki katı talep geliyorsa bir şirkete bu şirket te bir şeyler görülüyorki bu fiyatlama ve talep oluşuyor demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aman dikkat ~ 5 yıl önce
aman dikat pegasus gibileri yurt disindaki paravan sirketler araciligiyla fiyati sisirirler sakin gaz gelmeyin bir yorumcu 5 TL olunca alirim demis benim fiyatim 6 TL bir kurus fazla etmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YAZIK ~ 5 yıl önce
Aman dikkatli olun kimliği açıklanmayan alıcılar olan satışa temkinli yaklaşın , çünkü kendi kendilerine satış yaparlar sizin paranız arada çerez olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000