06 Mayıs 2010, Perşembe 11:35:55

PEGASUS HAVAYOLLARI'NA İADE-İ İTİBAR

Pegasus Havayolları Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden gelen haberle rahatladı. Şirketin büyük sıkıntı yaşamasına sebep olan bir sorun SHGM tarafından çözüldü. Peki, sorun neydi ve nasıl çözüldü? İşte ayrıntılar…
  • nedir bu arkadaşlar pilotlardan çektiğimiz. bu şirkette çalışan herkez şirkete faydalı olmaya çalışıp şirketine kar ettirmeye çalışıyor. ama ne hikmetse pilotlar her zaman birinci sınıf geriye kalan teknisyeni mühendisi hostesi büro çalışanı şöförü ikinci sınıf muammellesi görüyor. eskiden pegsusta kaptan pilot teknisyen maaşının 2 bilemediniz 2,5 katını alırdı şimdi bu oran BEŞ ALTI kata çıktı hakmıdır bu arkadaşlar aman türkiyede pilot sıkıntısı var onlara çok verelim onları kaybetmememiz lazım aman onlar yapsın bişey olmaz diye diye adamlar tepemize çıktı bunun tek çözümü herhalde biran evvel pilot yetiştiren okulların sayısını ve mezun sayılarını artırmak gerekiyor. bu konu herhalde ulaştırma bakanının el atmadan düzelmeyecek.
  • böyle olacağını zaten söylemiştik bizim sesimizin çıkmayıp ödeyeceğimizi düşündüler ama pegasus bunu asla yapmaz çünkü ortada çok büyük bir komplo vardı. ayrıca para cezasında ısrar edilirse tekrar mahkeme yolu tutulur...
  • çamur at izi kalsın performans yap lafı kalsın.yönetici yetersiz onun haricinde herkes tam donanımlı cevat kelle olunca böyle bi dengesizlik çıkıyo ortaya.zaten biz performans ta gösteremiyoruz aman biz finanse edelim bu krizi.bende iadei performans bekliyorum bu saatten sonra.bakalım nolcek.merdivene yazık oldu ona üzülüyorum.artık seneye inşallah.al gülüm ver gülüm yandı keten helva.bizim emeğe de yazık bi irmik yeseydik bari.olmaz artık.
  • ii sevindim valla bizimkilerin performansı tavan yapar kırpılanları geri alırlar seney inş.halbuki hepsi tam teşekküllü cevat kelle gibilerdi mş. ama artık öbür donanımlı abiler götürmüştür karpayını np.bizde çok çalışıp seneye iyi performans sağlama azminde ve karalılığındayız.halbu ki geçen yıllarda da iyi çalışmıştık gösterememişiz.seneye de ben yaptım ben ettim deyip gösteririz artık.devir ulema devri olmuş.ha meclis ha rakı meclisi.

Pegasus Havayolları’nın bir uçağının egzoz çıkış sıcaklığının limit üzerinde olmasına rağmen 236 kez uçuş yapıldığı belirlenerek şirkete astronomi bir ceza yazılmıştı. SHGM denetçileri tarafından uçuş kayıtlarında bulunan kayıtlara dayanılarak verilen cezaya Pegasus Havayolları itiraz etmiş ve dijital kayıtları göndererek cezanın iptal edilmesini istemişti.

Şirkete verilen astronomik para cezasının yanında Teknik Müdür Ercihan Bayır’ın da form-4’ü iptal edilmişti. Yaklaşık 2 buçuk ay önce gerçekleşen bu olay üzerine Pegasus Havayolları hakkını hukuk yolu ile aramaya giderken, form-4’ü iptal edilen Ercihan Bayır Airport TV’de Kara Kutu Programı’na çıkarak konuyu detayları ile anlatmıştı.

Aradan geçen süre içerisinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile Pegasus Havayolları arasında yapılan görüşmeler neticesinde durumu yeniden değerlendiren SHGM alınan yanlış karardan geri adım attı. İlk olarak Ercihan Bayır’ın form-4’ü geri iade edildi. Yazılan para cezasının kaldırılıp kaldırılmayacağı ise ilerleyen günlerde belli olacak.

Şimdi sormak gerekiyor…

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru’nun bu karara imza atmasına yol açan bu yanlışlığı kim yaptı?

Verilen bu cezanın yanlış olduğu form-4’ün iade edilmesi ile ortaya çıkmış oldu. Birileri Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru yanlış mı yönlendiriyor?

©AirportHaber.com
 

PEGASUS HAVAYOLLARI'NA İADE-İ İTİBAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
nedir bu arkadaşlar pilotlardan çektiğimiz. bu şirkette çalışan herkez şirkete faydalı olmaya çalışıp şirketine kar ettirmeye çalışıyor. ama ne hikmetse pilotlar her zaman birinci sınıf geriye kalan teknisyeni mühendisi hostesi büro çalışanı şöförü ikinci sınıf muammellesi görüyor. eskiden pegsusta kaptan pilot teknisyen maaşının 2 bilemediniz 2,5 katını alırdı şimdi bu oran BEŞ ALTI kata çıktı hakmıdır bu arkadaşlar aman türkiyede pilot sıkıntısı var onlara çok verelim onları kaybetmememiz lazım aman onlar yapsın bişey olmaz diye diye adamlar tepemize çıktı bunun tek çözümü herhalde biran evvel pilot yetiştiren okulların sayısını ve mezun sayılarını artırmak gerekiyor. bu konu herhalde ulaştırma bakanının el atmadan düzelmeyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
böyle olacağını zaten söylemiştik bizim sesimizin çıkmayıp ödeyeceğimizi düşündüler ama pegasus bunu asla yapmaz çünkü ortada çok büyük bir komplo vardı. ayrıca para cezasında ısrar edilirse tekrar mahkeme yolu tutulur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
çamur at izi kalsın performans yap lafı kalsın.yönetici yetersiz onun haricinde herkes tam donanımlı cevat kelle olunca böyle bi dengesizlik çıkıyo ortaya.zaten biz performans ta gösteremiyoruz aman biz finanse edelim bu krizi.bende iadei performans bekliyorum bu saatten sonra.bakalım nolcek.merdivene yazık oldu ona üzülüyorum.artık seneye inşallah.al gülüm ver gülüm yandı keten helva.bizim emeğe de yazık bi irmik yeseydik bari.olmaz artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ii sevindim valla bizimkilerin performansı tavan yapar kırpılanları geri alırlar seney inş.halbuki hepsi tam teşekküllü cevat kelle gibilerdi mş. ama artık öbür donanımlı abiler götürmüştür karpayını np.bizde çok çalışıp seneye iyi performans sağlama azminde ve karalılığındayız.halbu ki geçen yıllarda da iyi çalışmıştık gösterememişiz.seneye de ben yaptım ben ettim deyip gösteririz artık.devir ulema devri olmuş.ha meclis ha rakı meclisi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000