28 Aralık 2010, Salı 16:05:31

PEGASUS HAVAYOLLARI'NA CEZA YAĞMURU

Sivil Havacılık Genel Müdürülüğü, Pegasus Havayolları'na ceza yağdırdı, Pegasus Teknik Başkanı Ercihan Bayır'ın da Form-4'ü iptal edildi. Peki, şirkete neden ceza kesildi? İşte ayrıntılar...
  • pegasus o iyi teknisyenlerini kaybettigi sürece böyle seyleri daha çok yaşar. devam edin dinazorları almaya teknige.devam
  • şu fani dünyada iyilerin gidip kötülere birşey olmadığı gibi kötü yöneticiler sayesinde, yanyana çalışmaktan, yağmur kar altında ıslanmaktan gurur duyarak çalıştığımız şu saw apronunda maalesef iyi arkadaşlarımız gidiyor.ununu elemiş asmış kazan gayri mevcutlarını toplayıp getiriyosunuz.hadi gene bikaç hamalınız var onlar gidince sizmi sahaya ineceksiniz.
  • bu kadar da low cost olunmazki kardeşim.topla fasaryaları çalıştır.işini yapanında moralini bozuyorsunuz.umarım dersinizi alırsınız bu tip olaylarla.
  • Ben de bir konuyu merak ediyorum: F.K. arkadaşı Sertaç Haybat Genel Müdür diye Pegasusa geldi, sonra İzAir Teknik Müdürü oldu, talihsiz bir şekilde formu iptal edildi. Bunun üzerine S.Haybat kendisini işten çıkardı. Daha sonra, benzer şekilde önce R.G.'ın şimdi de E.B.'ın formu iptal edildi. S.Haybat hepsiyle eski arkadaş. Benzer durumlar sonunda F. işten çıkarılıyor da diğerleri kalıyor? Bunun nedeni vefa değil ama ne?

Pegasus Havayolları'na ait TC-APR kuyruk tescilli Boeing 737-400 tipi yolcu uçağının 10-14 Temmuz 2010 tarihleri arasında yaptığı 32 seferde motor EGT (egzoz çıkış sıcaklığı) değerlerinin limiti aşarak '952 derece'ye ulaştığı ve bu yüzden uçuş başına 10.000 (on bin) TL para cezası kesildiği öğrenildi.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; dört günlük süre zarfında yapılan 32 sefer bu şekilde gerçekleştiği için şirkete toplam 320.000 TL para cezası kesildiği öğrenildi.

Şirkete kesilen cezalar bununla da sınırlı kalmadı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yine Pegasus Havayolları'na ait TC-AAN kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının yatay stablizesindeki çarpma neticesinde meydana gelen hasarın limit dışı olduğu halde limit içi olarak sefere verildiği gerekçesiyle Pegasus Havayolları Teknik Başkanı Ercihan Bayır'ın Form-4'ünü iptal etti.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz Şubat ayında da Pegasus Havayolları'na ait bir uçağın egzoz çıkış sıcaklığının limit üzerinde olmasına rağmen 236 kez uçuş yapıldığı belirlenerek şirkete 2.360.000 TL gibi bir ceza kesilmişti. SHGM denetçileri tarafından uçuş kayıtlarında bulunan kayıtlara dayanılarak verilen cezaya Pegasus Havayolları itiraz etmiş ve dijital kayıtları göndererek cezanın iptal edilmesini istemişti.

Yine şirkete verilen astronomik para cezasının yanında Teknik Başkan Ercihan Bayır’ın da Form-4’ü iptal edilmişti.

Daha sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile Pegasus Havayolları arasında yapılan görüşmeler neticesinde durumu yeniden değerlendiren SHGM, alınan yanlış karardan geri adım attı. İlk olarak Ercihan Bayır’ın Form-4’ü geri verilmişti. Para cezasının geri çekilip çekilmediği konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

©AirportHaber.com ÖZEL

PEGASUS HAVAYOLLARI'NA CEZA YAĞMURU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

Misafir ~ 7 yıl önce
pegasus o iyi teknisyenlerini kaybettigi sürece böyle seyleri daha çok yaşar. devam edin dinazorları almaya teknige.devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
şu fani dünyada iyilerin gidip kötülere birşey olmadığı gibi kötü yöneticiler sayesinde, yanyana çalışmaktan, yağmur kar altında ıslanmaktan gurur duyarak çalıştığımız şu saw apronunda maalesef iyi arkadaşlarımız gidiyor.ununu elemiş asmış kazan gayri mevcutlarını toplayıp getiriyosunuz.hadi gene bikaç hamalınız var onlar gidince sizmi sahaya ineceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu kadar da low cost olunmazki kardeşim.topla fasaryaları çalıştır.işini yapanında moralini bozuyorsunuz.umarım dersinizi alırsınız bu tip olaylarla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben de bir konuyu merak ediyorum: F.K. arkadaşı Sertaç Haybat Genel Müdür diye Pegasusa geldi, sonra İzAir Teknik Müdürü oldu, talihsiz bir şekilde formu iptal edildi. Bunun üzerine S.Haybat kendisini işten çıkardı. Daha sonra, benzer şekilde önce R.G.'ın şimdi de E.B.'ın formu iptal edildi. S.Haybat hepsiyle eski arkadaş. Benzer durumlar sonunda F. işten çıkarılıyor da diğerleri kalıyor? Bunun nedeni vefa değil ama ne?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000