30 Eylül 2014, Salı 09:49:41

PEGASUS HAVAYOLLARI SATILIYOR MU?

AirportHaber yazarı Çetin Özbey, Pegasus Havayolları’nın Ortadoğu sermayeli bir şirkete satışı için görüşmelerin sürdüğünü öne sürdü.
  • Arkadaşlar bu dedikoduları bırakın öyle birşey olsa uçak siparişi verilmezdi başarıyla gelmiş bir şirket ve emekleri bu kadar karanlanmaz ,bu kadar kar ederken satılması mümkün mü sizce.? Thy den sonra gelen tek havayolu şirketi.emeğe saygı arkadaşlar...
  • merhabalar bu ali sabancı pegasusu ister satar ister satmaz kime ne benim anlayamadığım hükümete ne oluyor pegasus özell bir şirket bahsi geçen thy değilki
  • kontrolsuz ve ayarsiz uflemissin , su sorularin DOGRU cevaplari biliyorsan yaz lutfen...., 1)Iyice soslanmis bu Pegasosi almak isteyen kim, 2-) ne fiyat vermisler 3) bilancosunu gormeden k/z tablosunu gormeden aktif pasiflerini mukayese etmeden1.4 milyar usd lik firma olduguna karar verdin .,4) ne borcu var ,KISA VADELI BORC NE KADAR , UZUN VADELI BORC NE KADAR , MALIYEYE YE ne borcu var , bunlari biliyormusun . 5) yaptiginiz bu yanlis yonlendirici yorumlar asli olmayan rakkamlar , bazilarinin buyuk zararina yol acabilir ki bunu sende istemezsin sanirim, bosuna balon sisirmekten vazgecin artik.
  • Ali Sabancı pegasusu karamehmetten 8-9 milyon euroya satın aldı. ve şu an şirketin değeri 1,4 milyar dolar seviyelerine geldi..bence büyük başarı demektir ticari başarıdır. ve şirketin cirosu her sene büyüyor..ticari bir şirket olduğuna göre sahibi istediği zaman istediği bir fiatı belirler ve alıcısıyla anlaşırsa satar veya satmaz patron bilir o kadar..

İşadamı Ali Sabancı tarafından satın alındıktan sonra ciddi bir büyüme trendi yakalayan Pegasus Havayolları’nın Katarlı bir sermaye grubuna satılacağı öne sürüldü. İddianın sahibi ise AirportHaber yazarı Çetin Özbey. Önemli kaynaklara dayandırdığı iddiasını bu hafta köşesine taşıyan Özbey, satışın Türk hükümetince de desteklendiğini vurguladı.

Satış görüşmelerinin hangi aşamada olduğu bilinmezken işadamı Ali Sabancı, bir dönem Onur Havayolları’nı almak için büyük ölçüde anlaşma sağlamış ancak son anda çıkan pürüzler sebebiyle bu satış gerçekleşmemişti.

Sabancı, geçtiğimiz günlerde bir panelde yaptığı açıklamda Pegasus Havayolları’nı 2005 yılında 12 milyon dolara yani Galatasaray’ın Kayseri’den transfer ettiği Nordin Amrabat’ın fiyatı kadar bir bedelle satın aldıklarını açıklamıştı. Halka arz edilen Pegasus Havayolları’nın bugünkü değeri ise 1.3 milyar dolara ulaştı.

 O YAZIYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN 

Bu arada Pegasus Havayolları, söz konusu haberimiz sonrasında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bir açıklama gönderdi. Şirketten yapılan açıklamada satışın söz konusu olmadığı vurgulandı.

İşte Pegasus'un KAP'a yaptığı açıklama:

Bugün bazı basın yayın kuruluşlarında 'Pegasus Hava Yolları satılıyor mu?' başlığı ile verilen habere ilişkin olarak şirketimizin satışına ilişkin herhangi bir görüşme, herhangi bir satış planı ya da anlaşmanın söz konusu olmadığını bilgilerinize sunarız. 

PEGASUS HAVAYOLLARI SATILIYOR MU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Dikkat ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar bu dedikoduları bırakın öyle birşey olsa uçak siparişi verilmezdi başarıyla gelmiş bir şirket ve emekleri bu kadar karanlanmaz ,bu kadar kar ederken satılması mümkün mü sizce.? Thy den sonra gelen tek havayolu şirketi.emeğe saygı arkadaşlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tireli ~ 4 yıl önce
merhabalar bu ali sabancı pegasusu ister satar ister satmaz kime ne benim anlayamadığım hükümete ne oluyor pegasus özell bir şirket bahsi geçen thy değilki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth a ~ 4 yıl önce
kontrolsuz ve ayarsiz uflemissin , su sorularin DOGRU cevaplari biliyorsan yaz lutfen...., 1)Iyice soslanmis bu Pegasosi almak isteyen kim, 2-) ne fiyat vermisler 3) bilancosunu gormeden k/z tablosunu gormeden aktif pasiflerini mukayese etmeden1.4 milyar usd lik firma olduguna karar verdin .,4) ne borcu var ,KISA VADELI BORC NE KADAR , UZUN VADELI BORC NE KADAR , MALIYEYE YE ne borcu var , bunlari biliyormusun . 5) yaptiginiz bu yanlis yonlendirici yorumlar asli olmayan rakkamlar , bazilarinin buyuk zararina yol acabilir ki bunu sende istemezsin sanirim, bosuna balon sisirmekten vazgecin artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 4 yıl önce
Ali Sabancı pegasusu karamehmetten 8-9 milyon euroya satın aldı. ve şu an şirketin değeri 1,4 milyar dolar seviyelerine geldi..bence büyük başarı demektir ticari başarıdır. ve şirketin cirosu her sene büyüyor..ticari bir şirket olduğuna göre sahibi istediği zaman istediği bir fiatı belirler ve alıcısıyla anlaşırsa satar veya satmaz patron bilir o kadar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000