15 Kasım 2013, Cuma 10:29:25

PEGASUS HAVAYOLLARI ÇALIŞANLARIN AGİ’SİNE GÖZ DİKTİ…

Pegasus Havayolları, uçak içinde misafir diye tabir ettiği yolculardan tuvalet ihtiyaçları hariç her türlü hizmeti para alarak yaparken bu kez çalışanların Asgari Geçim İndirimi (AGİ)’ye göz dikti. Çalışanlar tepkili, Pegasus ise umursamıyor.
  • Bu güne kadar böyle bir şey yaşamadim Pegasus havaalaninin girisinde görevli ismi Feridun Kirkagac (soyadinsan emin değilim sakladı benim tepkim üzerine) bir görevli X-ray cihazindan bavulum ağır diye bir bayan olarak yardim taleb ettim inanilmaz küstah bir yaklasimla bana çok kaba davrandi..Pegasushava yollarina daha doğrusu bir insana yakıstiramadim.Bu kişi sanki insanlıga veya kadinlara kin dolu gibi ve pegasus hava yollarina da.. ..Uçuş günüm 2 ekim 2014 perşembe saat 17.30 18.00 da oldu...Bilginize ...
  • sunexpress para almıyor mu sudan bitek pgs ile kafayı bozmussunuz.airporthaber pgs yi karalama yapmaktan vazgeçmezsen kaybedersin.herhalde bu haberi yapan susuz kalmışki suda bile haber alan firma diye sacmalamıs.sız yerınızde sayın pgs buyuyecek
  • Denizcilik isletmelerinde de; oteldeki buz dolabinda da boyle. Buralarda bi wc parasiz... kalani parali. Ona laf etmeyen, bunada edemez. Thy de zaten aliyor alacagini bilet parasiyla. Binmedikte biz mi bilmiyoruz! Kim hangi firmayi isterse onunla ucar. Ozel sektor sonucta. Kazanmak icin kurulmus bir isletme. Hayir kurumu degilki!
  • Bu kadar karalama amaçlı haber yapılabilirdi tebrikler. Site editörleri düşük maliyetli hava yolu diye birşeyden habersiz sanırım. Agi konusunda da Pegasus muz cumhuriyetinde değil denetlenir hatası varsa da cezasını çeker.

Pegasus Havayolları, uçak içinde misafir diye tabir ettiği yolculardan tuvalet ihtiyaçları hariç her türlü hizmeti para alarak yaparken bu kez çalışanların Asgari Geçim İndirimi (AGİ)’ye göz dikti. Çalışanlar tepkili, Pegasus ise umursamıyor.

Su dahil her türlü hizmetten para alan Pegasus Havayolları, çalışanlara her ay maaşla birlikte yatırılması gereken Asgari Geçim İndirimi payını ödemedi. 25 Kasım’da ödeneceği duyurulan AGİ’nin her ay maaşla birlikte ödenmesi gerekiyor.

Maaş döneminde Asgari Geçim İndirimi payının maaşlara yansımadığı fark eden personele “AGİ’leriniz 25 Kasım’da ödenecek” bilgisi verildi.

Çalışanların tepkisini çeken bu durum karşısında umursamaz tavır gösteren Pegasus Havayolları’nın 4857 sayılı iş kanununu ihlal ettiği belirtilirken, uzmanlar ödemenin bir ay gecikmesi halinde her bir kişi için 114 TL ceza ile karşı karşıya kalınacağı uyarısında bulundu.

Öte yandan Pegasus Havayolları’nın çalışanlara bayram vesilesi ile yatırılması gereken primlerini de yatırmadığı belirtildi. Primlerin de ne zaman yatacağı bilinmiyor.

©Airporthaber.com

PEGASUS HAVAYOLLARI ÇALIŞANLARIN AGİ’SİNE GÖZ DİKTİ…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (61)

nesrin kuran ~ 4 yıl önce
Bu güne kadar böyle bir şey yaşamadim Pegasus havaalaninin girisinde görevli ismi Feridun Kirkagac (soyadinsan emin değilim sakladı benim tepkim üzerine) bir görevli X-ray cihazindan bavulum ağır diye bir bayan olarak yardim taleb ettim inanilmaz küstah bir yaklasimla bana çok kaba davrandi..Pegasushava yollarina daha doğrusu bir insana yakıstiramadim.Bu kişi sanki insanlıga veya kadinlara kin dolu gibi ve pegasus hava yollarina da.. ..Uçuş günüm 2 ekim 2014 perşembe saat 17.30 18.00 da oldu...Bilginize ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
sunexpress para almıyor mu sudan bitek pgs ile kafayı bozmussunuz.airporthaber pgs yi karalama yapmaktan vazgeçmezsen kaybedersin.herhalde bu haberi yapan susuz kalmışki suda bile haber alan firma diye sacmalamıs.sız yerınızde sayın pgs buyuyecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Denizcilik isletmelerinde de; oteldeki buz dolabinda da boyle. Buralarda bi wc parasiz... kalani parali. Ona laf etmeyen, bunada edemez. Thy de zaten aliyor alacagini bilet parasiyla. Binmedikte biz mi bilmiyoruz! Kim hangi firmayi isterse onunla ucar. Ozel sektor sonucta. Kazanmak icin kurulmus bir isletme. Hayir kurumu degilki!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Bu kadar karalama amaçlı haber yapılabilirdi tebrikler. Site editörleri düşük maliyetli hava yolu diye birşeyden habersiz sanırım. Agi konusunda da Pegasus muz cumhuriyetinde değil denetlenir hatası varsa da cezasını çeker.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000