05 Temmuz 2012, Perşembe 12:21:37

PEGASUS HAVADA TEHLİKE ATLATTI

Pegasus Havayolları’na ait yolcu dolu bir uçağa kalkış sırasında kuş çarptı. İçinde 189 yolcu bulunan uçak kalkış yaptığı meydana geri dönerek bakıma alındı. İşte ayrıntılar.
  • rumuz isimli arkadaşım bir kaç kelime daha yazacaktım fakat farklı haberlerdeki yorumlarına bir göz atınca vazgeçtim.sen çok yakında orda genel müdür falan olursun...saygılarımla
  • saçma isimli arkadaşım,A-330'a kuş çarpmaz diyen biri mi oldu ? Lütfen uydurmayın. Arkasına bakmak lazım derken,biri yüzde 49 kamu malı, diğeri Esas Holding işte arkadaki güce bakarak iki şirketi mukayese etmemek lazım dimi? PGS konsepti belli olduğu halde halen THY ile yarıştırılmaya çalışılıyor bu da saçma. PGS ile Easyjeti mukayesi ediniz çünkü ikisde cam kenarı,su,sandwich satıyor. Ama Bayrak taşıyıcı şirket ile kıyaslamak doğru değil çünkü konsept,sınıf ve kulvar çok farklı. THY Otobüs yolcusu taşımıyor (buda anlayana) . Yıllardır havacılık sektörü içerisinde olduğuna göre bunları çok iyi biliyorsun ama ne hikmetse boş laf yapıyorsun. Ayrıca ben o yazımdan öncede yorum yapmıştım ve daha ilk cümlem geçmiş olsundu PGS diye.
  • rumuz isimli arkadaşım a330 veya büyük gövdeli uçaklara kuş çarpmaz diye bir kural mı vardır?senelerdir havacılığın içindeyim ilk defa duyuyorum.pgs konsepti belli.thy ninkide belli.ikisininde arkasına bakmak lazım(buda anlayana).bakımı thy de yapılıyor ama aynı uçakları thy satın alıyor.buda thy nin konsepti hakkında sana bilgi vermiştir umarım.iç hat uçan yurdum insanı da herşeyi biliyor.pgs 6 kişi ile SEFER YAPMAZ.uçakları hep doludur.bu da biline.havacılığın içinde olan biri olarak bu olayın tüm şirketlerin başına gelebileceğini söylemek isterim.o kadar boş laf yazmışsın ama bir geçmiş olsun diyememişsin buda senin konseptini gösterir.geçmiş olsun dileklerimle..
  • Atlas ve THY geldikten sonra PEGASUS Sabiha Gökçen'de zorlanmaya mı başladı ??? yapmayın Allahaşkına Sabiha Gökçen'e indiğinizde PEGASUS'dan başka uçak görüyormusunuz!:)

 

Pegasus Havayolları’nın Ercan-Antalya seferini yapan uçağına Ercan Havalimanı’ndan kalkışı sırasında kuş sürüsüne çarptı. Kalkış sırasında meydana gelen bu olay uçağın tehlike atlatmasına neden oldu.

Pegasus Havayolları’ndan AirportHaber’e yapılan açıklamada TC-CPA kuyruk tescilli ve PC231 sayılı seferi yapan uçağın motoruna kuş çarpması sonucu hasar aldığı ve kalkış yapılan meydana sorunsuz iniş yaptığı belirtildi. Yolcuların başka bir uçakla Antalya’ya gönderildiği söylenen açıklamaya göre hasar gören uçağın bakıma alındığı ve bakımın ardından tekrar uçuşa verildiği kaydedildi.

Öte yandan Ercan Havalimanı otoritesinden ismini açıklamak istemeyen bir yetkili ise uçağın motorlarına değil pitot tüplerine kuş çarptığını ifade etti.

İçinde 189 yolcusu bulunan Pegasus Havayolları uçağın sorunsuz iniş yapmasından sonra yolcular derin bir nefes aldı.

©AirportHaber.com

PEGASUS HAVADA TEHLİKE ATLATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

saçma ~ 6 yıl önce
rumuz isimli arkadaşım bir kaç kelime daha yazacaktım fakat farklı haberlerdeki yorumlarına bir göz atınca vazgeçtim.sen çok yakında orda genel müdür falan olursun...saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
saçma isimli arkadaşım,A-330'a kuş çarpmaz diyen biri mi oldu ? Lütfen uydurmayın. Arkasına bakmak lazım derken,biri yüzde 49 kamu malı, diğeri Esas Holding işte arkadaki güce bakarak iki şirketi mukayese etmemek lazım dimi? PGS konsepti belli olduğu halde halen THY ile yarıştırılmaya çalışılıyor bu da saçma. PGS ile Easyjeti mukayesi ediniz çünkü ikisde cam kenarı,su,sandwich satıyor. Ama Bayrak taşıyıcı şirket ile kıyaslamak doğru değil çünkü konsept,sınıf ve kulvar çok farklı. THY Otobüs yolcusu taşımıyor (buda anlayana) . Yıllardır havacılık sektörü içerisinde olduğuna göre bunları çok iyi biliyorsun ama ne hikmetse boş laf yapıyorsun. Ayrıca ben o yazımdan öncede yorum yapmıştım ve daha ilk cümlem geçmiş olsundu PGS diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçma ~ 6 yıl önce
rumuz isimli arkadaşım a330 veya büyük gövdeli uçaklara kuş çarpmaz diye bir kural mı vardır?senelerdir havacılığın içindeyim ilk defa duyuyorum.pgs konsepti belli.thy ninkide belli.ikisininde arkasına bakmak lazım(buda anlayana).bakımı thy de yapılıyor ama aynı uçakları thy satın alıyor.buda thy nin konsepti hakkında sana bilgi vermiştir umarım.iç hat uçan yurdum insanı da herşeyi biliyor.pgs 6 kişi ile SEFER YAPMAZ.uçakları hep doludur.bu da biline.havacılığın içinde olan biri olarak bu olayın tüm şirketlerin başına gelebileceğini söylemek isterim.o kadar boş laf yazmışsın ama bir geçmiş olsun diyememişsin buda senin konseptini gösterir.geçmiş olsun dileklerimle..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçekçi olalım ~ 6 yıl önce
Atlas ve THY geldikten sonra PEGASUS Sabiha Gökçen'de zorlanmaya mı başladı ??? yapmayın Allahaşkına Sabiha Gökçen'e indiğinizde PEGASUS'dan başka uçak görüyormusunuz!:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000