03 Nisan 2014, Perşembe 17:07:53

PEGASUS ESKİ OSMANLI TOPRAĞINA UÇACAK

Pegasus Havayolları, uçuş ağına yeni bir noktayı daha ekliyor. Yeni rota bir krallık...
  • Çalışanına saygı göstermeyi öğrenmezse açılan bu destinasyonların hepsi yalan olur zamanla...
  • çok güzel gelişme tebrik ederim.
  • SAW'dan Ağrı ve Adıyaman'a teşvikli hat için başvurmuslardi, ama doların artması ile birlikte artan maliyetler yüzünden vazgeçtiler...
  • Bahreyn üstü izmir acıtır...araya 3 saat bekleme koyar pas uçurur :))

Pegasus Havayolları, uçuş ağına yeni bir noktayı daha ekliyor. Şirket, Bahreyn'e sefer düzenleme kararı aldı.

Pegasus'tan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "Şirketimiz, almış olduğu sivil havacılık izinleri çerçevesinde 12.06.2014 tarihinden itibaren İstanbul (Sabiha Gökçen)-Bahreyn tarifeli seferlerine başlayacaktır" denildi.

BAHREYN'İ TANIYALIM

Bahreyn Krallığı, Asya'da, Basra Körfezi'nde yer alan bir ada ülkesidir. Bahreyn'in güneydoğusunda Katar, batısında Suudi Arabistan yer alır. "Bahreyn" Arapça bir kelime olup "iki denizin arasında" demektir. Kuzeybatıdan, 25 Kasım 1986 kullanıma açılan ve 25 km. uzunluğundaki Kral Fahd Geçidi ile deniz üzerinden karayolu ile Suudi Arabistan'a bağlanmıştır.

ESKİ OSMANLI TOPRAĞI

Bahreyn antik zamanlardan beri insanlar için bir yerleşim yeri olmuştur. Basra Körfezi'ndeki stratejik konumu ülkeye Asur, Babil, Yunan, Pers ve son olarak da Müslümanlığı da beraberinde getiren Arap medeniyetlerinin etkisine sebep olmuştur.

1500'lerde Portekizlilerin eline geçen ada, yaklaşık 400 yıl boyunca I. Dünya Savaşı'na kadar Osmanlı hakimiyetinde kalmış, 1971'de Birleşik Krallık hakimiyetinden çıkarak bağımsızlığına kavuşmuştur.

3 büyük adadan oluşan Bahreyn Krallığı'nın en geniş adası Bahreyn Adası'dır. Ada, 48 km uzunluğunda ve 19,3 km genişliğindedir. Baş şehri Manama, bu ada üzerindedir. Diğer büyük adaları Muharrak ve Sitra'dır. Kıyıları nakliyat ve gemilerin yaklaşması için elverişlidir. Adalar genel olarak denizden çok yüksek değildir. En tepe noktası 137 m ile Bahreyn Adası'ndaki bir tepedir.

PEGASUS ESKİ OSMANLI TOPRAĞINA UÇACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Çalışanına saygı göstermeyi öğrenmezse açılan bu destinasyonların hepsi yalan olur zamanla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harika pgs ~ 4 yıl önce
çok güzel gelişme tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
SAW'dan Ağrı ve Adıyaman'a teşvikli hat için başvurmuslardi, ama doların artması ile birlikte artan maliyetler yüzünden vazgeçtiler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Bahreyn üstü izmir acıtır...araya 3 saat bekleme koyar pas uçurur :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000