23 Ağustos 2012, Perşembe 10:49:11

PEGASUS DUR DURAK BİLMİYOR...

Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketlerinden Pegasus’un yeni rotası Dubai olacak. İlk uçuş ne zaman?
  • Bence Ankara'dan yurtdışı uçuşlarının başarıya ulaşmamasının en büyük nedeni AnadoluJet'tir. Çünkü Ankara'da konforlu seyahat düşkünü çok sayıda yolcu var. Ayrıca, yabancı şirketler de elemanlarını Ankara'ya yollar iken sırf bu yüzden İstanbul aktarmalı yolluyorlar. Lowcost uçuşlar ile yurtdışının başarılı olma şansı çok zor.
  • Ankara Esenboğa Havalimanını şehir merkezine bağlayacak raylı sistem bitirildikten sonra, üstüne de Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya hızlı tren hatlarına yenileri de eklenince (mesela ürgüp tarafına, afyon tarafına), o zaman hub olması gayet de mümkün ve başarılı bir yatırım olur...
  • ankara ile ilgili düşünceleri olanları anlayışla karşılamak mümkün fakat bu fikir malesef gerçekçi değil. istanbul gibi bir aktarma merkezi varken, çoğunlukla lokal ve sadece yurtiçi transit yolculara hitap edecek ankaranin hub olması çok zor. sayilan bir sürü şehir var, ancak ankara bunlar gibi değil. sayılan şehirlerin hepsi ülkelerin en büyük şehirleri ,daha da önemlisi istanbulun hub olma özelliği bugun gelen bir şey değil, onyıllardır istanbul türkiyenin en buyuk merkezi, bu yuzden yeni bir hub açmak oyle kolay bir iş değil.ankaradan ayni anda 30-40 yere direk sefer koymaniz gerekli belki hub yapabilmek için ankarayi. bu da mümkün değil. ankaradan hub olmaz. ayrica ankaranin buyutulmesine de gerek yoktur. şu an zaten kapasitenin kucuk bir bolumu kullaniliyor.
  • Ankadaran cok guzel hub olur yazan yorumcuya uyarim , New York baskent degil

 

Son dönemde  yurtdışı uçuş ağını geliştiren Pegasus Havayolları, Ekim ayında Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Dubai’ye uçacak.

Pegasus’un ilk seferi 18 Ekim’de yapılacak. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sefer düzenleyen Pegasus’un bir başka dış hat uçuş noktası da Batum olacak. İstanbul-Batum seferleri de 8 Ekim’de başlayacak.

Pegasus Havayolları, daha önce 22 Ekim’de haftada üç gün Lviv seferlerine başlayacağını açıklamıştı.
 

PEGASUS DUR DURAK BİLMİYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

LowCost? olmaz. ~ 2 yıl önce
Bence Ankara'dan yurtdışı uçuşlarının başarıya ulaşmamasının en büyük nedeni AnadoluJet'tir. Çünkü Ankara'da konforlu seyahat düşkünü çok sayıda yolcu var. Ayrıca, yabancı şirketler de elemanlarını Ankara'ya yollar iken sırf bu yüzden İstanbul aktarmalı yolluyorlar. Lowcost uçuşlar ile yurtdışının başarılı olma şansı çok zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankara... ~ 6 yıl önce
Ankara Esenboğa Havalimanını şehir merkezine bağlayacak raylı sistem bitirildikten sonra, üstüne de Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya hızlı tren hatlarına yenileri de eklenince (mesela ürgüp tarafına, afyon tarafına), o zaman hub olması gayet de mümkün ve başarılı bir yatırım olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ankaradan hub olmaz.. ~ 6 yıl önce
ankara ile ilgili düşünceleri olanları anlayışla karşılamak mümkün fakat bu fikir malesef gerçekçi değil. istanbul gibi bir aktarma merkezi varken, çoğunlukla lokal ve sadece yurtiçi transit yolculara hitap edecek ankaranin hub olması çok zor. sayilan bir sürü şehir var, ancak ankara bunlar gibi değil. sayılan şehirlerin hepsi ülkelerin en büyük şehirleri ,daha da önemlisi istanbulun hub olma özelliği bugun gelen bir şey değil, onyıllardır istanbul türkiyenin en buyuk merkezi, bu yuzden yeni bir hub açmak oyle kolay bir iş değil.ankaradan ayni anda 30-40 yere direk sefer koymaniz gerekli belki hub yapabilmek için ankarayi. bu da mümkün değil. ankaradan hub olmaz. ayrica ankaranin buyutulmesine de gerek yoktur. şu an zaten kapasitenin kucuk bir bolumu kullaniliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GoldMember ~ 6 yıl önce
Ankadaran cok guzel hub olur yazan yorumcuya uyarim , New York baskent degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000