12 Aralık 2015, Cumartesi 08:05:46

Pegasus direkt seferlere başladı

Avrupa'nın tamamı deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'ndan İzmir seferleri başladı.
  • O kadar üzülmeyin Kocaeli'li, Bursa'ya da durak açmadı. Onların sevgili Sabiha Gökçen'leri var.
  • EDREMIT ANTALYA
  • O ikinci pisti isteyen arkadas ya bir OrGiTroll, ya da gercekten her inen ucagin inis pistinde arka arkaya siralanip bekledigini zannediyor :-) bence cok fazla kasle almayalip. Nasil da yazdigim yorumu alip didikliyorlar diye arkasina yaslanip kıs kıs guluyor olabilir
  • Antalya ve Bodrum hatlarının da en kısa zamanda açılmasını istiyoruz. Bu alan Karadenizi Tüm Türkiye ye bağlayacak konumda.

Avrupa'nın ve Türkiye'nin tamamı deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan İstanbul ve Ankara seferlerinin ardından İzmir seferleri de başladı.

Açıldığı günden bu yana bin 300 uçağın iniş kalkış yaptığı ve bugüne kadar 160 bin yolcunun yararlandığı Ordu-Giresun Havalimanı’ndan günlük sefer sayısı 12’den 14’e yükseldi. Anadolu Jet ve THY’nin İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havaalanları ile Ankara Esenboğa Havaalanı'ndan Ordu-Giresun Havalimanı'na günde karşılıklı 8 sefer yapmasının ardından 13 Kasım tarihinde Pegasus Havayolları da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ile Ordu-Giresun Havalimanı arasında günde karşılıklı 4 sefer yapmaya başladı.

İZMİR-ORDU SEFERLERİ BAŞLADI

Pegasus Havayolları, bununla yetinmeyerek 11 Aralık Cuma gününden itibaren İzmir Adnan Menderes Havaalanı ile Ordu-Giresun Havalimanı arasında karşılıklı sefer yapmaya başladı. Daha önce İzmir'den Ordu-Giresun Havalimanı'na İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı uçan Pegasus Havayolları, bundan sonra haftada 3 kez Ordu-Giresun'a direkt uçacak. Pegasus haftanın pazartesi, çarşamba ve cuma günleri İzmir-Ordu uçuşları gerçekleştirecek.

Dün sabah saat 10.00’da İzmir’den havalanan Pegasus Havayolları’na ait PC2196 sefer sayılı uçak 11.30’da Ordu-Giresun Havalimanı’na iniş yaptı. Uçak, Hava Arama Kurtarma Teşkilatı’nın yaptığı su köprüsünden geçerek park pozisyonu aldı. Aynı uçak bu kez saat 12.15’te yolcularını alarak direkt İzmir’e uçtu.

Bu arada Sun Express’in Ocak 2016’dan itibaren İzmir-Ordu uçuşlarına başlaması bekleniliyor.
Pegasus direkt seferlere başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Fly ~ 3 yıl önce
O kadar üzülmeyin Kocaeli'li, Bursa'ya da durak açmadı. Onların sevgili Sabiha Gökçen'leri var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BALKES ~ 3 yıl önce
EDREMIT ANTALYA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2. pist (miyaww) ~ 3 yıl önce
O ikinci pisti isteyen arkadas ya bir OrGiTroll, ya da gercekten her inen ucagin inis pistinde arka arkaya siralanip bekledigini zannediyor :-) bence cok fazla kasle almayalip. Nasil da yazdigim yorumu alip didikliyorlar diye arkasina yaslanip kıs kıs guluyor olabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAZAN ~ 3 yıl önce
Kendini bir bilen zannedip cevap veren sazanlara eklenen bir arkadaş daha...
Sazan'a ~ 3 yıl önce
Bir bileni takip edip kuyruğundan ayrılamayan, feyz almak için çırpınan arkadaşa selam olsun :) beni sizin gibiler yarattı, büyütüyor ve her geçen gün ayakta tutuyor ;-) sağolun varolun
TAM SAZAN ~ 3 yıl önce
İlk yazdığın ile ikinci yazdığın yorum arasında bir ilinti kurabiliyorsan sazan lafından vazgeçeceğim :))
Tatilci ~ 3 yıl önce
Antalya ve Bodrum hatlarının da en kısa zamanda açılmasını istiyoruz. Bu alan Karadenizi Tüm Türkiye ye bağlayacak konumda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000