15 Ekim 2012, Pazartesi 13:05:43

PEGASUS DENETLEMEYE BAŞLADI!

Pegasus Havayolları bünyesinde yeni ekip kurarak denetlemeler yapmaya başladı...
  • 25 dakikada teker koyup tekrar havalanan boeing737-800 acaba kalkış sırasında tekrar durmak istese ne olur? Frenler yeterli performansı gösterebilir mi? Acaba güvenlik olarak bu hızlı kalkışlar ne kadar yeterli?
  • bir de şu uçakta ha baba de baba anons yapılmasını engelleseler çok iyi olur. zavallı pilotlar, anons yapmaktan uçak kullanamıyorlar. koskoca pilotları pazarlama elemanı gibi anons yaptırıyorlar.
  • KKTC Ercan ...
  • ryanair e binersiniz yazısınıı ben yazmıştım yazımda lorient e idi kabin memurları o 20 dk içinde kaba temizliği yapıyorlar uçağa temizlik ekibide her git gel den sonra giriyor bu durum yurtdışı uçuşlarında her uçuşta oluyor asık suratlılar ona katılıyorum am tkda olacağı gibi türbanlı olmayacaklar varsın asık suratlı olsun kaynak: pegasus çalışanı

Türkiye’ye low cost taşımacılığı tanıtan ve bu alanda dünya çapında marka olan şirketlerden biri haline gelen Pegasus Havayolları, bu başarısını disiplinli çalışmaya borçlu olduğunu kanıtlar bir uygulamayı devreye soktu.

Sabiha Gökçen merkezli operasyonlarını sürdüren Pegasus, yeni bir denetleme birimi kurarak bünyesindeki her alanı denetlemeye başladı. Verimlilik için yapıldığı öğrenilen denetimlerin çat kapı apronda, uçakta, terminalde ve Pegasus’un olduğu her birimde uygulandığı öğrenildi.

Verdiği hizmet ve uyguladığı çalışma politikası konusunda sürekli eleştiri oklarının hedefi olan ancak sürekli büyüme kat eden Pegasus Havayolları, çalışanlarının disiplinli çalışma prensibi ile hareket etmesini sağlamak için verimlilik eğitimleri de veriyor.

Denetlemenin yanısıra özellikle uçuş ekiplerine verimlilik eğitimi veren şirket, aksaklık durumunda  hızla duruma müdahale edilmesini ve havaalanında en az beklemeyle kalkışın gerçekleşmesini amaçlıyor. Bu eğitimler sayesinde beklemenin 25 dakikanın altına düştüğü de gelen bilgiler arasında. Böylece bir uçağın günlük kullanım süresinin 2-3 saate kadar arttığı tahmin ediliyor.

Pegasus Havayolları’nın birimlerini denetlemesi ve verdiği eğitimlerin şirket içinde de son derece olumlu karşılandığı ve çalışanların her an tetikte oldukları öğrenildi.

PEGASUS DENETLEMEYE BAŞLADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Pegasus Teknik ~ 6 yıl önce
25 dakikada teker koyup tekrar havalanan boeing737-800 acaba kalkış sırasında tekrar durmak istese ne olur? Frenler yeterli performansı gösterebilir mi? Acaba güvenlik olarak bu hızlı kalkışlar ne kadar yeterli?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mağdur ~ 6 yıl önce
bir de şu uçakta ha baba de baba anons yapılmasını engelleseler çok iyi olur. zavallı pilotlar, anons yapmaktan uçak kullanamıyorlar. koskoca pilotları pazarlama elemanı gibi anons yaptırıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali ~ 6 yıl önce
KKTC Ercan ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
loriente ifaden ~ 6 yıl önce
ryanair e binersiniz yazısınıı ben yazmıştım yazımda lorient e idi kabin memurları o 20 dk içinde kaba temizliği yapıyorlar uçağa temizlik ekibide her git gel den sonra giriyor bu durum yurtdışı uçuşlarında her uçuşta oluyor asık suratlılar ona katılıyorum am tkda olacağı gibi türbanlı olmayacaklar varsın asık suratlı olsun kaynak: pegasus çalışanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo ~ 6 yıl önce
Yahu sen beynindeki türbana ne diyorsun? Bence sen önce onu çıkar. Nasıl bir yorumdur bu yahu. Eski pegasus yeni TK çalışanı (belki oradada kalmayacak birisi)
pegasusun ucaklarinda temizlik filan yapilmiyor ~ 6 yıl önce
Pegasus ucaklarinda temizlk yapiliyor diyenler kesinlikle yalan soyluyor.Belki sabah ilk sefere cikiyorken temizlik yapiliyor olabilir ama sonra asla kimse kimseye yalan soylemesin gorunen koy klavuz istemez ucaklar pislikten gecilmiyor.tK da turbanli filanda yok ustelik gayet guler yuzlu kabin personeli var.Pegasustakilerin saci basi birbirine karismis ucak icinde yetisebildikleri kadariyla cop toplayip kusmuk temizlemekten
lorient ~ 6 yıl önce
basit bi soru pegasusun haram zadesi.. sen hic ryanair gordunmu hayatinda..pegasus ucaklari pislik icinde sen onlari savunuytorsun hala tabi size kahve parasi lazim...ayrica ben defalarca ryanair misafiri oldum brest marsilya ucarim surekli onlar gercek ucuz firma sizin gibi haramzade deyil.....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000