16 Mayıs 2016, Pazartesi 12:28:24

Pegasus da rakamları açıkladı

Pegasus Hava Yolları, yılın ilk 4 ayına yönelik trafik rakamlarını Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı.
  • Oncelikle uscisine verdigi sozleri tutsunlar calisnlar sayesinde oluyor hersey ne kadar ekmek o kadar kofte
  • Eğer buraya olumsuz yorum yazan bir havacılık firmasında ya da havacılığın her hangi bir dalında çalışıyorsa yazık. Değil Pegasus hangi firma olursa olsun büyüme içinde bulunduğun sektörde de büyüme demektir. SKY kapandı sektör olarak bedel ödedik. Burada kim SKY kapandı ben fayda gördüm diyebilir. Tek bir kişi var mı? Thy, Pgs büyüdü sektör canlandı. Eğer bu ülke vatandaşıysan elindeki değere sahip çıkman gerekir. Konu Ali,Veli veya Maria değil. Konu marka. Pegasus kapansa elinoğlu kapacak o boşluğu. Yine sen kazanmayacaksın.
  • İşi bilen arkadaşlara bir sorum var, eğer yanıtlarsanız çok memnun olucam. Bu sene başında Sivil Havacılık Sabiha Gökçen için yeni slot vermeyi durdurdu diye bir karar vardı. bunun anlamı mevcut trafik fazla firmalar yeni hat açamayacaklar busene bu hatlarla idare edin mi oluyor?
  • Kış dönemi Ordu Giresun'a Cuma-Pazar ve Pazartesi günleri günlük 3'er sefer düzenleyen Pegasus'un yaz dönemi sefer sayılarını arttırması beklenirken neden düşürdü anlamadık.Günde 2 frekans uçan pegasus Salı akşamı Ordu'dan dönüş ve Çarşamba günü İstanbul'dan gidişitekrar açmalı. Özellikle Temmuz-Ağustos ve Eylül ayında pegasus Ordu Giresun'a her gün en az üç uçmalı...Bu üç ay iki il için çok önemli.Gurbetcinin memleketlerine geliş didiş dönemi...

Pegasus Hava Yolları, yılın ilk 4 ayına yönelik trafik rakamlarını Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı. Pegasus, 2016’nın Ocak - Nisan döneminde taşıdığı toplam misafir sayısını geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 15,6 artırarak 7,20 milyona yükseltti. 2016 yılının ilk 4 ayında uçuşlarını yüzde 18,6 oranında artırdı.

Pegasus, yılın 4 ayında iç hatlarda 4,70, dış hatlarda ise 2,50 milyon misafir taşıdı. Aynı dönemde iç hat pazar payını bir önceki yıla göre yüzde 28’den yüzde 29,8’e, dış hat pazar payını ise yüzde 11,9’dan yüzde 12,8’e, toplam pazar payını yüzde 21,6’dan yüzde 23,5’e çıkardı. Pegasus, ortalama uçak kullanımını yüzde 3,9 artırarak günde 12 blok saate çıkardı.

Pegasus Hava Yolları, 2016 yılında uçuş yaptığı noktalara yurt dışında Ürdün’ün başkenti Amman’ı ve Azerbaycan’da Gabala’yı ekleyerek, uçuş ağını yurt içinde 33, yurt dışında 70 olmak üzere 41 ülkede toplam 103 noktaya çıkarmıştı.

Pegasus da rakamları açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

apron ~ 2 yıl önce
Oncelikle uscisine verdigi sozleri tutsunlar calisnlar sayesinde oluyor hersey ne kadar ekmek o kadar kofte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pes ~ 2 yıl önce
Eğer buraya olumsuz yorum yazan bir havacılık firmasında ya da havacılığın her hangi bir dalında çalışıyorsa yazık. Değil Pegasus hangi firma olursa olsun büyüme içinde bulunduğun sektörde de büyüme demektir. SKY kapandı sektör olarak bedel ödedik. Burada kim SKY kapandı ben fayda gördüm diyebilir. Tek bir kişi var mı? Thy, Pgs büyüdü sektör canlandı. Eğer bu ülke vatandaşıysan elindeki değere sahip çıkman gerekir. Konu Ali,Veli veya Maria değil. Konu marka. Pegasus kapansa elinoğlu kapacak o boşluğu. Yine sen kazanmayacaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ağzınıza sağlık pes ~ 2 yıl önce
gerçekten öyle fakat thy yöneticileri birlik olmayı bilmiyor çok benzer bir politika anlayışı evet ama napalım devlet sonuçta elimizden sadece oy atmak geliyor onada kataküllükler ama yinelemek isterim bende HEPİMİZ KARDEŞİZ HEPİMİZ TÜRKÜZ HEPİMİZ AYNI İŞİ YAPIYORUZ BİRLİK OLALIM DÜŞMAN DEĞİL.
Eray35 ~ 2 yıl önce
İşi bilen arkadaşlara bir sorum var, eğer yanıtlarsanız çok memnun olucam. Bu sene başında Sivil Havacılık Sabiha Gökçen için yeni slot vermeyi durdurdu diye bir karar vardı. bunun anlamı mevcut trafik fazla firmalar yeni hat açamayacaklar busene bu hatlarla idare edin mi oluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yh ~ 2 yıl önce
Aynen öyle
... ~ 2 yıl önce
tahminimce bu sadece özel firmalara uygulabanacak bir kısıtlama, THY'ye bütün kapılar açık ;)
TK ~ 2 yıl önce
TK alamadığı için haliyle diğerlerine de vermedi arkadaşlar
onur ~ 2 yıl önce
hayr. siz pgseliler idare edin demek.
ORDU-GİRESUN ~ 2 yıl önce
Kış dönemi Ordu Giresun'a Cuma-Pazar ve Pazartesi günleri günlük 3'er sefer düzenleyen Pegasus'un yaz dönemi sefer sayılarını arttırması beklenirken neden düşürdü anlamadık.Günde 2 frekans uçan pegasus Salı akşamı Ordu'dan dönüş ve Çarşamba günü İstanbul'dan gidişitekrar açmalı. Özellikle Temmuz-Ağustos ve Eylül ayında pegasus Ordu Giresun'a her gün en az üç uçmalı...Bu üç ay iki il için çok önemli.Gurbetcinin memleketlerine geliş didiş dönemi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000