02 Nisan 2017, Pazar 11:48:49

Pegasus bu yıl 6 uçak alacak

Pegasus CEO'su Mehmet Nane, orta, uzun vadede akıllı yatırımların önemine dikkati çekerek, "Geçen sene biz 9 uçak aldık, sadece buna 450 milyon dolar yatırım yaptık. Bu sene 6 uçak daha alıyoruz, 300 milyon dolar daha yatırım yapıyoruz." dedi.
  • yorumlar savunmalar fitne fesat savaş tehdit ve satılık askerler maşalar evet tüm insanlık adına koskoca pegasus bölünmüş ve adamcılık yalakalık ve basiretsiz yönetiçiler sayesinde şu an böl parcala yönet modeli tercih edlmştir bırakın koltuk sevdasını beyler eğer yüreğin,zde bıraz vicdan allah korkusu varsa cıkın biz bu işi yönetemiyoruz sakın ramp calışalarını .ops clş.misafir hiz clş yabana atmayın gecmişe bakın SAW da neler olmuş ders cıkarın ve o koltukları terkedin Mehmet NANE en son gelinecek adam dik durmayan yönetiçeleri sorgulayın beyler Unutmayın sakın ha verilen sözler kimlere ait tüm calışanlar iyi biliyor
  • BAŞARILI İNSANLAR OVGU ALDIKLARI KADAR KİSKANALIR DA SERKAN ÖLÇEK.RAHAT OL.BU YORUMLARI YAPANLAR ASLA YERİNDE OLAMAYACAK ŞAHISLAR.ÇİRKİNLİKLERI İSE...
  • Eyyyy Toygar Ekici rapor aldığımızda bizleri sorguya çeken Toygar Ekici sen hiç hasta olmadınmı , hiç rapor almadınmı. Kiminle konuşşam Toygar beyin yanından geliyorum hasta olduğuma inanmadı. Ayıp ayıp, gece vardiyalarında evine gidip uyurken sana hesap sormayanlara ayıp.
  • Eski terminaldeki arabacı serkan ölçek şimdi gelmiş nöb. Md olmuş vay sizin halinize sina gökçe selen ferhan bu insanlaar neyse çok uzun en basiti ilknur ananıza kalmamış sizede kalmaz anaya hergün masaj yapmakla olmaz bu işler masaj yapacak kimin kaldı serlan ölçek

Pegasus CEO'su Mehmet Nane, orta, uzun vadede akıllı yatırımların önemine dikkati çekerek, "Geçen sene biz 9 uçak aldık, sadece buna 450 milyon dolar yatırım yaptık. Bu sene 6 uçak daha alıyoruz, 300 milyon dolar daha yatırım yapıyoruz." dedi. 

Nane, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin uzun yıllardır önemli büyüme oranlarını yakaladığını hatırlatarak, "O yüzden bu kısa vadeli dalgalanmalara kanmamak lazım. Biz ülkemizin demografisine, insanının bilgi birikimine, azmine ve girişimcilik ruhuna güvendiğimiz için, orta, uzun vadede Türkiye'nin geleceği, önü her zaman açık diye düşünüyoruz." ifadelerini kullandı. 

Nane, ülke ekonomilerinde zikzaklar olduğu gibi sektörlerde de zikzakların yaşanabileceğini ancak sektörün geleceğine yapılan yatırımların arkasında durmak gerektiğini vurgulayarak, "Ama bu yatırımın mantıklı bir fizibiliteyle olması gerekiyor. Yatırımı sırf 'şan olsun' diye ya da 'Ben de yapayım' mantığıyla yapıyorsanız, o zaman kimsenin de kusura bakma hakkı yok." diye konuştu.

İki yılda 750 milyon dolarlık yatırım

Yatırımların mantıklı, pazar çalışmalarının da destekleyici olmasının önemini vurgulayan Nane, şöyle devam etti:

"Orta, uzun vadede akıllı yatırım, Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülkede her zaman kazanacaktır. Biz Pegasus olarak buna hep inandık, inanmaya da devam ediyoruz, ülkemize ve dinamizmimize. Geçen sene biz 9 uçak aldık, sadece buna 450 milyon dolar yatırım yaptık. Bu sene 6 uçak daha alıyoruz, 300 milyon dolar daha yatırım yapıyoruz. Biz ülkemize, sektörümüze ve ülkemizin geleceğine inanıyoruz."

"Bu sene çok daha iyi olacağına inanıyorum"

Nane, Devlet Hava Meydanları İşletmesinin (DHMİ) verilerine göre, 2016'da 2015 yılına kıyasla yolcu sayısında bir miktar azalma olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

"Geçen sene, bir önce yıla göre Türk hava meydanlarını kullanan yolcu sayısında yüzde 4 düşüş oldu, 174 milyon yolcu kullandı. Yurt dışından Türkiye'ye gelen misafirlerde yüzde 15,5'lik bir azalma oldu. Turist sayısı olarak bakarsak da yine bu paralelde bir azalma oldu. Rusya ile olan gelişmeler ve diğer etkenler, Türkiye'ye olan turizmi ve uçuş trafiğini geçen sene azalttı. Bu gözle baktığımızda bir düşüş gördük, bu olaylar da zaten bunu gösteriyordu ama bu sene çok daha iyi olacağına ben inanıyorum. Özellikle Rusya ile ilişkilerin düzelmesi, oradan gelecek turist sayısındaki artış, bütün bunlar bu senenin daha olumlu geçeceğini gösteriyor."

Nane, yolcu sayısına ilişkin, "Benim inancım, geçen seneki kaybı telafi edeceğiz gibi görünüyor." dedi.

"Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı tamamen dolu"

Mehmet Nane, hükümetin aldığı bir kararla 2003 yılında Türkiye'de havacılık sektörünün liberalize edildiğini hatırlatarak, şunları dile getirdi:

"İki tane çok önemli karar alınmıştır; yolcu vergileri düşürülmüştür, yurt dışına uçuşlarda vergi istisnası gelmiştir yakıta. Bu, uçmayı lüksten hak haline getirmiştir. Türkiye ülke olarak büyük bir coğrafya, İstanbul'dan Van'a, Erzurum'a, Trabzon'a 2 saat, 2 saat 15 dakikada gidiyorsunuz. Batıya gittiğinizde bu sizi İtalya'ya, Polonya'ya, Avusturya'ya götürüyor. Böyle bir coğrafyada 24 saatlik otobüsle ya da trenle yapacağınız yolculuğu 2 saatlik bir uçuşula yapma imkanınız var eğer uçmayı seviyorsanız ve uygun fiyata uçabiliyorsanız. Türkiye'de uçuş gelişmiştir ve Türkiye'de uçma hızı altyapıdan daha hızlı gelişmiştir. Her ne kadar hükümetimiz son 12 yılda Türkiye'deki havalimanı sayısını 2 kat artırsa da 55 ilimizde havalimanı olsa da talep çok daha hızlı gelişmiştir. Görüyoruz, Atatürk Havalimanı tamamen dolu, Sabiha Gökçen Havalimanı tamamen dolu. Kıpırdayacak yer yok, 3. Havalimanı'nı, dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz."

Pegasus bu yıl 6 uçak alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (109)

böl parcala yönet ~ 1 yıl önce
yorumlar savunmalar fitne fesat savaş tehdit ve satılık askerler maşalar evet tüm insanlık adına koskoca pegasus bölünmüş ve adamcılık yalakalık ve basiretsiz yönetiçiler sayesinde şu an böl parcala yönet modeli tercih edlmştir bırakın koltuk sevdasını beyler eğer yüreğin,zde bıraz vicdan allah korkusu varsa cıkın biz bu işi yönetemiyoruz sakın ramp calışalarını .ops clş.misafir hiz clş yabana atmayın gecmişe bakın SAW da neler olmuş ders cıkarın ve o koltukları terkedin Mehmet NANE en son gelinecek adam dik durmayan yönetiçeleri sorgulayın beyler Unutmayın sakın ha verilen sözler kimlere ait tüm calışanlar iyi biliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALELADE ~ 1 yıl önce
BAŞARILI İNSANLAR OVGU ALDIKLARI KADAR KİSKANALIR DA SERKAN ÖLÇEK.RAHAT OL.BU YORUMLARI YAPANLAR ASLA YERİNDE OLAMAYACAK ŞAHISLAR.ÇİRKİNLİKLERI İSE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MH ~ 1 yıl önce
SERKAN ÖLÇEKLER KOLAY YETİŞMİYOR. PEGASUSTA BİR İDOL KAYNAĞI. AHMET ÜLKERLERDE KOLAY YETİŞMİYOR PEGASUSTA REZİLLİK KAYNAĞI DAHA İSMİNİ BİLMEYEN VARDİYAMIZDA KENDİNİ TANIMAYAN ARKADAŞLARIMIZ VAR ARADAKİ FARKI BİLMEM ANLATABİLDİMMİ.
MH ~ 1 yıl önce
Eyyyy Toygar Ekici rapor aldığımızda bizleri sorguya çeken Toygar Ekici sen hiç hasta olmadınmı , hiç rapor almadınmı. Kiminle konuşşam Toygar beyin yanından geliyorum hasta olduğuma inanmadı. Ayıp ayıp, gece vardiyalarında evine gidip uyurken sana hesap sormayanlara ayıp.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir zamanlar pegasus ~ 1 yıl önce
Eski terminaldeki arabacı serkan ölçek şimdi gelmiş nöb. Md olmuş vay sizin halinize sina gökçe selen ferhan bu insanlaar neyse çok uzun en basiti ilknur ananıza kalmamış sizede kalmaz anaya hergün masaj yapmakla olmaz bu işler masaj yapacak kimin kaldı serlan ölçek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RAMP ~ 1 yıl önce
MÜDÜRÜM RAMP OLARAK EMEKÇİNİN YANINDA OLDUĞUNUZDAN DOLAYI BU DENSİZLERE MEYDANI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ.CESARETLERİ VARSA MASAJ İÇİN DENSİZLERİ RAMPE DAVET EDİYORUZ. SON NOKTAYI RAMP KOYAR.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000