28 Mart 2012, Çarşamba 16:53:28

PEGASUS ATATÜRK ROZETİNİ YASAKLADI MI?

Pegasus, Atatürk rozetini yasakladığı iddialarına yanıt verdi...
  • bu ülkede 10 Kasım'da kontuarlarına Atatürk resmi asan tek havayoludur pegasus...
  • Pegasus'ta çalışıyorum ve ATAM'ın rozetini gururla gögsümde taşıyorum..Airport Habere de bravo bu mu yani haber..Havacılıgın bu kadar içinde olup Pegasus'ta böyle bir yasağın söz konusu dahi olamayacağını bilmiyor olması garip geldi bana...Saygılarımla
  • Hiç kimsenin yasak getirdiği falan yok. Gururla göğsümde taşıyorum ATA'mın rozetini, hemde 10 kasım 2011 tarihinde şirketimin isteyenlere takması için verdiği ve tüm kabin ekiplerinin gururla taktığı rozet. Şimdi altın rengi yenileri yaptırılıyor 23 nisan 2012 günü dağıtılacak ...
  • İyi gunler ben pegasus hava yollarında calısan bır kabın memuru olarak soylemek ısterımkı bu tur akla hayalle sıgmayacak haberlerın nıtelıgı sadece bız aılemızı yıpratmaktır.Lutfen unutmayalımkı pegasus yuzde yuz turk sermayesı ıle buyugen ve ılkelerınden sasmayan cagdas ve nıtellıklı bır aıle sırketıdır ve bır cok havayolundan daha cok cumhurıyete katkıda bulunmus ve bulunucaktır. Ne mutlu TURKUM dıyene
Türkiye'ye low cost mantığını tanıştıran havayolu şirketi Pegasus, şimdi de kabin memurlarına Atatürk rozetinin takılmasını yasakladığı iddiaları ile gündeme geldi.

Bu iddialara kendi internet sitesinden yanıt veren Pegasus 'iddialar asılsız' dedi.

İşte Pegasus'un o açıklaması:

Türkiye’de havacılığı değiştiren hava yolu olarak Pegasus, günümüz modern Türkiye’sinin ve havacılığın temellerini atan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve öğretilerine bağlı ve saygılı bir kuruluştur.
 
Bu vizyon ve anlayış çerçevesinde, kabin ekiplerimizin Atatürk rozeti takmasının yasak olduğuna yönelik medyada yansıma bulan iddiaların kesinlikle doğru olmadığını bildirmek isteriz.
 
Kabin ekiplerimize dağıtılan üniforma kullanım kuralları kılavuzlarında, ekiplerimizin Atatürk rozeti takabilecekleri özellikle belirtilmektedir.

Kabin ekiplerimizin üniformaları yakın zamanda yenilenmiştir. Bu esnada kabin ekiplerimizin üniformalarında çok çeşitli ebat ve renklerde farklı rozetler taktıkları görülmüştür.

Bu değişimden önce, kullanmakta olduğumuz üniformalarımıza uygun olarak “kırmızı Türk bayraklı Atatürk rozeti” yaptırarak, 10 Kasım’da kabin ekiplerimizle takmaları için paylaşmıştık. Ancak bu yıl itibarıyla değişen üniformalarımızda kullanılan bröveler ve isimlikler, nakışla işlenmek yerine rozet formunu almıştır. Bu nedenle yeni bir Atatürk rozeti tasarımının üretilmesi ihtiyacı doğmuştur. 
 
Üniformalarda bütünlüğün sağlanması amacıyla, yeni üniformalarımızla uyumlu olacak şekilde, kabin ekibimizin yakalarına takılan bröveler ile aynı materyalden tek tip standart bir Atatürk rozetini (Kemal Atatürk imzası şeklinde) ürettirmek için halihazırda görüşmelerimiz sürmektedir. Teklif alma aşaması tamamlanan yeni rozetlerin üretiminin Nisan ayı içinde tamamlanmasını ve 23 Nisan’da kabin ekiplerimize takmaları için ulaştırılmış olmasını hedefliyoruz.

Pegasus Ailesi’nin çatısı altında Atatürk rozetlerinin kullanımın yasaklanması gibi bir durum kesinlikle mevcut değildir.

Saygılarımızla,
Pegasus Hava Yolları

Pegasus Havayolları'nın, kıyafetlerin kumaşlarının bozulmaması için farklı rozetlerinin kullanılmaması için uyarıda bulunduğu, bunun da Atatürk rozetinin yasaklandığı şeklinde yansıdığı öğrenildi.
PEGASUS ATATÜRK ROZETİNİ YASAKLADI MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Misafir ~ 6 yıl önce
bu ülkede 10 Kasım'da kontuarlarına Atatürk resmi asan tek havayoludur pegasus...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Pegasus'ta çalışıyorum ve ATAM'ın rozetini gururla gögsümde taşıyorum..Airport Habere de bravo bu mu yani haber..Havacılıgın bu kadar içinde olup Pegasus'ta böyle bir yasağın söz konusu dahi olamayacağını bilmiyor olması garip geldi bana...Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hiç kimsenin yasak getirdiği falan yok. Gururla göğsümde taşıyorum ATA'mın rozetini, hemde 10 kasım 2011 tarihinde şirketimin isteyenlere takması için verdiği ve tüm kabin ekiplerinin gururla taktığı rozet. Şimdi altın rengi yenileri yaptırılıyor 23 nisan 2012 günü dağıtılacak ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İyi gunler ben pegasus hava yollarında calısan bır kabın memuru olarak soylemek ısterımkı bu tur akla hayalle sıgmayacak haberlerın nıtelıgı sadece bız aılemızı yıpratmaktır.Lutfen unutmayalımkı pegasus yuzde yuz turk sermayesı ıle buyugen ve ılkelerınden sasmayan cagdas ve nıtellıklı bır aıle sırketıdır ve bır cok havayolundan daha cok cumhurıyete katkıda bulunmus ve bulunucaktır. Ne mutlu TURKUM dıyene

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000