17 Eylül 2014, Çarşamba 09:45:00

PEGASUS AĞUSTOS'TA SINIFTA KALDI!

Pegasus Havayolları, 2014 yılının en fazla uçuş kalkış trafiğini yaşadığı Ağustos ayında toplam 12 bin 72 uçuş yapmayı başarırken başka bir alanda sınıfta kaldı.
  • Selam herkese. Havacılığı çok seven sade bir yolcuyum.. AirportHaber'i özellikle yorumları ilgiyle takip ediyorum. Pegasus erken bilet alınca ucuz diğer zamanlar pahalı bir havayolu gözümde. Thy milli gururumuz ama Pegasus da bu ülkeye uçmayı öğretti. Şimdi Onur Air'in kampanyasını gördüm saatler çok uygun avrupa için fiyatlar da.. hepsiyle uçarım benim için sorun yok ancak son zamanlarda çevremde malesef şikayetler duyuyorum Pegasusla ilgili olarak.. Ama merak ettiğim bir durum var burada yorum yapan kişiler neden Pegasus'tan bu kadar nefret ediyor? Bunun bir açıklaması var mı?
  • Şu su kavgasına biraz açıklık getirelim bari. THY' nin uçaklarda dağıttığı suyun markasını bilen var mı? Menşeini? Ben yazayım zahmet etmeyin. Hamidiye. Kimindir bu merak ettiniz mi? nereden gelir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi üretir. "OZONLA ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ HAVA YÖNTEMİ İLE ÜRETİLMİŞ" yazar. İşlenmiş sudur yani. Eskiden memba, ya da kaynak suyu denen sular vardı. İşlenmiş su kültürünü Koka Kola getirdi bu ülkeye maliyeti ucuzlasın diye yer altı suyunu çıkarıp ihtiyacından fazlasını da işleyerek, kola satsınlar diye bayilere ücretsiz dağıtma kurnazlığı yaptılar. Ne tadı ne de nefaseti olmayan su türüdür bu. İçersin ağzında pas tadı kalır. Şu günlerde Ankara' da da ağır metalli su kavgası var. Halk zehirlenmiş hastaneler tıka basa. Sansürden haber bile yapılamıyor. Aynı zihniyetlilerin ürettiği bu suyu bırakın içmeyi ayağımı yıkamayı bile aklımdan geçirmem. İçen içsin.
  • Yel değirmenlerine saldırır gibi birbirinize saldırarak hiçbir sorun çözemeyiz. Havayolu şirketlerinden Pegasusun (-ki harbiden de çalışanı değilim, menfaatimde yok) Ağustos ayı rakamları %61,51 olmuş ta, diğer şirketlerinki ne? Daha mı iyi çıkmış? Hadi devlet torpilli, iniş kalkış öncelikli THY' yi ele alsanız belki yüzdesi bir kaç rakam yukarıdadır. Ancak o bile gerçek rakamlarla %70-75' i bulmaz. (Dürüst olup Pegasusun yaptığı uçuşlarla aynı olan destinasyonların oranlarını kıyaslayacaksınız.) Sen havacılığı geliştiriyorum diye ha bire uçak alır havaalanlarını uçağa boğar, hava alanı ve hava trafiği kapasitesini de aynı oranda arttırmaz isen bu işte en büyük zararı bir yere yetişme derdinde olan vatandaş ile biletini aldığı havayolu şirketleri çeker. Deveye sormuşlar " Boynun niye eğri?" Demiş ki "Nerem doğru ki" Her şey mükemmel ya...
  • İşin aslı Cemaati desteklediğini deklere eden Ali Sabancıyı cezalandırmak için THY aracılığı ile Sabiha Gökçene uçaklarını yığan hükümet yanlılarından kaynaklanmakta. Sabiha Gökçenin kapasitesi belli. Trafik Kontrolörleri de rahatları kaçmasın diye tedbirin tedbirinin tedbiri ile iş yapınca kapasite kullanmama, inisiyatif kullanmama, optimum fayda sağlamaya meyilli hareket etmeme yolunu seçince bunlar zaten kaçınılmaz sonuçlar. Şirketler bunu anlayabilecek mi bilmiyoruz. Atatürk: "Kahramanı kadar gafili de, haini de çok bir milletiz" demiş. Kimse genel anlamda ülkeye ve millete ne kadar zarar verdiğini düşünemiyor. Bilet almışsın işine gücüne yetişeceksin, zamanı yönetmeye çalışıyorsun, hop rötar. Sebep, havaalanı kapasite problemi. Kimse şirketlere ve biribirine çamur atmasın. Havaalanı kapasitesi belli. O halde ona göre uçuş izni vereceksin. Talep mi çok, kapasiteyi derhal arttıracaksın. Bunu yapmıyorda habire uçak yığıyorsan ya işi bilmiyor ya da kasten hainlik yapıyorsun.

Pegasus Havayolları, 12 bin 72 toplam uçuş sayısıyla bu yılın en yoğun dönemini Ağustos ayında yaşadı. Şirket toplam uçuş sayısı bakımdan kendi rekorunu kırarken başka bir alanda sınıfta kaldı.

Zamanında kalkış oranlarını 2005 yılından bu yana resmi internet sitesinden paylaşan Pegasus Havayolları, Ağustos ayında gerçekletirilen toplam 12 bin 72 uçuşta ortalama yüzde 61,51 zamanında kalkış performası gösterebildi. Şirket geçtiğimiz yılın aynı döneminde 10 bin 472 uçuş gerçekleştirirken yüzde 88,34'lük zamanında kalkış performası yakalamıştı.

Pegasus Havayolları, 2010 yılının Temmuz ayındaki yüzde 63,74'lük zamanında kalkış performansından sonra ilk kez yüzde 65'lik zamanında kalkış oranının altına düştü.

İŞTE PEGASUS'UN BU YILA AİT ZAMANINDA KALKIŞ PERFORMANSLARI©AirportHaber.com 

PEGASUS AĞUSTOS'TA SINIFTA KALDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

samimi bir soru ~ 4 yıl önce
Selam herkese. Havacılığı çok seven sade bir yolcuyum.. AirportHaber'i özellikle yorumları ilgiyle takip ediyorum. Pegasus erken bilet alınca ucuz diğer zamanlar pahalı bir havayolu gözümde. Thy milli gururumuz ama Pegasus da bu ülkeye uçmayı öğretti. Şimdi Onur Air'in kampanyasını gördüm saatler çok uygun avrupa için fiyatlar da.. hepsiyle uçarım benim için sorun yok ancak son zamanlarda çevremde malesef şikayetler duyuyorum Pegasusla ilgili olarak.. Ama merak ettiğim bir durum var burada yorum yapan kişiler neden Pegasus'tan bu kadar nefret ediyor? Bunun bir açıklaması var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Su ~ 4 yıl önce
Şu su kavgasına biraz açıklık getirelim bari. THY' nin uçaklarda dağıttığı suyun markasını bilen var mı? Menşeini? Ben yazayım zahmet etmeyin. Hamidiye. Kimindir bu merak ettiniz mi? nereden gelir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi üretir. "OZONLA ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ HAVA YÖNTEMİ İLE ÜRETİLMİŞ" yazar. İşlenmiş sudur yani. Eskiden memba, ya da kaynak suyu denen sular vardı. İşlenmiş su kültürünü Koka Kola getirdi bu ülkeye maliyeti ucuzlasın diye yer altı suyunu çıkarıp ihtiyacından fazlasını da işleyerek, kola satsınlar diye bayilere ücretsiz dağıtma kurnazlığı yaptılar. Ne tadı ne de nefaseti olmayan su türüdür bu. İçersin ağzında pas tadı kalır. Şu günlerde Ankara' da da ağır metalli su kavgası var. Halk zehirlenmiş hastaneler tıka basa. Sansürden haber bile yapılamıyor. Aynı zihniyetlilerin ürettiği bu suyu bırakın içmeyi ayağımı yıkamayı bile aklımdan geçirmem. İçen içsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiç mi? ~ 4 yıl önce
Yel değirmenlerine saldırır gibi birbirinize saldırarak hiçbir sorun çözemeyiz. Havayolu şirketlerinden Pegasusun (-ki harbiden de çalışanı değilim, menfaatimde yok) Ağustos ayı rakamları %61,51 olmuş ta, diğer şirketlerinki ne? Daha mı iyi çıkmış? Hadi devlet torpilli, iniş kalkış öncelikli THY' yi ele alsanız belki yüzdesi bir kaç rakam yukarıdadır. Ancak o bile gerçek rakamlarla %70-75' i bulmaz. (Dürüst olup Pegasusun yaptığı uçuşlarla aynı olan destinasyonların oranlarını kıyaslayacaksınız.) Sen havacılığı geliştiriyorum diye ha bire uçak alır havaalanlarını uçağa boğar, hava alanı ve hava trafiği kapasitesini de aynı oranda arttırmaz isen bu işte en büyük zararı bir yere yetişme derdinde olan vatandaş ile biletini aldığı havayolu şirketleri çeker. Deveye sormuşlar " Boynun niye eğri?" Demiş ki "Nerem doğru ki" Her şey mükemmel ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
paralel ~ 4 yıl önce
İşin aslı Cemaati desteklediğini deklere eden Ali Sabancıyı cezalandırmak için THY aracılığı ile Sabiha Gökçene uçaklarını yığan hükümet yanlılarından kaynaklanmakta. Sabiha Gökçenin kapasitesi belli. Trafik Kontrolörleri de rahatları kaçmasın diye tedbirin tedbirinin tedbiri ile iş yapınca kapasite kullanmama, inisiyatif kullanmama, optimum fayda sağlamaya meyilli hareket etmeme yolunu seçince bunlar zaten kaçınılmaz sonuçlar. Şirketler bunu anlayabilecek mi bilmiyoruz. Atatürk: "Kahramanı kadar gafili de, haini de çok bir milletiz" demiş. Kimse genel anlamda ülkeye ve millete ne kadar zarar verdiğini düşünemiyor. Bilet almışsın işine gücüne yetişeceksin, zamanı yönetmeye çalışıyorsun, hop rötar. Sebep, havaalanı kapasite problemi. Kimse şirketlere ve biribirine çamur atmasın. Havaalanı kapasitesi belli. O halde ona göre uçuş izni vereceksin. Talep mi çok, kapasiteyi derhal arttıracaksın. Bunu yapmıyorda habire uçak yığıyorsan ya işi bilmiyor ya da kasten hainlik yapıyorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000