30 Eylül 2016, Cuma 12:52:54

Pegasus 68 kişiyi daha işten çıkardı

Pegasus Havayolları’nda yer hizmetlerinde görevli 68 çalışanın işine son verildi.
  • bende pgs ranp çalışanıydım anayasal hakkım olan sendikaya üye olduğum için işten atıldım. herkese eeyyyyy diye seslenen r.t.e hani bu ülkede herkes iki sendikaya bile üye olabilirdi birine üye olduk işten atıldık nerde işçi hakları ortada doğru dürüs bir sendikada bırakmadın gerçi çoğu sarı sendika sermaye ile bir oldun eeyyy r.t e işçileri hep sömürdünüz yatacak yeriniz yok saraylarda sefanı sür bir gün mazlumun ahı senden ve sermayecilerinden çıkacaktır .....
  • Pegasusta Yeni yönetim ingilizce sınavını bilgisayardan değil test usulu yazılı yapacak diye söylendiler var... demekki Sistemden ingilizce sınavından gecemeyenlere ( kendi adamlarına ) kıyak yapılacak. söylemedi demeyin... Haydi herkes İK ya şikayete....Hani ADALET geliyordu??????
  • Çıkışlar bu taraftan..
  • Müspet bir deliliniz var mı sendikalı diye çıkarıldıklarına dair? Bırakın boş muhabbetleri. Herkesin hakkını söz verdiği gibi yerine getiren bir şirkette çalışmaları dahi bu adamlar için bir lütufken, herkes dönsün bir kendine baksın. Çıkarılanların hepsi ekiplerinde bulunan arkadaşlarını rencide etmiş ve kara leke olarak kalacaklardır. Çalışan, işinde gücünde olana neden bir şey olmuyor?

Haziran ayında kendi yer hizmetlerini vermeye başlayan Pegasus Havayolları’nda 68 yer hizmetleri çalışanının işine son verildi.

Yaklaşık bir yıl önce yer hizmetlerini vermek için araç filosu oluşturan ve ekip kuran Pegasus Havayolları, sektördeki daralmanın etkisiyle bu birimde de küçülme kararı aldı.

İlk etapta 68 yer hizmetleri çalışanı işten çıkarıldı. Bugün sabah Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ISG Otel’e davet edilen 68 çalışana, küçülme politikası çerçevesinde işlerine son verildiği bildirildi.

Airporthaber’in konuştuğu Hava İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Sezgin Uzun, işten çıkarmaların hukuka aykırı olduğunu savunarak sendikal hakların sonuna kadar kullanılacağını vurguladı. İşten çıkarılanlar arasında sendika üyelerinin sayısının çok fazla olduğunu dile getiren Uzun, “ İşten çıkarılanlar özellikle sendika üyelerinden seçildi. Sendika üyesi olan, sendika faaliyetlerine katılan ve sendika ile ilişki kuran çalışanları çıkardılar” diyerek tepkisini dile getirdi.

Uzun ayrıca, bir süredir küçük gruplar halinde devam eden işten çıkarmaların önümüzdeki dönemde süreceği bilgisini de paylaştı.

Pegasus Havayolları, bir süre önce küçülme gerekçesiyle 120 kabin memurunun işine son vermişti.
©AirportHaber

Pegasus 68 kişiyi daha işten çıkardı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (100)

bilal ~ 2 yıl önce
bende pgs ranp çalışanıydım anayasal hakkım olan sendikaya üye olduğum için işten atıldım. herkese eeyyyyy diye seslenen r.t.e hani bu ülkede herkes iki sendikaya bile üye olabilirdi birine üye olduk işten atıldık nerde işçi hakları ortada doğru dürüs bir sendikada bırakmadın gerçi çoğu sarı sendika sermaye ile bir oldun eeyyy r.t e işçileri hep sömürdünüz yatacak yeriniz yok saraylarda sefanı sür bir gün mazlumun ahı senden ve sermayecilerinden çıkacaktır .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dream ~ 2 yıl önce
Pegasusta Yeni yönetim ingilizce sınavını bilgisayardan değil test usulu yazılı yapacak diye söylendiler var... demekki Sistemden ingilizce sınavından gecemeyenlere ( kendi adamlarına ) kıyak yapılacak. söylemedi demeyin... Haydi herkes İK ya şikayete....Hani ADALET geliyordu??????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dear Crew ~ 2 yıl önce
Çıkışlar bu taraftan..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne alaka? ~ 2 yıl önce
Müspet bir deliliniz var mı sendikalı diye çıkarıldıklarına dair? Bırakın boş muhabbetleri. Herkesin hakkını söz verdiği gibi yerine getiren bir şirkette çalışmaları dahi bu adamlar için bir lütufken, herkes dönsün bir kendine baksın. Çıkarılanların hepsi ekiplerinde bulunan arkadaşlarını rencide etmiş ve kara leke olarak kalacaklardır. Çalışan, işinde gücünde olana neden bir şey olmuyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pembe hayaller.... ~ 2 yıl önce
Çok dogru pembe hayallerle sözde yıllardır havacılık tecrübesi olan eğitimciler arkadaşlar artık aile bireyimizsiniz 1300 kişi ramp çalışanı olucak havacılıkta bir ilk tüm iş deneyimlerinizi unutun ( çelebi ,tgs,havaş)burası pegasus diyen Murat bey nerelerdesiniz nerde o duygusal adam ekmeyimizle oynuyorsunuz hele işe yaramaz ramp müdürü Caner bey 2 yıl oldu daha bir kere bile ramp toplayıp konuşmayan çoğu personelin seni tanımıyor bile aaa pardon Ata getirdiğin yandaş yalaka riyakar padişahım çok yaşa diyen ama sen yokken saydıranlar hariç bu kadar acemi böyle sözde kurumsal olan inş başka bir türk şirketi yoktur .

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000