05 Temmuz 2015, Pazar 12:29:44

Pegasus 5 işçiyi ‘ahlaksız’ suçlamayla işten çıkardı

Pegasus’ta yer hizmetlerinde çalışan 2’si Hava İş üyesi 5 kişi işten çıkarıldı. Şirketin işçileri ‘ahlaksızlıkla’ suçlayarak işsizlik maaşı ve yeni iş imkanlarının da önünü kesmesine tepki gösteren işçiler, şirketin çalışanlara uyguladığı sömürü politikasını anlattı.
  • Ohooo! Başta yönetim olmak üzere, atılacak işe yatamaz çok adam var. Önce yönetimi temizlesinler, sonra işe yaramayan beleşe çalışıp milletin hakkını yiyerek gerçek çalışanın sırtından geçinenleri tekmelesinler...
  • pegasusta sendikalı olmaya kalkarsan ahlaksızda olursun hırsızda...
  • Kasım ayından beri bildiğim 300 kişiyi işe aldı apron için tarih değişmiş lan 300 adamı kurbanlık besler gibi yedirip içtirip yatırıyor sadece söz verdiği için.. şimdi adama sormazlarmı.. eğer öyle olsa neden bu 5 haini çıkarsın elinin altında deneme süresini doldurmamış tazminat hak etmemiş istediği şekilde işten atmasında engeli olmayan bukadar adam varken neden bu 5 kişi.. bırakın bu goygoyu..koçummmmmmm.. öyle gazada gelmeyin..
  • Yüzlerce çalışanı olan bir firmada neden sadece 5 kişi...! Yaa bırakın bu işleri kıçını başını oynatacaksın.. eee şirket ipini kesince yalandan sendikaya üye olacaksın ee pegasus işten attı.. hiç inanasım gelmiyor nedense.....!

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Pegasus yer hizmetleri çalışanı olan 2’si sendikalı 5 işçi işten çıkarıldı. İş akitlerinin feshedildiğini arkadaşları tarafından öğrenen işçiler, fesih görüşmesinden bile kaçan Pegasus yönetiminin tazminatı da vermeyeceğini iletmesi üzerine Hava-İş Sendikası ile birlikte dava açma kararı aldı.

ANLAŞILMAZ ‘PERFORMANS’ POLİTİKASI

Çalışanlarına her yıl performans değerlendirmesi yapan şirket sendikalı olan 2 işçinin performansını Şubat ayında düşük gösterdiği ve herhangi bir eğitime sokmadan çalıştırmaya devam ederek, diğer çalışanlara yapılan zammı bu işçilere uygulamadığı öğrenildi.

PEGASUS ŞİRKETİNE İHTAR

İleri Haber’e konuşan işten çıkarılan işçilerden Cantekin Evren, bugün kendisi ve işten çıkarılan bir diğer arkadaşına ihtar geldiğini söyledi. Şirket tarafından muhatapsız bir şekilde ihtarla işten çıkarılmalarından yakınan Evren, kendilerinin de Pegasus yönetimine durumdan rencide olduklarını belirten ve hatalarının düzeltilmesi konusunda uyarıda bulunan bir ihtar çekeceklerini kaydetti.

“BU SUÇLAMAYLA İŞSİZLİK MAAŞI ALMAMIZIN DA ÖNÜNÜ KESTİLER”

Pegasus yönetiminin İş Hukuku’nun 25/ 2 maddesinde yer alan ‘ahlaksızlık’, ‘hırsızlık’, ‘taciz’ gibi kötü niyet içeren suçlamalarda bulunduğunu belirten Evren şirketin bu suçlamayla neyi amaçladığını ise şöyle anlatıyor: “Buna dayandırıyorlar. Ve bu konuda işsizlik maaşının da önünü kestikleri için de biz tamamen mağdur oluyoruz. İşsizlik maaşı da alamıyoruz. Başvuracağımız işlere de engel teşkil ediyor.”

PEGASUS DAYANIŞMAYI DA YASAKLADI

2 yıl önce büyük reklam panolarında 100 uçak daha satın aldığının reklamını yaygın bir şekilde yapan Pegasus'un, 40 adet uçak siparişi daha verdiği biliniyor.

Şirketin, Facebook’ta işten atılmalarla ilgili paylaşım yapan, mağdur işçilere destek mesajı, beğenisi yapan çalışanlarına da tehditkar dille baskı uyguladığı öğrenildi. (İlerihaber)

Pegasus 5 işçiyi ‘ahlaksız’ suçlamayla işten çıkardı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

osman ~ 3 yıl önce
Ohooo! Başta yönetim olmak üzere, atılacak işe yatamaz çok adam var. Önce yönetimi temizlesinler, sonra işe yaramayan beleşe çalışıp milletin hakkını yiyerek gerçek çalışanın sırtından geçinenleri tekmelesinler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 3 yıl önce
pegasusta sendikalı olmaya kalkarsan ahlaksızda olursun hırsızda...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğruya doğru ~ 3 yıl önce
Kasım ayından beri bildiğim 300 kişiyi işe aldı apron için tarih değişmiş lan 300 adamı kurbanlık besler gibi yedirip içtirip yatırıyor sadece söz verdiği için.. şimdi adama sormazlarmı.. eğer öyle olsa neden bu 5 haini çıkarsın elinin altında deneme süresini doldurmamış tazminat hak etmemiş istediği şekilde işten atmasında engeli olmayan bukadar adam varken neden bu 5 kişi.. bırakın bu goygoyu..koçummmmmmm.. öyle gazada gelmeyin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğruya doğru... ~ 3 yıl önce
Yüzlerce çalışanı olan bir firmada neden sadece 5 kişi...! Yaa bırakın bu işleri kıçını başını oynatacaksın.. eee şirket ipini kesince yalandan sendikaya üye olacaksın ee pegasus işten attı.. hiç inanasım gelmiyor nedense.....!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucuz yönetici ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000