25 Mart 2011, Cuma 15:27:30

PEGASUS 36. UÇAĞINI GETİRDİ

Türkiye’nin en genç ve en modern filosuna sahip olma vizyonu ile hareket eden Pegasus Hava Yolları, 40 uçaklık yeni nesil Boeing 737-800 yatırımının 17. uçağı olan “Şebnem”i teslim aldı.
  • Diğer havayollarında 1-2 kg yi idare ediyorlar. Sizin 1-2 kg fazlanız olursa diğerinin zaten eksiği olur ordan dengelenir. ( Benim Hannover den İstanbula 12 kg fazlam vardı. İdare ettiler :) ) Ama Pegasusda Ali beyin kesin talimatı var. 1 kg de fazla gelse o parayı almalı, almassa sonucunu biliyormusunuz ? Çalışanın işine son veriyor. Ve bizzat bundan dolayı Ali bey kendisinden fazla bagaj ücreti almayan işçisini işden çıkardı ! Yanlış duymadınız annesi babası hariç kim gelirsen gelsin kendisi dahil uçak ücretini ve varsa fazla bagaj parasını öder uçar. 1 kg de olsa taviz yok ! Taviz veren tesbıt edılırse işden atıyor... Eeee ne demişler ? UCUZ ETİN YAHNİSİ LEZZET VERMEZ
  • ali sabancıyı kutlarım yolu açık olsun
  • Ben yolcu olarak son kez pegasus ile ucarim, iki kisinin 1 kg fazlasi var diye yük parasi alan hava yollu rezillik.? yolcular artik ellerinde teraziyle gezmeleri gerekiyor.? ryan air de bile karsilasmadim.
  • sanırım bu gulen arkadas thy deki f/o arkadasında dediği gibi olgun bir yasta değil pegasus tr de en iyi eğitim veren kurulus bencede basarılı olan pegasusda kalır zaten basarılılar kalıyo yabancıları gonderiyor herkese slmlar pegasusa tesekkurler

Yeni uçakla da geleneğini bozmayan Pegasus, yeni Boeing’e Pegasus Hava Yolları Tarife Müdürlüğü’nde  Tarife Uzmanı olarak görev yapan Özlem Sarıkaya’nın kızı “Şebnem”in adını verdi. Yeni uçakların teslim alınmasıyla beraber 2011 yılı sonunda  Pegasus Hava Yolları’nın Boeing 737/800 filo yaşı 2.58 olacak.

Türkiye’de uçmayı herkes için günlük hayatın bir parçası haline getiren Pegasus Hava Yolları, 2010 yılında yurtiçi ve yurtdışı hatlarına hızla yenilerini ekleyerek, destinasyon sayısını yurt içinde 18, yurt dışında ise 25 nokta olmak üzere toplam 18 ülkede 43 noktaya yükseltti. Günde ortalama 200 uçuş gerçekleştiren Pegasus Hava Yolları’nın, 2010 yılında iç ve dış hatlarda taşıdığı toplam misafir sayısı  8.6 milyona yükselirken, aynı dönemde Paris, Marsilya, Lyon, Stockholm, Roma, Milano, Beyrut, Sofya, Kharkiv ve Tiflis gibi yeni yurt dışı destinasyonlarını uçuş ağına kattı.

Pegasus Hava Yolları, bugüne kadar Kasım 2007’de “Hayırlı”yı, Ocak 2008’de “Hanım”ı,  Ağustos 2008’de “Gülce”yi, Şubat 2009’da “Ece”yi, Haziran 2009’da “Selin’”i, Ağustos 2009’da “Merve”yi, 20 Mart 2010’da “Dilara”yı, 2 Nisan 2010’da “Işık”ı, 14 Nisan’da “Duru”yu,  8 Haziran 2010’da “Sude Naz”ı, 26 Haziran’da “Damla”yı, 30 Haziran’da “Mina” ve “Nisa”yı, 31 Temmuz’da “Derin” i, 26 Ocak 2011’de “Nisa Nur”u, son olarak da 11 Mart 2011’de de İrem Naz’ı teslim aldı.

Türkiye’de 3.2 milyar dolar gibi büyük çapta sipariş veren ilk özel hava yolu şirketi olan Pegasus, siparişini verdiği yeni nesil uçakları teslim almaya devam ederken, 2011 sonu itibariyle İzair dahil  filosundaki toplam uçak sayısı 40’a ulaşacak. Boeing 737/800’ler uçaklarının tamamı ise 2015 yılı sonu itibariyle Pegasus filosuna katılmış olacak.

PEGASUS 36. UÇAĞINI GETİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Misafir ~ 7 yıl önce
Diğer havayollarında 1-2 kg yi idare ediyorlar. Sizin 1-2 kg fazlanız olursa diğerinin zaten eksiği olur ordan dengelenir. ( Benim Hannover den İstanbula 12 kg fazlam vardı. İdare ettiler :) ) Ama Pegasusda Ali beyin kesin talimatı var. 1 kg de fazla gelse o parayı almalı, almassa sonucunu biliyormusunuz ? Çalışanın işine son veriyor. Ve bizzat bundan dolayı Ali bey kendisinden fazla bagaj ücreti almayan işçisini işden çıkardı ! Yanlış duymadınız annesi babası hariç kim gelirsen gelsin kendisi dahil uçak ücretini ve varsa fazla bagaj parasını öder uçar. 1 kg de olsa taviz yok ! Taviz veren tesbıt edılırse işden atıyor... Eeee ne demişler ? UCUZ ETİN YAHNİSİ LEZZET VERMEZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ali sabancıyı kutlarım yolu açık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben yolcu olarak son kez pegasus ile ucarim, iki kisinin 1 kg fazlasi var diye yük parasi alan hava yollu rezillik.? yolcular artik ellerinde teraziyle gezmeleri gerekiyor.? ryan air de bile karsilasmadim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sanırım bu gulen arkadas thy deki f/o arkadasında dediği gibi olgun bir yasta değil pegasus tr de en iyi eğitim veren kurulus bencede basarılı olan pegasusda kalır zaten basarılılar kalıyo yabancıları gonderiyor herkese slmlar pegasusa tesekkurler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000