22 Aralık 2011, Perşembe 15:00:23

ONUR AIR MI PEGASUS MU?

Uzun yıllardır Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi ünvanını elinde bulunduran Onur Havayolları, ünvanını bugün itibariyle 33 uçaklık filoya erişen Pegasus Havayolları’na devretti.
  • Onur air'den 2 kişilik gidiş-dönüş bilet aldım işlerim dolayısıyla bilet tarihimi değiştirdim benden kişi başı 35 TL toplam 70 TL fark aldılar. Daha sonra tekrar gidemedim işlerimden dolayı ve bilet tarihimi tekrar değiştirmek istedim yine aynı parayı istediler, bende çağrı merkezi yetkilisine biletimi esnek yaptırmak istediğimi söyledim. 90 TL karşılığında esnek yaptırabileceğimi söylediler, bende kabul ettim parayı ödedim ve biletlerimi esnek yaptırdım. Daha sonra bilet tarihimi erkene almak istediğimde benden yine para istediler. Bende durumu görüştüğüm kişiye anlattım para vermeyeceğimi bileklerimin esnek olduğunu söyledim. Benden tekrar 195 TL para aldılar. benim gibi rezil olmak istemiyorsanız iki kuruş fazla verin adam gibi bir firmayla yolculuk yapın. rezil olmayın daha çok paranız gitmesin.
  • Pegasus kadar rezil bir hava yolu görmedim bir su bile ikram etmez
  • pegasus hiyerarşisiyle kalitesiyle uçaklarıyla 1 adım önde onur airden.
  • ekibini sadece insana ihtiyaç duydugunda adam yerine sayan onun dışında çalışanlarını arabıstan gıbı bır yerde yılın 6 ayını gecıreceksın diyen bir şirket,büyüklük koltuk sayısıyla değil çalışanına verdiği değerle ölçülmelidir bence..
Filo sayısı açısından Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi Pegasus oldu. Uzun yıllardır Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi olma ünvanını taşıyan Onur Havayolları, bu ünvanını Pegasus Havayolları’na devretti.

Filosunda 10 Airbus 321, 12 Airbus 320, 6 Airbus 300-600 ve 4 de Airbus 330-300 tipi uçak bulunduran Onur Havayolları, 32 uçaklık filoya sahip bulunuyor. Bir süre öncesine kadar 33 uçağı bulunan Onur Havayolları, TC-OAF kuyruk tescilli Airbus 321 tipi uçağı filosundan çıkarınca 32 uçağa düştü.

Geçtiğimiz günlerde TC-AIS kuyruk tescilli yeni nesil fabrika çıkışlı Boeing 737-800 tipi uçağı filosuna katarak 32 uçağa ulaşan Pegasus Havayolları, bugün itibariyle bir uçağı daha filosuna katınca Onur Havayolları’nı bir uçaklık farkla geride bıraktı.

TC-AVP kuyruk tescilli Yağmur A. isimli uçağın filoya katılmasıyla uçak sayısı 2’si Boeing 737-400 ve 31’i Boeing 737-800 olmak üzere 33 uçaklık filoya erişen Pegasus Havayolları, böylelikle uçak sayısı bakımından Onur Havayolları’nın yerini aldı. Pegasus Havayolları, Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi oldu. Ancak filosunda geniş gövdeli uçak bulunan Onur Havayolları, koltuk sayısı açısından ise halen liderliğini koruyor. Bir kaç gün içinde Onur Havayolları’nın kesin anlaşması yapılan bir uçağı daha Türkiye’ye getireceği öğrenildi. Tescil işlemleri süren uçağın Türkiye’ye gelmesiyle Onur Air yeniden 33 uçaklık filoya çıkacak ve Pegasus Havayolları ile aynı sayıda filoya sahip olacak.

Pegasus Havayolları’nı da bünyesinde bulunduran Esas Holding’e ait bir başka havayolu şirketi İzair ile birlikte Pegasus Havayolları’nın filosundaki uçak sayısı 40 olarak ortaya çıktı.
ONUR AIR MI PEGASUS MU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

bayram ~ 4 yıl önce
Onur air'den 2 kişilik gidiş-dönüş bilet aldım işlerim dolayısıyla bilet tarihimi değiştirdim benden kişi başı 35 TL toplam 70 TL fark aldılar. Daha sonra tekrar gidemedim işlerimden dolayı ve bilet tarihimi tekrar değiştirmek istedim yine aynı parayı istediler, bende çağrı merkezi yetkilisine biletimi esnek yaptırmak istediğimi söyledim. 90 TL karşılığında esnek yaptırabileceğimi söylediler, bende kabul ettim parayı ödedim ve biletlerimi esnek yaptırdım. Daha sonra bilet tarihimi erkene almak istediğimde benden yine para istediler. Bende durumu görüştüğüm kişiye anlattım para vermeyeceğimi bileklerimin esnek olduğunu söyledim. Benden tekrar 195 TL para aldılar. benim gibi rezil olmak istemiyorsanız iki kuruş fazla verin adam gibi bir firmayla yolculuk yapın. rezil olmayın daha çok paranız gitmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kerem ~ 4 yıl önce
Pegasus kadar rezil bir hava yolu görmedim bir su bile ikram etmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
naif ~ 2 yıl önce
aynen katılıyorum
Misafir ~ 6 yıl önce
pegasus hiyerarşisiyle kalitesiyle uçaklarıyla 1 adım önde onur airden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ekibini sadece insana ihtiyaç duydugunda adam yerine sayan onun dışında çalışanlarını arabıstan gıbı bır yerde yılın 6 ayını gecıreceksın diyen bir şirket,büyüklük koltuk sayısıyla değil çalışanına verdiği değerle ölçülmelidir bence..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000