09 Eylül 2009, Çarşamba 15:55:17

METE BATUR’DAN PEGASUS AÇIKLAMASI

İstanbul’u etkisi altına alan yoğun yağmur nedeniyle sabah saatlerinden itibaren zor anlar yaşayan ve adeta sele teslim olan Pegasus Havayolları yönetim binasında işlerin yoluna sokulması için yoğun çaba sarf ediliyor.
  • 20 yildir Amerika'da bilisim teknolojileri konusunda calisiyorum.. Havayollari, telefon sirketleri, acil durum sirketleri gibi firmalarin server lari tek bir yerde, hele bodrum kati gibi bir yerde olmaz. Ayni zamanda IBM gibi ,Oracle gibi IT firmalarinin bu konuda destek hizmetleri var.. Server lar bir yerde gocerse digerleri hizmete girmesi icin.. Parallel computing kavrami var.. Ama Turkiye'deki insanlar surekli uc bes kurus tasarruf icin uzagi goremeyen yoneticiler. Calisitigim SABRE firmasi onlarca havayoluna bu hizmeti veriyor.. SunExpress ve Pegasus'a da onerdik ama tenezzul etmediler.. Siz universiteden yeni mezunlara yazilim cikartin, size mustehaktir..
  • hepimize geçmiş olsun, bu da bizim nazar boncuğumuz olsun!
  • Boyle zor gunlerde kotu isler icin kurban secerler , yipratilacak adami one surerler . Sn Mete BATUR bey saginiza solunuza , helede arkaniza dikkat ediniz ltf . Bu tip beyanlari niye cin carpigi patronun veya sinsi,uyanik ama guzel sakali olan Genel Mudurun biraderin yapmiyor acaba , Odul alma +Gazetelerde reklam kokan haberlerde + Prim yapan islerde hep o vardir .PRIM yapmayi cok sevenlerin arasindasiniz aman haaaaa !!! .
  • NE KADAR GEREKSİZ BİR CEVAP YAZMIŞSINIZ.SİZ BİR YOLCU OLAMAZSINIZ.ZİRA BİLET ALMAK İSTESEYDİNİZ ALABİLİRDİNİZ,UÇMAK İSTESEYDİNİZ DE UÇABİLİRDİNİZ.ÇÜNKÜ PEGASUS UN HİÇ BİR SEFERİ İPTAL OLMADI.YANİ PALAVRA YAZMAYIN,ÇAMUR ATMAYIN.NİYE SİZİN GİBİ İNSANLAR SADECE BÖYLE ÇAMUR ATARDA YAPICI OLMAZ.BİRŞEY YAZACAKSANIZ EN AZINDAN GEÇMİŞ OLSUN,KOLAY GELSİN DİYEBİLİRDİNİZ.

Pegasus Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Mete Batur AirportHaber’e yaptığı açıklamada “Elektrik arızasından dolayı devre dışı kalan server sistemimizi devreye sokmak için tüm ekiplerimizle çalışıyoruz. Yolcularımıza en kısa süre içerisinde yeniden sistem üzerinden hizmet vermeye başlayacağız. Daha önceden böyle bir durumun olabilirliği üzerine önlem almıştık. Ancak boyutlarının bu kadar büyük olacağını tahmin edemedik. Yaklaşık 4-5 saat içinde internet üzerinden yeniden hizmet vermeye başlayacağız” dedi.

 

Mete Batur, “Manuel olarak bilet kesme işlemimiz devam ediyor. Uçaklarımızın uçuşlarında herhangi bir sorun yok” şeklinde konuştu.

©AirportHaber Özel

Öger Türk Tur

METE BATUR’DAN PEGASUS AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
20 yildir Amerika'da bilisim teknolojileri konusunda calisiyorum.. Havayollari, telefon sirketleri, acil durum sirketleri gibi firmalarin server lari tek bir yerde, hele bodrum kati gibi bir yerde olmaz. Ayni zamanda IBM gibi ,Oracle gibi IT firmalarinin bu konuda destek hizmetleri var.. Server lar bir yerde gocerse digerleri hizmete girmesi icin.. Parallel computing kavrami var.. Ama Turkiye'deki insanlar surekli uc bes kurus tasarruf icin uzagi goremeyen yoneticiler. Calisitigim SABRE firmasi onlarca havayoluna bu hizmeti veriyor.. SunExpress ve Pegasus'a da onerdik ama tenezzul etmediler.. Siz universiteden yeni mezunlara yazilim cikartin, size mustehaktir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hepimize geçmiş olsun, bu da bizim nazar boncuğumuz olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Boyle zor gunlerde kotu isler icin kurban secerler , yipratilacak adami one surerler . Sn Mete BATUR bey saginiza solunuza , helede arkaniza dikkat ediniz ltf . Bu tip beyanlari niye cin carpigi patronun veya sinsi,uyanik ama guzel sakali olan Genel Mudurun biraderin yapmiyor acaba , Odul alma +Gazetelerde reklam kokan haberlerde + Prim yapan islerde hep o vardir .PRIM yapmayi cok sevenlerin arasindasiniz aman haaaaa !!! .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
NE KADAR GEREKSİZ BİR CEVAP YAZMIŞSINIZ.SİZ BİR YOLCU OLAMAZSINIZ.ZİRA BİLET ALMAK İSTESEYDİNİZ ALABİLİRDİNİZ,UÇMAK İSTESEYDİNİZ DE UÇABİLİRDİNİZ.ÇÜNKÜ PEGASUS UN HİÇ BİR SEFERİ İPTAL OLMADI.YANİ PALAVRA YAZMAYIN,ÇAMUR ATMAYIN.NİYE SİZİN GİBİ İNSANLAR SADECE BÖYLE ÇAMUR ATARDA YAPICI OLMAZ.BİRŞEY YAZACAKSANIZ EN AZINDAN GEÇMİŞ OLSUN,KOLAY GELSİN DİYEBİLİRDİNİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000