06 Nisan 2016, Çarşamba 11:00:38

Mehmet Nane; 'Petroldeki düşüş bilet zammını önlüyor'

Nane, şu anda 69 olan uçak sayılarını yıl sonunda 77'ye çıkaracaklarını, siparişte bekleyen 100'e yakın uçakları bulunduğunu söyledi.
  • Yine sadaka niyetine kar payı dağıtıldı...İnsan şu verilen parayı "kar payı" diye dağıtmaya utanır. Tabi! İnsan utanır, ona da yüz lazım...
  • Tek merak ettigim birsey var, bu yukaridakiler, kabinekibine karpayı adı altında dagıtılan sadakadan,yani miktarindan haberleri varmi ? Varsa eger ne dusunuyolar bu konu hakkinda ?
  • Her ay iş icabı bir çok kez uçarım, THY den hiç ucuz bilet bulamazken Pegasus dan hep bulurum, yolcu ilişkileri süper olmayabilir ama ucuza götürüyor arkadaş, matematik yalan söylemez, ayrıca bu saydığınız şikayetleri THY nda aynen yaşayan bir sürü insan tanıyorum ben, atarken biraz destekli at derim Fenermoda denen arkadaş, çok üfürmüşsün...
  • doğruları yazınca kim bu iğne size batınca kimki bu?kimi atıyorsunuz ki siteden doğruları yazmak suçmu?sizler THY düşmanları,fikir söylemek suçmu.? kanınızamı dokundu ,yağcılar.vatandaşım .sade vatandaşım.sizler kimsiniz? bilelim bi bakalım ,nerde dans ediyorsunuz? pegasus fiatları yüksek sayın nane yanlış beyanet veriyor halkı yolcuları kandırıyor,basın yoluyla ayrıca,pegasus low cost uygulayan bir şirket olmadı olamıyacak olamaz da.atlas kalbimizde thy kalbimizde onur kalbimizde bora jet kalbimizde thy kanımız canımız DUYURULUR

Petrol fiyatlarındaki düşüşün, uçak bileti fiyatlarına yansıdığı, bu nedenle yolcuların 5 yıl önceki fiyatlara, hatta daha ucuza uçabildikleri bildirildi.    

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, AA muhabirine yaptığı açıklamada, firma olarak geçen yıl ortalama 22,3 milyon yolcu taşıdıklarını, bunun yaklaşık 13 milyonunun iç hatlarda kalan kısmının da dış hatlarda uçtuğunu belirtti.

Nane, şu anda 69 olan uçak sayılarını yıl sonunda 77'ye çıkaracaklarını, siparişte bekleyen 100'e yakın uçakları bulunduğunu söyledi.

Çok geniş bir coğrafyaya sahip Türkiye'de havacılığın önünün açık olduğunu ifade eden Nane, İstanbul'dan Van'a ulaşılabilen sürede Varşova'ya, Viyana'ya da gidilebildiğini anlattı. Nane, "Türkiye'nin bir ucuyla diğer ucu arasında ciddi bir uzaklık var. O yüzden de zamandan kazanmak için insanlar hava yolu taşımacılığını tercih ediyor. Çünkü dijitalleşen dünyada, zaman artık her şey olmaya başladı." diye konuştu.

Nane, insanların artık çok hareket ettiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Mobilleşme hayatımıza dijitalleşmeyle, cep telefonlarıyla girdi. İnsanların bir noktadan bir noktaya hareketi arttı. Bundaki ana etkilerden biri 1980 yılından sonra şehirleşmenin artmasıyla birlikte şehre göçün artması ve daha sonra dönem dönem Anadolu'ya yani topraklara, memlekete dönüş olgusu iç mobilizasyonu da hareketlendirdi. Ana hareket nedenlerinden bir tanesi bu."

Bugün ile 80'li yıllar karşılaştırdığında, şehirleşmenin yüzde 30 civarında arttığının görüldüğünü belirten Nane, kente göçenlerin memleketleriyle bağlarını koparmadıklarını, gidip gelmeyi sürdürdüklerini, bunun yurt içinde mobilleşmeyi artırdığını anlattı.

Petrol fiyatlarındaki düşüş

Petrol fiyatlarındaki düşüşün, uçak bilet fiyatlarına yansıdığına değinen Nane, "Akaryakıt fiyatlarının düşüşü, fiyatların artmasını engelliyor. Bizim sadece tek maliyetimiz akaryakıt değil ama önemli bir maliyet. Akaryakıt fiyatlarının düşmesi, uçuş fiyatlarının zamlanmasını engelliyor. O yüzden yolcularımız 5 sene önceki fiyata bugün de uçabiliyor, hatta daha ucuza uçabiliyor." dedi.

"Herkesin uçma hakkı var"

Yolculara tavsiyelerde de bulunan Nane, "Yolculara şunu söylemek istiyorum; eğer önceden planladığınız bir seyahatiniz varsa çok uygun fiyatlarla sizleri uçurabiliriz. O yüzden son günü, son haftayı beklemeyin. Şimdiden planınızı yapabildiyseniz eğer, gelin internetten biletinizi alın siz de ucuza uçun. Herkesin uçma hakkı var." ifadelerini kullandı.

Mehmet Nane; 'Petroldeki düşüş bilet zammını önlüyor'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Oktay ~ 2 yıl önce
Yine sadaka niyetine kar payı dağıtıldı...İnsan şu verilen parayı "kar payı" diye dağıtmaya utanır. Tabi! İnsan utanır, ona da yüz lazım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabinsever ~ 2 yıl önce
Tek merak ettigim birsey var, bu yukaridakiler, kabinekibine karpayı adı altında dagıtılan sadakadan,yani miktarindan haberleri varmi ? Varsa eger ne dusunuyolar bu konu hakkinda ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oktay ~ 2 yıl önce
Herzaman ki gibi üst yönetim parayı götürdü, alttakiler sadakayı aldı. Bir de kar payı dağıtıyoruz diye şişiniyorlar, utanmadan..
Cengomen ~ 2 yıl önce
Her ay iş icabı bir çok kez uçarım, THY den hiç ucuz bilet bulamazken Pegasus dan hep bulurum, yolcu ilişkileri süper olmayabilir ama ucuza götürüyor arkadaş, matematik yalan söylemez, ayrıca bu saydığınız şikayetleri THY nda aynen yaşayan bir sürü insan tanıyorum ben, atarken biraz destekli at derim Fenermoda denen arkadaş, çok üfürmüşsün...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 2 yıl önce
Agzina saglik kardesim :)
fenermoda ~ 2 yıl önce
doğruları yazınca kim bu iğne size batınca kimki bu?kimi atıyorsunuz ki siteden doğruları yazmak suçmu?sizler THY düşmanları,fikir söylemek suçmu.? kanınızamı dokundu ,yağcılar.vatandaşım .sade vatandaşım.sizler kimsiniz? bilelim bi bakalım ,nerde dans ediyorsunuz? pegasus fiatları yüksek sayın nane yanlış beyanet veriyor halkı yolcuları kandırıyor,basın yoluyla ayrıca,pegasus low cost uygulayan bir şirket olmadı olamıyacak olamaz da.atlas kalbimizde thy kalbimizde onur kalbimizde bora jet kalbimizde thy kanımız canımız DUYURULUR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 2 yıl önce
Hadi canim onlarla uc sen . Kimse thy ye laf etmiyor tepki senin sacma sapan ve saygisiz konusmalarina!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000