04 Ocak 2012, Çarşamba 14:45:37

LONDRA HAVA SAHASINDA KORKU

Pegasus Havayolları’nın İstanbul-Londra seferini yapan uçağı iniş için alçalmaya başlandığı sırada türbülansa girdi. Şiddetli sarsıntı yolcular arasında paniğe neden oldu, kabin ekibi yolcuları sakinleştirdi...
  • bu haberi sabiha gokcende bugün pc 991 istanbul viyana seferini yapmadan önce okumuştum.zaten pegasusun ne mal oldugu bellydi bide yetmezmiş gibi aynılarnı kendi uçuşmda yaşadım uçağa alındk kalkış saati 12:15idi okadar insan uçakta 45dakika bekletilti teknik bir arızadan dolayı bari insanları ucaga almadan kontrol etseydınız uçagı.devamında ucak vıyanaya inecegi zaman hava kapalı olmamasına ragmen yada dısardan olagan dısı bısey gozukmuyodu.cıddı türbülansa girdik 2 yolcu kustu pegasus karalamasıysa evet karalıyorum çünkü kötüsünüz. ali sabancı balık baştan kokar.bir kucuk su vermemenın cevabı olarak onun parasını eklemiyoruz ki satın almadıgınız şeyi niye ödetelim diye açıklama yapıyo.ya kendisi çok zeki yada diger firmalar enayi.
  • pegasus da fenerbahçe gibi ha kıskananlar sürekli saldırıyor.üzülmeyin kervan yürüyor.tebrikler pegasus....hayırlı uçuşlar bu arada yeni kıyafetler de çok güzel olmuş..
  • Habercilik bu değil. Özellikle havacılıkta çok normal bir durum olan türbülansa girmeyi bu kadar abartıp yolcuyu korkutmayı habercilik üslubu olarak mı görüyorsunuz? Zaten uçmaktan korkan insanları daha da korkutmak için mi haberi abartarak veriyorsunuz? Yolcular büyük korku yaşadı, yolcular türbülansın etkisini uzun süre üzerinden atamadı, vs. Sanki uçaktaydınız, sanki tüm yolcularla konuştunuz, sanki yolcuların psikolojik analizini yaptınız...
  • airshow diye birşey duydun mu daha önce?
Pegasus Havayolları’nın İstanbul-Londra seferini yapan uçağı dün saat 10.20’de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalktı.

Londra Stansted Havaalanı’na iniş için alçalmaya başlayan PC 501 sefer sayılı TC-ANP kuyruk tescilli Boeing 737-800 uçak, 8 bin feet’in altına inildiğinde şiddetli türbülansa yakalandı. 
 
Uçakta bulunan yolcular sarsıntı sırasında büyük korku yaşadı. Bazı yolcuların fenalaştığı ve kustuğu öğrenildi. Kabin ekibi, yolcuları sakinleştirmeye çalışsa da türbülansın etkisini uzun süre yolcular üzerinden atamadı. İniş sırasında yaşandığı için emniyet kemerlerinin bağlı olması, olası bir yaralanma durumunu ortadan kaldırdı.
 
Uçak bir süre sonra Londra Stansted Havaalanı’na sorunsuz inişini gerçekleştirdi. Uçakta 165 yolcu bulunduğu kaydedildi.

©AirportHaber Özel
LONDRA HAVA SAHASINDA KORKU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 6 yıl önce
bu haberi sabiha gokcende bugün pc 991 istanbul viyana seferini yapmadan önce okumuştum.zaten pegasusun ne mal oldugu bellydi bide yetmezmiş gibi aynılarnı kendi uçuşmda yaşadım uçağa alındk kalkış saati 12:15idi okadar insan uçakta 45dakika bekletilti teknik bir arızadan dolayı bari insanları ucaga almadan kontrol etseydınız uçagı.devamında ucak vıyanaya inecegi zaman hava kapalı olmamasına ragmen yada dısardan olagan dısı bısey gozukmuyodu.cıddı türbülansa girdik 2 yolcu kustu pegasus karalamasıysa evet karalıyorum çünkü kötüsünüz. ali sabancı balık baştan kokar.bir kucuk su vermemenın cevabı olarak onun parasını eklemiyoruz ki satın almadıgınız şeyi niye ödetelim diye açıklama yapıyo.ya kendisi çok zeki yada diger firmalar enayi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
pegasus da fenerbahçe gibi ha kıskananlar sürekli saldırıyor.üzülmeyin kervan yürüyor.tebrikler pegasus....hayırlı uçuşlar bu arada yeni kıyafetler de çok güzel olmuş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Habercilik bu değil. Özellikle havacılıkta çok normal bir durum olan türbülansa girmeyi bu kadar abartıp yolcuyu korkutmayı habercilik üslubu olarak mı görüyorsunuz? Zaten uçmaktan korkan insanları daha da korkutmak için mi haberi abartarak veriyorsunuz? Yolcular büyük korku yaşadı, yolcular türbülansın etkisini uzun süre üzerinden atamadı, vs. Sanki uçaktaydınız, sanki tüm yolcularla konuştunuz, sanki yolcuların psikolojik analizini yaptınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
airshow diye birşey duydun mu daha önce?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000