11 Aralık 2012, Salı 09:39:26

KUBAN BATTI, PEGASUS TEK KALDI

Rusya’ya bağlı Krasnodar eyaletinin havayolu şirketi Kuban Airlines, ekonomik darboğazdan çıkamadı ve bugün itibariyle uçuşlarını durdurdu.
  • krasnadordan diye yorumcumuz vardı bizim ne oldu ya ortalarda gözükmüyo neden se ? bu habere bir yorum yapmamış kubany ir foss um benim
  • Erzurum seferleri başlamasın ya adamcağızın yazacak yorumu kalmayacak diye korkuyorum :)
  • eger kurallar degışmedıyse, bır ucak şırketı aıt oldugu ulkesının ıcersınde her hangı bır meydana sefer duzenleyebılmesı ıcın o ulkenın SHGM den ızın alması gerekmektedır.. pegasus eger erzurum a sefer yapmıyorsa bunun asıl nedenı ızın alamamasından kaynaklanmaktadır mutlaka.. bugun ıcın erzurum pastası thy, anadolu, onur vede sunexpres tarafından paylaşıldıgı ııcn shgm demekkı bı başka şırketın de bu pastadan yararlanmasına gerek duymamış olabılır kanaatındeyım..
  • erzurum konusu doğru türkiyenin en büyük şehirleri arasında olan bir şehrimiz ancak pegasus buraya nedense uçmuyor

Rusya’nın Krasnodar eyaleti merkezli havayolu şirketi Kuban Airlines uçuşlarını durdurma kararı aldı. Rus sivil havacılık yönetmeliğine göre filosunda en az 55 koltuklu 8 uçak bulundurma zorunluluğunun yerine getirilmemesinin uçuşların  durdurulmasında etkili olduğu kaydedildi.

Kuban Airlines filosunda halen 11 adet Yakovlev 42s, üç Boing 737 ve üç adet de Airbus 319 tipi uçak bulunuyor. Şirket geçen ay A319 tipi üç uçağını kira ücretlerini ödeyemediği için iade etmek zorunda kalmıştı.

İstanbul’a da haftada 7 uçuşu bulunan Kuban Airlines, geçen yıl 900 bin yolcu taşımıştı. Rus şirket geçen yıl  SKY Express adlı ucuz maliyetli havayolu şirketle birleşmişti.

PEGASUS’A GÜN DOĞDU

Kuban Havayolları’nın uçuşlarını durdurması bu hatta en çok Pegasus’a yarayacak. İstanbul’dan Krasnodar’a tarifeli uçuş yapan tek Türk havayolu şirketi olan Pegasus, Cumartesi ve Çarşamba günleri hariç uçuşlar yapıyor. Kuban’ın uçuşlarını durdurmasıyla bu hatta tek havayolu şirketi Pegasus Havayolları olacak.

KUBAN BATTI, PEGASUS TEK KALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

szf ~ 5 yıl önce
krasnadordan diye yorumcumuz vardı bizim ne oldu ya ortalarda gözükmüyo neden se ? bu habere bir yorum yapmamış kubany ir foss um benim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erzurum ~ 5 yıl önce
Erzurum seferleri başlamasın ya adamcağızın yazacak yorumu kalmayacak diye korkuyorum :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erdınc durmazer ~ 5 yıl önce
eger kurallar degışmedıyse, bır ucak şırketı aıt oldugu ulkesının ıcersınde her hangı bır meydana sefer duzenleyebılmesı ıcın o ulkenın SHGM den ızın alması gerekmektedır.. pegasus eger erzurum a sefer yapmıyorsa bunun asıl nedenı ızın alamamasından kaynaklanmaktadır mutlaka.. bugun ıcın erzurum pastası thy, anadolu, onur vede sunexpres tarafından paylaşıldıgı ııcn shgm demekkı bı başka şırketın de bu pastadan yararlanmasına gerek duymamış olabılır kanaatındeyım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sevgili erdinc ~ 5 yıl önce
izinde problem yok ucan beygir erzuruma ucuyordu sonradan bos gittigi icin kapatti okuz altinda buzagi aramayalim
erzurum ~ 5 yıl önce
erzurum konusu doğru türkiyenin en büyük şehirleri arasında olan bir şehrimiz ancak pegasus buraya nedense uçmuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000