21 Ekim 2014, Salı 10:31:25

KONTROLÖRLERİN BURUK GECESİ

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği dün akşam bir gece düzenleyerek Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü’nü kutladı. Geceye sektör temsilcileri icabet ederken, aynı zamanda bir trafik kontrolörü olan DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal’ın katılmaması meslektaşlarını üzdü.
  • madem mesleginiz o kadar iyi de neden pilotluga merak saran sayisi gun gun artiyor lutfu elvan bey neden davetli degil
  • KULECİLER HAVACILIK TAZMİNATINDA PASTANIN BÜYÜK DİLİMİNİ ALDILAR. BU SAATTEN SONRA GENEL MÜDÜRÜN GECELERİNE GELİP GELMEMESİ ÖNEMLİ DEĞİL. GENEL MÜDÜR BEY. 1000 TANE KULECİNİN DUASINI ALDI FAKAT DİĞER 9000 PERSONELİN DUASINI ALAMAMIŞTIR. GENEL MÜDÜR BU ADALETSİZLİĞİ DÜZELTMEDEN GÖREVDEN GİDERSE 9000 KİŞİNİN HAKKIYLA MAHŞERİ KÜBRADA ALLAHA HESAP VEREMEZ. SAYIN GENEL MÜDÜRÜM LÜTFEN BU ADALETSİZLİĞİ GİDERİN. SİZE YAKIŞAN BİR JUBİLE YAPIN.
  • Oncelikle Orhan Birdaldan Allah razi olsun. Kimsenin birsey demeye hakki yok Atc olarak ve diyen de yok guzel kardeşim. Sen neyin kuyruk acisini yaşiyosun bilmiyorum o kadar kolaydi da olaydin yaw=) noldu yasin nm tutmadi yoksa kpss mi yoksa kpds mi yoksa feast de çaktin aa yoksa 3ğitimde drop mu oldun. Eminim sartlardan birini bile yerine getiremiyorsundur 4 yillik mezunu mu degilsin yoksa.. Ne yaraliymissin be guzel kardesim... Herkesin işi kendine değerli apronundan itfayesinden tut guvenlik gorevlisine kadsr hepbirlikte onemli ve degerli bir iş yapiyoruz. Kismet birimiz x isine digerimiz y isine bakiyor ama komse kimsenin işi için bu ucreti haketmiyor diyemeyiz. AYRICA KPDS ILE ILGILI BILGI VEREYIM DIL TAZMINATI 70 UZERI OLDUGU TAKTIRDE alinir. Zaten sartlarda da min 70 istedigine gore dolayisiyla aliyorsun bilgine...
  • 7 MİLYAR MAAŞ ALAN KİŞİNİN BURUK GECESİ Mİ OLUR KARSEŞİM. BEN DE SANDIM BİRİ ÖLDÜ.

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği dün akşam bir gece düzenleyerek Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü’nü kutladı. Geceye sektör temsilcileri icabet ederken, aynı zamanda bir trafik kontrolörü olan DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal’ın katılmaması meslektaşlarını üzdü.

Hava trafiğinin sorunsuz bir şekilde işlemesi için büyük görevler üstlenen ve havacılığın görünmez kahramanları olarak adlandırılan hava trafik kontrolörleri dün gece özel bir programla bir araya geldiler. Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü sebebiyle düzenlenen geceyi Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği organize etti.

Geceye çok sayıda davetli katılırken Atatürk Havalimanı Başmüdürü Sıtkı Zeybel, TAV Genel Müdürü Kemal Ünlü, MNG Havayolları Genel Müdürü Sedat Özkazanç,  Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Pegasus Havayolları Nadir Kabaş hava trafik kontrolörlerini yalnız bırakmadı. Geceye damgasını vuran olay ise DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal’ın katılmaması oldu. En küçük daveti bile kaçırmayan Orhan Birdal’ın katılmaması meslektaşları arasından üzüntü yaratırken, kendisi de hava trafik kontrolü olan Birdal geceyi bir mesajla geçiştirdi.

Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü için WOW Otel Convention Center’de yapılan gece Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Başkanı Selim Ergun Lak’ın konuşması ile başladı. Mesleklerinin ne kadar önemli ve bir o kadar da dikkat gerektiren bir meslek olduğunu söyleyen Lak, “Bizden önceki yönetim kurullarından görev alan arkadaşlarımızın bıraktığı yerden devam ediyoruz. Mesleğimizin itibarını yüceltmek için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz” dedi.

Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü için düzenlenen gecede eski kontrolörlerin nostaljik görüntüleri de yayınlandı. Çeşitli gösteri ve müzik eşliğinde düzenlenen gecede plaketler de verildi. Bir önceki  yönetim kurulunun da unutulmayarak plaketler onure edildiği gece geç saatlere kadar devam etti.

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın da katılmadığı önemli geceye eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım telgraf göndererek kutlama yaptı.

Gecenin en ilginç yönü ise değişim havalimanları ile yapılan 3G bağlantısı oldu. Ankara, İzmir, Antalya gibi meydanlara görüntülü bağlanılarak geceye renk katıldı.

Gecenin sunuculuğunu güzel kontrolör Gonca Demiröz ile ve karizmatik kontrolör Oktay Yurdakul yaptı. 3G bağlantılı konuşmalarda da spontene esprilerin nedeni de bu ikili sunucu oldu.

KONTROLÖRLERİN BURUK GECESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

ulubatli ~ 4 yıl önce
madem mesleginiz o kadar iyi de neden pilotluga merak saran sayisi gun gun artiyor lutfu elvan bey neden davetli degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SEDANUR ~ 4 yıl önce
HELAL SANA ULUBATLI... REAKSİYON DİZİSİNDEN Mİ NİCK?
HAVACILIK TAZMİNATI ~ 4 yıl önce
KULECİLER HAVACILIK TAZMİNATINDA PASTANIN BÜYÜK DİLİMİNİ ALDILAR. BU SAATTEN SONRA GENEL MÜDÜRÜN GECELERİNE GELİP GELMEMESİ ÖNEMLİ DEĞİL. GENEL MÜDÜR BEY. 1000 TANE KULECİNİN DUASINI ALDI FAKAT DİĞER 9000 PERSONELİN DUASINI ALAMAMIŞTIR. GENEL MÜDÜR BU ADALETSİZLİĞİ DÜZELTMEDEN GÖREVDEN GİDERSE 9000 KİŞİNİN HAKKIYLA MAHŞERİ KÜBRADA ALLAHA HESAP VEREMEZ. SAYIN GENEL MÜDÜRÜM LÜTFEN BU ADALETSİZLİĞİ GİDERİN. SİZE YAKIŞAN BİR JUBİLE YAPIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Oncelikle Orhan Birdaldan Allah razi olsun. Kimsenin birsey demeye hakki yok Atc olarak ve diyen de yok guzel kardeşim. Sen neyin kuyruk acisini yaşiyosun bilmiyorum o kadar kolaydi da olaydin yaw=) noldu yasin nm tutmadi yoksa kpss mi yoksa kpds mi yoksa feast de çaktin aa yoksa 3ğitimde drop mu oldun. Eminim sartlardan birini bile yerine getiremiyorsundur 4 yillik mezunu mu degilsin yoksa.. Ne yaraliymissin be guzel kardesim... Herkesin işi kendine değerli apronundan itfayesinden tut guvenlik gorevlisine kadsr hepbirlikte onemli ve degerli bir iş yapiyoruz. Kismet birimiz x isine digerimiz y isine bakiyor ama komse kimsenin işi için bu ucreti haketmiyor diyemeyiz. AYRICA KPDS ILE ILGILI BILGI VEREYIM DIL TAZMINATI 70 UZERI OLDUGU TAKTIRDE alinir. Zaten sartlarda da min 70 istedigine gore dolayisiyla aliyorsun bilgine...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF ~ 4 yıl önce
7 MİLYAR MAAŞ ALAN KİŞİNİN BURUK GECESİ Mİ OLUR KARSEŞİM. BEN DE SANDIM BİRİ ÖLDÜ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000